Malatya Belediye Başkanı Çakır, Yeşiltepe'yi Ziyaret Etti

Malatya Belediye Başkanı Çakır, Yeşiltepe'yi Ziyaret Etti

Malatya Belediye Başkanı Çakır, Yeşiltepe Seyran Mahallesi'ni ziyaret ederek, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile görüştü.

Malatya Belediye Başkanı Çakır, Yeşiltepe'yi Ziyaret Etti

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşiltepe Seyran Mahallesi'ni ziyaret ederek, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile görüşüp, Yeşiltepe bölgesinde yürütülen değişim, dönüşüm çalışmaları ile asfaltlama çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Mahalle gezisine Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanı sıra Belediye Başkan yardımcıları Ertan Mumcu, Hasan Atay, Alican Bozkurt, Selim Pilten, Yeşiltepe Seyran Mahallesi Muhtarı Zihni Dönmez, Gazi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Başıbüyük, Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Ahmet Temelli, Koşu Mahallesi Muhtarı Fahrettin Akça, bazı daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yeşiltepe'ye son yıllarda önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Çakır, "Yeşiltepemize 13 kilometre

yağmur drenaj kanalları yaptık. Kamulaştırmalar yaparak Yüzüncü Yıl Caddemizi genişlettik. Bu caddemizde düzenleme çalışmaları bitti. Semt konağımız vatandaşlarımızın hizmetinde, çok amaçlı belediye sosyal tesisimizden de vatandaşlarımız faydalanıyorlar" dedi.

Yeşiltepe genelinde yapılan çalışmaların yanı sıra mahalle bazında da önemli çalışmalar yaptıklarını aktaran Çakır, "Seyran Mahallemizde 22 sokakta asfaltlama çalışması yaptık. Yine 19 Mayıs Caddemiz ile ikinci caddemizde şu an çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Yeşiltepe'nin değiştiğini, modern bir hale geldiğini birlikte görüyoruz. Amacımız Yeşiltepemizi önemli merkezlerden biri haline getirip, vatandaşlarımızın sorunsuz bir bölgede yaşamalarını sağlamaktır. Yeşiltepe bölgemizde çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı" ifadelerini kullandı.

Yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmaların Yeşiltepe'nin gelişip değerlenmesi için yapıldığını kaydeden Başkan Çakır, "Yeşilevler civarında da değişim dönüşüm çalışmaları yapılıyor. Esenlik'in yeni bir bina yapması orayı adeta yeni bir merkez haline getirdi. Yine Esenlik şirketimiz 6 bloktan oluşan konut yapımına başladı. Bölgemize değer katacak olan kuşak yolunun 8 kilometrelik kısmını açtık. Çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı. Çarmuzu'ya kadar olan bölüm açıldı. Seneye yolumuzu asfaltlayacağız. Bütün çalışmaların bitmesiyle Yeşiltepe farklı bir kimliğe bürünecek. Bütün bu çalışmaların hemşehrilerimize kazandırılmasında, mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz demeden çalışan, gayret gösteren personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Muhtar Zihni Dönmez de, Yeşiltepe bölgesi ile birlikte Seyran Mahallesi'nin de son yıllarda çök önemli hizmetler aldığını vurgulayarak, "Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'ın bugüne kadar yaptığı hizmetler ortada. 22 sokağımızın asfaltı tamamlandı. Şu anda 19 Mayıs Caddesi'nde kaldırım çalışmasını Başkanımız yerinde inceliyor. Yaptığı çalışmalardan dolayı Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum" diye konuştu. - MALATYA