Mahreç Haberleri

Mahreç haber, Mahreç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahreç - 18.01.2012
Dr. Candan: Kur'an, İnsanlara Mesajlarını Çok Açık Şekilde Aktarıyor
Kur'an okumada dikkat edilecek hususlara dikkat çeken Candan, özellikle Kur'an-ı Kerim'in anlayarak okunması üzerinde durdu. Kur'an'ın tecvid kurallarına ve harflerin mahreçlerine uygun şekilde düzgün okunması gerektiğine dikkat çeken Candan, ancak ayetlerin verdiği mesajların anlayarak okunmasının Müslümanlar için daha büyük öneme sahip bir konu olduğunun altını çizdi.
Mahreç - 16.01.2012
Zonguldak'ta Okullara Kar Tatili (4)
Zonguldak mahreçli kış haberine geçilen 'Okullar yarın da tatil' arabaşlıklı ek haberdeki, kardan cenaze namazı fotoğrafı bölümü, daha önce çekilmiş eski tarihli olması nedeniyle iptal edilmişti.
Mahreç - 09.01.2012
Wall Street Journal'dan Övgü
Gazetenin internet sayfasında çıkan İstanbul mahreçli haberde, Avro Bölgesi'ndeki talepteki azalmaya rağmen,Türkiye'nin sanayi üretiminin yüksek şekilde arttığını, bunun da ülkenin hızlı büyüme ivmesini sürdürdüğünü gösterdiğini yazdı.
Mahreç - 06.01.2012
Güzeloğlu: "2011 Çok Verimli Geçti"
Eğitim ve sağlık alanlarında Mersin'in çok önemli kazanımlar elde ettiğini kaydeden Güzeloğlu, görevi devraldığında okul öncesi eğitimde 51'nci sırada bulunan Mersin'in, şu anda ülke genelinde 9'ncu sıraya yükseldiği bilgisini verdi. Okuma-yazma alanında ise 33'ncü sırada olan kentin, gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte 6'ncı sıraya yükseldiğine dikkat çeken Güzeloğlu, "Mesleki eğitimdeki oran da yüzde 37 iken bugün yüzde 45'e yükselmiştir. En önemlisi de Türkiye için örnek projeler Mersin mahreçli geliyor.
Mahreç - 04.01.2012
Bulgaristan Gözünü Soframıza Dikti
Türk Patent Enstitüsü'nden edinilen bilgiye göre de, Arupa Birliği'nde Coğrafi İşaret Koruması AB nezdinde menşe adı ve mahreç işareti korumasını konu alan coğrafi işaret tescilinin temeli, 1992 yılında çıkan tüzüğe dayanıyor.
Mahreç - 30.12.2011
İtalyanlar'a "Adana Kebabını Yerinde Öğrenin" Çağrısı
Eğitim sürecinde etin hazırlanması, kıyılması, şişe takılması, pişirilmesi ve salatalarıyla sunumuna kadar tüm ayrıntıların öğretildiğini belirten Gizer, çoğunluğu Adana olmak üzere yurdun çeşitli kentlerinde ve Avustralya ile KKTC'den 180 işletmeye standartlara uygun "Tescilli Adana Kebabı" satışı yapmak üzere belge ve mahreç işareti verildiğini söyledi.
Mahreç - 13.12.2011
Nyt: "Türk Sınırındaki Şirketler Suriyeli Komşularını Özlüyor"
New York Times gazetesi, "Türk sınırındaki şirketler, Suriyeli komşuları özlüyor" başlığı ile yayımladığı Gaziantep mahreçli geniş haberinde Gaziantep'in eski çarşısına artık sessizlik hakim olduğunu, her ay Sanko Park alışveriş merkezini ziyaret eden 40 bin kadar Suriyeliden iz kalmadığını vurguladı.
Mahreç - 05.12.2011
Nyt: 2014'e Kadar Müzakereler Açılmazsa Türkiye, AB Masasından Kalkabilir
Dan Bifelsky imzalı ve İstanbul mahreçli haber, AB iktisadi krizin pençesinde mücadele ederken ekonomisi hızla büyüyen Türkiye'nin AB üyeliğinden ümidi kesmeye başladığına işaret ediyor.
Mahreç - 21.11.2011
Wsj: Türkiye Ekonomide Güvenli
Gazetenin İstanbul mahreçli haberinde, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile hafta sonunda yapılan bir mülakata yer verildi.
Mahreç - 18.11.2011
AB Talimatlarına Uymayan Rumlar Cezalandırılabilir
Rum Fileleftheros gazetesi "Avrupa Bizi Ceza Vermekle Tehdit Ediyor" başlıklı haberinde, Rum Başsavcı'nın meclis başkanlığına gönderdiği "acil-elden" mahreçli mektubunda, ilgili yasal düzenlemenin 30 Kasım'a kadar uygulamaya konulması gerektiğine vurgu yapıldığını yazdı.
Mahreç - 10.10.2011
Komşuyla Şimdi de Zeytin Peynir Anlaşmazlığı
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) internet sitesinde, genel sekreterlik tarafından üyelere yönelik yayınlanan duyuruda Türk-Yunan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 4'üncü dönem toplantısında iki ülke arasında bir "Mahreç İşaretlerine Dair Uzmanlar Toplantısı" düzenlenmesinin gündeme getirildiği belirtildi.
Mahreç - 10.10.2011
Komşu Şimdi de Zeytin Peynire Göz Dikti
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) internet sitesinde, genel sekreterlik tarafından üyelere yönelik yayınlanan duyuruda Türk-Yunan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 4'üncü dönem toplantısında iki ülke arasında bir "Mahreç İşaretlerine Dair Uzmanlar Toplantısı" düzenlenmesinin gündeme getirildiği belirtildi.
Mahreç - 06.10.2011
Pamuk İpliğinden Keşan Bezi'ne Uzanan 500 Yıllık Zanaat
Türk Patent Enstitüsünce (TPE) 2008 yılında "mahreç işareti" olarak tescillenen Çarşıbaşı Keşan bezi el emeği, göz nuru bir ürün.
Mahreç - 09.09.2011
"Gerekirse Güç Kullanabiliriz"
ABD'nin önemli gazetelerinden Wall Street Journal (WSJ), "Türkiye'nin Ortadoğu'da ve Kuzey Afrika'da en önemli güç olma yönündeki amacını yerine getirme yönünde dış politikada daha sert bir çizgi izlemeye başladığını" iddia etti. Gazete bu iddiaya karşılık Başbakanlık Başdanışmanı İbrahim Kalın'ın ise Türkiye'nin "akıllı güç" kullandığını söylediğini aktardı. Gazetenin İstanbul mahreçli haberinde, Türkiye'nin dış politikada "komşularla sıfır problem politikası" yerine daha sert bir politika izlemeye başladığına yönelik bazı işaretler bulunduğu yorumu yapıldı.
Mahreç - 02.09.2011
İtalya'dan, Türkiye'ye "Domuz Jambonu" Başvurusu
İtalya'nın Consorzio del Prosciutto di Parma isimli firması yıllardır üretimini yaptığı "domuz jambonu"nun coğrafi işaretlerinin tescili için Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvurdu İtalya'nın Consorzio del Prosciutto di Parma isimli firması yıllardır üretimini yaptığı "domuz jambonu"nun coğrafi işaretlerinin tescili için Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvurdu. Consorzio del Prosciutto di Parma 18 Aralık 2007 yılında TPE'ye başvurarak kendi ürettiği "domuz jambonu"nun tescilini istedi. TPE ise Consorzio del Prosciutto di Parma'nın coğrafi işarete konu olan domuz jambonunun üretimini, pazarlanmasını, tescil edilecek menşe adı ya da mahreç işaretinin kullanım biçimini, markalanmasını, ürün üzerinde belirtilmesini, işaretleme veya etiketleme şekillerinin ayrıntılı olarak denetlenmesine itirazları değerlendirmek için ilan verdi.
Mahreç - 01.09.2011
Coğrafi İşarette Sayı 150'ye Ulaştı
Hülya Gündüzalp - Türkiye'nin tescilli coğrafi işaret sayısı son 5 yılda yüzde 92, 3 oranında arttı. 2006 yılında 78 adet olan tescilli coğrafi işaret sayısı bugün itibariyle 150'ye ulaştı.
Mahreç - 31.08.2011
'Bismillah' Dediği İçin Eleştirilmişti
Sayın abonemiz, "Arınç, Cevdet Sunay, 'Bismillah' dediği için eleştirilmişti, nereden nereye" başlıklı Bursa mahreçli haberimizde 5.
Mahreç - 19.08.2011
TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Akman Açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu üyesi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Türkiye'de "Birinci sınıf" yeni bir anayasaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Akman, beraberinde il yönetim kurulu üyesi Cemil Çadak ve Belediye Meclis üyesi Emin İfşa'yla birlikte Anadolu Ajansı (AA) Şanlıurfa Büro Müdürlüğünü ziyaret etti. Akman, burada yaptığı konuşmada, AA'nın Türkiye'de habercilikte güvenin simgesi olduğunu ifade etti. Basında yer alan Şanlıurfa mahreçli birçok haberin de AA kaynaklı olduğunu bildiğini ifade eden Akman, kentin daha güzel haberlerle tanıtılmasının önemine değindi.
Mahreç - 11.06.2011
New Yok Tımes: "Dışişleri Bakanı Davutoğlu Milletvekili Seçilmek İçin İlk Kez Yarışıyor"
ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yarın yapılacak seçimlerde milletvekili olabilmek için ilk kez yarıştığını yazdı. Gazetenin Konya mahreçli, Anthony Şadid imzalı "Başarılı Diplomat Siyaseti Deniyor" başlıklı haberinde, "entellektüel ve tatlı dilli Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun yarınki seçimlerde milletvekili olabilmek için ilk kez yarıştığı" belirtildi.
Mahreç - 11.06.2011
Davutoğlu'nun Adaylığı New York Tımes'ta
ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yarın yapılacak seçimlerde milletvekili olabilmek için ilk kez yarıştığını yazdı. Gazetenin Konya mahreçli, Anthony Şadid imzalı "Başarılı Diplomat Siyaseti Deniyor" başlıklı haberinde, "entellektüel ve tatlı dilli Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun yarınki seçimlerde milletvekili olabilmek için ilk kez yarıştığı" belirtildi.
Mahreç - 01.06.2011
Nyt: Erdoğan Ülkede Tartışmasız Güç
ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times (NYT), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'nin karmaşık siyasetinin üzerinde bir yerde olduğunu" belirterek "ülkede tartışmasız güç olduğu" yorumunu yaptı. Gazetenin Anthony Şadid imzalı, Bursa mahreçli yorum yazısında, 12 Haziran seçimleri yaklaşırken tek sorunun Başbakan Erdoğan'ın partisinin ne kadar çoğunluk sağlayarak kazanacağı olduğu, Erdoğan'ın, partisinin ötesinde "ülkede tartışmasız güç" olduğu ifade edildi.
Mahreç - 25.05.2011
Suriye, Ankara Büyükelçiliği'ne Derdariy'i Atadı
Sayın abonemiz…Şam mahreçli olarak servislenen "Suriye, Ankara Büyükelçiliği'ne Derdariy'i atadı" başlıklı haberimizin ilk cümlesinde "Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakanı" ifadesi sehven yer almıştır.
Mahreç - 16.05.2011
"Uşak Halısı"Na Coğrafi İşaret Tescili
Uşak Ticaret ve Sanayi Odasının Uşak Halısı'nın coğrafi işaret olarak tescil edilmesi için Türk Patent Enstitüsüne yaptığı başvuru, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında ilan edildi. İlanda, "mahreç işareti" olarak tescillenmesi talep edilen Uşak Halısı'nın ürün tanımı ve ayırt edici özelliklerine ilişkin olarak, "15.
Mahreç - 15.05.2011
IMF Başkanı Sarkıntılık İddiasıyla Gözaltına Alındı (Düzeltme)
Değerli Abonemiz. New York mahreçli olarak "IMF Başkanı sarkıntılık iddiasıyla tutuklandı" başlıklı haberimizdeki tutuklandı ifadeleri sehven yer almıştır.
