Makine Kimya Endüstrisi'ndeki Patlamada Ölenlerin Cenazeleri Toprağa Verildi

Makine Kimya Endüstrisi'ndeki Patlamada Ölenlerin Cenazeleri Toprağa Verildi

Kırıkkale'de Bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Barut Fabrikası'nda Dün Meydana Gelen Patlamada Yaşamını Yitirenler Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi.

Makine Kimya Endüstrisi'ndeki Patlamada Ölenlerin Cenazeleri Toprağa Verildi

Kırıkkale'de bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Barut Fabrikası'nda dün meydana gelen patlamada yaşamını yitirenler gözyaşları arasında toprağa verildi.

Patlamada müteahhit Musa Pehlivanlı ve Sönmez Ateş olay yerinde, yaralı olarak Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırılan Nazmi Tombak ise hastanede hayatını kaybetmişti.

Patlamada ölenler için Nur Camii'nde bir tören düzenlendi. Törene Kırıkkale Valisi Mustafa Demirer, MKE Genel Müdürü Ünal Sipahioğlu, Kırıkkale Milletvekilleri Turan Kıratlı, Vahit Erdem, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, ölenlerin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı.

Tören sırasında yaşamını yitirenlerin yakınları gözyaşına boğuldu. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazına müteakip Musa Pehlivanlı, Sönmez Ateş ve Nazmi Tombak'ın cenazeleri sevenlerinin omuzlarında cenaze aracına kondu. Musa Pehlivanlı ve Sönmez Ateş Yenimahalle Mezarlığı'nda defnedilirken, Nazmi Tombul ise Kırıkkale iline bağlı Keskin İlçesi Arap köyünde toprağa verildi.

Cenaze namazını kıldıran Kırıkkale Müftüsü Osman Şarklı, ölenlerin görevleri başında olduğundan dolayı şehitlik mertebesine ulaştıklarını söyledi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA