Makedon Polisinden Eş Zamanlı Operasyon

Makedon Polisinden Eş Zamanlı Operasyon

Makedonya'nın Koçana, Viniça ve Eğri Palanka şehirlerinde düzenlenen 'Detonator' operasyonuyla 23 kişilik organize suç örgütü çökertildi.2 yıl içerisinde haraç alamadıkları kişilerin arabalarını yakmak, gasp, adam öldürme, rüşvet, haraç, tehdit...

Makedon Polisinden Eş Zamanlı Operasyon

Makedonya'nın Koçana, Viniça ve Eğri Palanka şehirlerinde düzenlenen 'Detonator' operasyonuyla 23 kişilik organize suç örgütü çökertildi.

2 yıl içerisinde haraç alamadıkları kişilerin arabalarını yakmak, gasp, adam öldürme, rüşvet, haraç, tehdit gibi olaylarla halk arasında terör estiren çete üyeleri Makedon Özel Polisleri tarafından yakalandı.

Çete üyelerinin tehditle insanlardan zorla para alan çete üyelerinin diskotek ve cafe - barlar açarak uyuşturucu ticareti yaptığı, güvenlik şirketi kurarak silah zoruyla dükkan sahiplerinden güvenlik hizmeti sunacakları vadiyle para aldığı, Bulgaristan'dan getirdikleri sahte euroları piyasaya sürdükleri belirtildi.

Doğu Makedonya bölgesinde korku saçan ve halkı huzursuz eden çete üyeleri 300 polisin katıldığı operasyonla yakalanarak nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Polis yetkilisi, çete üyelerinin yaptıklarına göz yumanlar, hatta yardım edenler arasında polislerin ve mali müfettişlerin de bulunduğunu açıkladı.

Çete üyeleri arasında bazı milletvekillerinin yakınlarının da bulunduğu iddia ediliyor.

Çete üyelerinin evlerinde,Polis ve maliye müfettişleri tarafından yapılan arama sırasında çeşitli silahlar ve kesici aletler de bulundu. Yakalananlardan 16 kişi nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.