Mahreç - 07.05.2011
Bediüzzaman Said Nursi'nin"Birinci Said Dönemi" Sergisi
Büyük İslam Alimi Bediüzzaman Said Nursi ile ilgili olarak düzenlenen ve hayatından kesitlerin yansıtıldığı sergi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde açıldı. İstanbul İlim ve Kültür Vakfına bağlı Barla Platformu tarafından düzenlenen ve Said Nursi'nin hayatının "Birinci Said" döneminin yansıtıldığı serginin açılışında bir konuşma yapan İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Koordinatörü Said Yüce, büyük İslam Alimi Said Nursi'nin hayatından çeşitli konuları ele alan bu serginin, "Birinci Said" dönemini kapsadığını belirterek, daha öncede 3 sergi düzenlediklerini hatırlattı. Sergide, "Birinci Said" döneminin kısa bölümler halinde özetlendiğini ve her bölümün kendi içinde belge ve anekdotlarla desteklendiğini ifade eden Yüce, şöyle devam etti: "Birinci Said'in gençlik yıllarıyla ilgili olarak sergide yer alan bilgiler arasında, Risale-i Nur'da referans verilen eserlerin listesi yer alıyor. Olağanüstü zenginlikteki bu liste, Bediüzzaman'ın tahsil hayatı boyunca hafızasına aldığı eserler hakkında bir fikir vermektedir. Sergi için hazırlanan katalogda ise, Bediüzzaman'ın doksan kitabı hafızasına aldığı yıllarda, Doğu medreselerinde okutulan kitapların kapsamlı bir listesi var. Bu liste, Risale-i Nur Müellifinin hangi eserleri hafızasına almış olabileceği konusunda yol gösteriyor. Bediüzzaman Said Nursi'ye esaret dönüşü devlet tarafından verilen Harp Madalyası da bu sergide ilk defa gün yüzüne çıkıyor. Cephede gösterdiği kahramanlıklar sebebiyle Bediüzzaman'a bir Harp Madalyası ile 150 liralık bir tahsisat verilmişti. Halen Bediüzzaman'ın kardeşi Abdülmecid Ünlükul'un torunu Seyda Ünlükul'un elinde bulunan madalya, bu sergide teşhir edilecek. Bu arada Harbiye Nezaretinin tavsiyesiyle Darü'l-Hikmeti'l-İslamiye azalığına seçilen Bediüzzaman'a, Padişah tarafından Mahreç payesi verilmişti.
Mahreç - 05.05.2011
Bediüzzaman'ın Eşyaları Sultanahmet'te Sergilenecek
Barla Platformu'nun Bediüzzaman Said-i Nursi ile ilgili olarak düzenlediği sergilerden dördüncüsü, 7 Mayıs'ta Sultanahmet'te Türk ve İslâm Eserleri Müzesi'nde açılacak. İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Barla Platformu tarafından düzenlenen sergi, Türk ve İslâm Eserleri Müzesi'nde 15 Mayıs'a kadar açık kalacak. Sergide Bediüzzaman Said-i Nursi'nin Birinci Said yıllarına ait belgeler, hatıralar ve eşyalar gösterilecek. Bediüzzaman'ın Birinci Said dönemi, doğumundan ve tahsil hayatından başlamak üzere, İstanbul'daki faaliyetlerini ve tımarhane, tevkifhane ve Divan-ı Harp macerasını, Van'daki ilmî faaliyetlerini, Birinci Dünya Savaşı'ndaki kahramanlıklarını ve esaret hayatını, esaret dönüşü İstanbul'daki Darü'l-Hikmet âzâlığını, İngiliz işgaline karşı mücadelesini, Ankara'daki temaslarını, tekrar Van'a dönüşünü ve buradan sürgüne gönderilişini içine alıyor ve Barla'da son buluyor. Bediüzzaman'ın Barla hayatı ve daha sonraki yılları, bundan evvelki senelerde düzenlenen sergilerde ele alınmıştı. Öte yandan sergide, Birinci Said dönemi kısa bölümler halinde özetleniyor. Her bölüm kendi içinde belge ve anekdotlarla destekleniyor. Birinci Said'in gençlik yıllarıyla ilgili olarak sergide yer alan bilgiler arasında, Risale-i Nur'da referans verilen eserlerin listesi yer alıyor. Bu liste Bediüzzaman'ın tahsil hayatı boyunca hafızasına aldığı eserler hakkında fikir veriyor. Sergi için hazırlanan katalogda ise, Bediüzzaman'ın doksan kitabı hafızasına aldığı yıllarda Doğu medreselerinde okutulan kitapların kapsamlı bir listesi var. Bu liste, Risale-i Nur Müellifinin hangi eserleri hafızasına almış olabileceği konusunda yol gösteriyor. Bediüzzaman Said Nursî'ye esaret dönüşü devlet tarafından verilen Harp Madalyası da bu sergide ilk defa gün yüzüne çıkacak. Bediüzzaman İstanbul'a döndüğünde, Harbiye Nazırı Enver Paşa kendisine birçok görevler teklif etmiş, ancak Bediüzzaman bütün bunları reddederek sadece ilmî bir hizmet olarak gördüğü Darü'l-Hikmet âzâlığını kabul etmişti. Bu arada, cephede gösterdiği kahramanlıklar sebebiyle Bediüzzaman'a bir Harp Madalyası ile 150 liralık bir tahsisat verilmişti. Halen Bediüzzaman'ın kardeşi Abdülmecid Ünlükul'un torunu Seyda Ünlükul'un elinde bulunan madalya, Türk ve İslâm Eserleri Müzesi'ndeki Birinci Said sergisinde gösterilecek. Harbiye Nezaretinin tavsiyesiyle Darü'l-Hikmeti'l-İslâmiye âzâlığına seçilen Bediüzzaman'a, Padişah tarafından Mahreç payesi verilmişti.
