Malatya Barosu, Bülent Tüfenkci'yi Tebrik Etti

Malatya Barosu, Bülent Tüfenkci'yi Tebrik Etti

Malatya Baro Başkanı Enver Han, 64. hükumette Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirilen AK Parti Malatya Milletvekili Avukat Bülent Tüfenkci’yi tebrik ederek, “Baromuz üyesi, Avukat Bülent Tüfenkci’nin Gümrük ve Ticaret Bakanı olmasından dolayı gururluyuz ve sevinçliyiz” dedi.

Malatya Barosu, Bülent Tüfenkci'yi Tebrik Etti

Malatya Baro Başkanı Enver Han, 64. hükumette Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirilen AK Parti Malatya Milletvekili Avukat Bülent Tüfenkci'yi tebrik ederek, "Baromuz üyesi, Avukat Bülent Tüfenkci'nin Gümrük ve Ticaret Bakanı olmasından dolayı gururluyuz ve sevinçliyiz" dedi.

64. hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirilen AK Parti Malatya Milletvekili Avukat Bülent Tüfenkci'yi tebrik eden Malatya Baro Başkanı Enver Han, yazılı bir açıklama yaparak Tüfenkci'ye yeni görevinde başarı diledi. Başkan Han, "Baromuz üyesi, Avukat Bülent Tüfenkci'nin kurulan 64. hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu haber Malatya Barosunu gururlandırmıştır. Bakanımız, uzun yıllar baromuz üyesi olarak mesleğini icra etmiştir.7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde meslektaşlarımızın adaylıkları söz konusu olmuştur. Az farkla seçilemeyen Avukat Arif Yıldız, Avukat Yusuf Sürücü, Avukat Bayram Taşkın, Avukat Berna Aktaş, Avukat Sema Altuntaş ve Avukat Memba Kuşçu aday olmuşlardır. Baromuz üyesi olmayan ancak meslektaşımız olan vekilimiz Avukat Nurettin Yaşar ve Avukat Aydın Erdoğan'da seçimlerde adaylıkları olan meslektaşlarımızdır. Seçimlerde aday olan meslektaşlarımıza demokrasiye yaptıkları katkılarından dolayı şükran borçluyuz. Biz siyaset dünyasında bulunan ve bulunmuş tüm meslektaşlarımızla gurur duyuyoruz. Malatya Barosu bir ailedir. Bu aile siyaset dünyasına çok önemli isimler kazandırmıştır. Kazandırmaya devam edecektir. Bakanımızın Malatya açısından önemli sorumluluğu vardır. Çıkmaza giren yeni Adliye Sarayı yapımı ve kayısının önündeki sorunların çözümü noktasında Malatya'mıza görevlerinin olduğunu belirtmek isteriz. Bu görevleri başarıyla yerine getireceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Bakanımız Avukat Bülent Tüfenkci'yi yeni görevinde tebrik eder, başarılar dileriz" ifadelerini kullandı. - MALATYA

Kaynak: İHA