Makine Mühendisleri Odası Lpg'li Araçları Ücretsiz Kontrolden Geçirecek

Makine Mühendisleri Odası Lpg'li Araçları Ücretsiz Kontrolden Geçirecek

Makine Mühendisleri Odası (mmo) İstanbul Şubesi Lpg'li Araç Sahiplerine Araçlarını Daha Güvenli Şekilde Kullanmaları İçin Kendi Kurdukları İstasyonlarda Ücretsiz Kontrol Yaptırmaya Çağırdı.

Makine Mühendisleri Odası Lpg'li Araçları Ücretsiz Kontrolden Geçirecek

Makine Mühendisleri Odası (MMO) İstanbul Şubesi LPG`li araç sahiplerine araçlarını daha güvenli şekilde kullanmaları için kendi kurdukları istasyonlarda ücretsiz kontrol yaptırmaya çağırdı.

Makine Mühendisleri Odası, Beyoğlu`ndaki binasında konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İstanbul`da yaklaşık 200 bin LPG`li araç bulunduğunu söyleyen yetkililer, araçlardaki LPG ekipmanlarının her gün yüksek basınç, yüksek sıcaklık ve sürekli titreşimlere maruz kaldığına dikkat çekti. LPG denetimlerini İstanbul`da Beylikdüzü , Kartal ve Kemerburgaz`da araç muayene istasyonlarının yakınlarında yaptıklarını söyleyen MMO Yönetim Kurulu üyesi Battal Kılıç, güvenli bir kullanım için gerekli periyodik bakımın ve denetimlerin zamanında yapılmasının büyük önem arzettiğini belirtti. Makine Mühendisleri Odası, bir çok araç sahibinin aracını `merdiven altı` olarak tabir edilen yetkisiz yerlerde kontrollerini yaptırdıklarını, standarda uygun olmayan malzemeler ve hatalı montajlarla birlikte bu tür araçlardaki tehlikelerin kat kat arttığını söyledi. Yetkililer LPG`li araç sürücülerinin araçlarını MMO`nın açtığı araç kontrol istasyonlarına bütün LPG`li araçların gaz kaçağına karşı montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporunun kendileri tarafından bu kontrollerin ücretsiz olarak yapılacağını belirttiler.

Kaynak: DHA