Mahreç - 04.05.2011
İstanbul'da Said Nursi Sergisi Düzenlenecek
Büyük İslam alimi Said Nursi'nin hayatından kesitlerin yansıtılacağı sergi, 7 Mayıs'ta Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde açılacak. İstanbul İlim ve Kültür Vakfından yapılan açıklamada, Said Nursi'nin hayatının "Birinci Said" yıllarına ait belge, hatıra ve eşyaların, 7-15 Mayıs tarihleri arasında Sultanahmet'teki Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde sergileneceği belirtildi. Açıklamada, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Barla Platformu tarafından düzenlenecek sergide, Bediüzzaman'ın Birinci Said dönemini, doğumundan ve tahsil hayatından başlamak üzere, İstanbul'daki faaliyetlerini, tımarhane, tevkifhane ve Divan-ı Harp macerasını, Van'daki ilmi faaliyetlerini, Birinci Dünya Savaşı'ndaki kahramanlıklarını ve esaret hayatını, esaret dönüşü İstanbul'daki Darü'l-Hikmet azalığını, İngiliz işgaline karşı mücadelesini, Ankara'daki temaslarını, tekrar Van'a dönüşünü ve buradan sürgüne gönderilişini kapsadığı ve Barla'da son bulduğu kaydedildi. Birinci Said döneminin kısa bölümler halinde özetlendiği ve her bölümün kendi içinde belge ve anekdotlarla desteklendiği ifade edilen açıklamada, Said'in gençlik yıllarıyla ilgili olarak sergide yer alan bilgiler arasında, Risale-i Nur'da referans verilen eserlerin listesinin de yer aldığı belirtildi. Bediüzzaman'a "Kur'ân'ın sönmez ve söndürülmez bir güneş olduğunu göstereceğim" dedirten hadiseyle ilgili yeni bir gelişmenin de sergiyle beraber gün ışığına çıkacağı ifade edilen açıklamada, Said Nursi'ye esaret dönüşü devlet tarafından verilen ve halen Nursi'nin kardeşi Abdülmecit Ünlükul'un torunu Seyda Ünlükul'da bulunan Harp Madalyasının da ilk kez sergileneceği bilgisine yer verildi. Açıklamada ayrıca, Harbiye Nezaretinin tavsiyesiyle Darü'l-Hikmeti'l-İslamiye azalığına seçilen Bediüzzaman'a, Padişah tarafından verilen Mahreç payesinin beratı ile Risale-i Nur'da konusu geçen yüz yamalı cübbesinin de sergide yer alan eşyalar arasında bulunduğu kaydedildi.
Mahreç - 04.04.2011
Avusturya Cumhurbaşkanlığından Yalanlama
Bugün bazı Türk gazetelerinde yayımlanan Ankara mahreçli haberde, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer'in Mayıs ayında Türkiye'ye yapacağı resmi ziyareti Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Kadri Ecvet Tezcan'ın "geri çekilmesi koşuluna bağladığı" ve "Büyükelçi geri çekilmezse gelmeyeceğim" dediği ileri sürülmüştü.
Mahreç - 21.03.2011
"Libya'nın İkiye Bölünmesi İstikrarsızlık Formülü Olabilir"
Amerikan Savunma Bakanı Robert Gates, Libya'nın Yönetim Olarak İkiye Bölünmesinin İstikrarsızlık İçin Bir Formül Olabileceğini söyledi.
Mahreç - 21.03.2011
Saldırılar Bir Süre Daha Devam Edecek
Nicolas Sarkozy'nin Özel Danışmanı Açıkladı.
Mahreç - 17.03.2011
İmam Hatip Liseleri Arası Kur'an Okuma Yarışması Of'ta Yapıldı
Yarışmaya Trabzon, Akçaabat, Araklı,Arsin, Çaylara, Şalpazarı, Tonya, Maçka, Of, Arsin, Beşikdüzü, Sürmene olmak üzere toplam on iki İmam Hatip Lisesi katıldı. Yarışmanın jüri üyelerini, yarışmaya katılan her okuldan bir meslek dersi öğretmeni oluşturdu. Yarışmanın jüri başkanlığını yapan Of Müftüsü Mehmet Genç, taban puan 60, yüzünden okuma 10, tecvid-mahreç 10, makam 10, ses 10 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden yarışmacıların değerlendirmeye tabi tutulduklarını belirtti.
Mahreç - 04.03.2011
"Türkiye Modeli" Çin Basınında
Şinhua ajansının Ankara mahreçli haberinde, Cumhurbaşkanı Gül'ün Mısır ziyaretinin devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in istifasının ardından yapılan ilk Cumhurbaşkanı düzeyindeki ziyaret olduğuna dikkat çekilirken, Gül'ün "Türkiye önemli bir geçiş sürecinde olan Ortadoğu ülkeleri ile deneyimlerini ve görüşlerini paylaşacak" sözlerine yer verildi.
Mahreç - 08.02.2011
Yazıcı: Sorumluluklarımızı Gözardı Etmeyiz
Bu kavramın, tüketiciye arz edilen bir ürünün, çıkışından tüketiciye erişimine kadar, takibi ve kontrolünü içeren bir bakışı içerdiğini belirten Yazıcı, şunları kaydetti: "Bu kapsamda ürünlerin tamamen fiziki kontrolünden tutun da ABD'ye gönderilecek konteynerlerin mahreçte kontrolünden başlamak üzere, bir dizi önlem almışlar.
Mahreç - 01.02.2011
Merkel'den Barış Süreci Vurgusu
-ALMANYA'YA ELEŞTİRİ- Jerusalem Post gazetesinde yayımlanan Berlin mahreçli bir haberde ise Almanya'nın İran ile ticaretindeki artış eleştiri konusu oldu.
Mahreç - 23.01.2011
Yunanlılar Baklavayı Sahiplendi
Baklavanın aynı isim altında 'Yunan Geleneksel Tatlısı' olarak İngiltere'nin en büyük süpermarketlerinde satılmasına şaşırmadığını belirten Kurtuluş, 'Burada ürünlerimize sağlanabilecek koruma yöntemi, coğrafi işaretlerin yani 'menşe' ya da 'mahreç' işaretli ürünlerin tescil ile korunması kapsamında mümkündür.
Mahreç - 21.01.2011
Baklavamızı da Sahiplendiler
Baklavanın aynı isim altında ?Yunan Geleneksel Tatlısı? olarak İngiltere?nin en büyük süpermarketlerinde satılmasına şaşırmadığını belirten Kurtuluş, ?Burada ürünlerimize sağlanabilecek koruma yöntemi, coğrafi işaretlerin yani ?menşe? ya da ?mahreç? işaretli ürünlerin tescil ile korunması kapsamında mümkündür.
Mahreç - 21.01.2011
Londra'da "Türk Baklavası" 'Yunan Geleneksel Tatlısı' Diye Satılıyor
Baklavanın aynı isim altında 'Yunan Geleneksel Tatlısı' olarak İngiltere'nin en büyük süpermarketlerinde satılmasına şaşırmadığını belirten Kurtuluş, "Burada ürünlerimize sağlanabilecek koruma yöntemi, coğrafi işaretlerin yani 'menşe' ya da 'mahreç' işaretli ürünlerin tescil ile korunması kapsamında mümkündür.
Mahreç - 21.01.2011
Baklavamıza da El Attılar
Baklavanın aynı isim altında 'Yunan Geleneksel Tatlısı' olarak İngiltere'nin en büyük süpermarketlerinde satılmasına şaşırmadığını belirten Kurtuluş, "Burada ürünlerimize sağlanabilecek koruma yöntemi, coğrafi işaretlerin yani 'menşe' ya da 'mahreç' işaretli ürünlerin tescil ile korunması kapsamında mümkündür.
Mahreç - 17.01.2011
Yabancı Oscar'a Aday
Gazetenin Hamburg mahreçli haberinde, 30 yaşındaki başarılı oyuncu Sibel Kekilli ile yapılan mülakata yer verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahreç Haberleri | Mahreç Haber - Haberler - Sayfa 8 - Mahreç haberleri, son dakika mahreç haber ve gelişmeleri burada. -Düzeltme- Lys'de 1 Milyon 837 Bin Üniversite Adayı Ter Döküyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 05:12:58. #1.15#

title