Mahreç Haberleri

Mahreç haber, Mahreç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahreç - 26.03.2013
Ünye'de "Kur'an-I Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu" Sona Erdi
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, camilerde görev yapan personellerin etkinlik ve verimliliğini artırmak, din hizmetlerinin temelini teşkil eden Kur'an-ı Kerim'in usulüne uygun olarak okunmasını ve öğretilmesini sağlamak, imam hatiplik ve müezzin kayyımlık görevlerinin doğru bir şekilde ifasını temin etmek amacıyla kursun düzenlendiğini belirten Yığman, şunları söyledi: "Hizmet içi eğitim kursunda kursiyerlere Kur'an-ı Kerim'i doğru okumanın önemi, Kur'an harflerinin mahreçleri ve sıfatları, yetişkin öğretiminde temel özellikler, tecvid kuralları ve surelerin ezbere okunması gibi konularda bilgiler verildi.
Mahreç - 25.03.2013
Ünye Müftülüğü'nün Düzenlediği Kurs Sona Erdi
Ünye Müftüsü Aydın Yığman, kursla ilgili olarak şöyle konuştu: " Kur'an-ı Kerim'i doğru okumanın önemi, Kur'an harflerinin mahreçleri ve sıfatları, yetişkin öğretiminde temel özellikler, tecvit kuralları ve surelerin ezbere okunması gibi konularda bilgiler verildi.
Mahreç - 16.03.2013
Safranbolu'da Kur'an-I Kerimi Güzel Okuma Kursu Açıldı
Ulu Camii İmam-Hatibi Bayram Bozkurt'un rehber öğreticiliğinde, Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Kursuna katılan kursiyerlere, din hizmetlerinde imam-hatiplik ve müezzin-kayyımlığın önemi, kısa surelerin talim üzere okunması, yetişkin öğretiminde temel özellikler, Kur'an-ı Kerimi okuma usulleri, Kur'an-ı Kerimi okumada istiaze ve besmele, harflerin isimleri, mahreçleri, sıfatları gibi konularda bilgi veriliyor.
Mahreç - 15.03.2013
İmamlara Kur'an-ı Kerim Kursu
Rehber öğretici olarak Ulu Camii İmam-Hatibi Bayram Bozkurt'un görev aldığı Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Kursu'na katılan kursiyerlere; din hizmetlerinde imam-hatiplik ve müezzin-kayyımlığın önemi, kısa surelerin talim üzere okunması, yetişkin öğretiminde temel özellikler, Kur'an-ı Kerimi okuma usulleri, Kur'an-ı Kerimi okumada istiaze ve besmele, harflerin isimleri, mahreçleri, sıfatları vb.
Mahreç - 15.03.2013
Yüksekova'da Hafızlık, Güzel Kur'an ve Ezan Okuma Yarışması
Yarışmada, yarışmacılara Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okuma, tecvit ve mahreç üzerinden ayrıca ezber ve güzel okuma üzerinden puan verildi.
Mahreç - 14.03.2013
Bik, Van'da Bilgilendirme Toplantısı Yaptı
"GAZETELERİN İÇERİK VE BASKI KALİTESİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ" BİK Kontrol Hizmetleri Şefi Murat Arslanoğlu da yeni şubelerin bulunduğu illerde denetimlerin beklendiği gibi muhasebe ve tutulan defterlerden ziyade çıkarılan gazetenin içerik, dizgi, baskı kalitesinin de kendileri için önemli olduğunu kaydetti. Kentte çıkan gazeteleri hiç kimse okumasa dahi Basın İlan Kurumu'nda birilerinin sayfa sayfa ve satır satır okuyarak incelediğini anlatan Arslanoğlu, "Bu incelemelerde gazetede yer alan haberin kaynağı ve mahreçte ismi geçen muhabire kadar hepsi irdelenmektedir.
Mahreç - 13.03.2013
Rehineler Bugün Bırakılıyor
ZAHO-DUHOK ARASINDA Açıklamanın, "Behdinan" mahreçli yapılması teslimatın da bu bölgeden yapılacağı ihtimalini güçlendirdi.
Mahreç - 08.03.2013
Ankara'dan Yunanistan'a Sert Yanıt
Wall Street Journal, "Yunanistan'ın iddiaları, Türkiye ile işleri karıştırıyor" başlığı ile yayımladığı, Atina mahreçli analizinde borç içindeki Yunanistan'ın büyük petrol ve gaz rezervlerini bulmayı umduğu Ege Denizi'ndeki bir dizi tartışmalı suların önemli bir kısmına ilişkin hak iddialarını yeniden gündeme getirdiğini belirterek "Plan'ın Türkiye ile bir çatışmayı tetiklemesi riski var" uyarısında bulundu.
Mahreç - 08.03.2013
Batman da Kur'an-ı Kerim Finali
Yarışmada öğrenciler, Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okuma konusunda, tecvit, mahreç kaidelerine riayet, makam ve ses kriterlerine uyup uymadıkları yönünden değerlendirildi.
Mahreç - 08.03.2013
Yunanistan'ın Yine Ege Krizi Tuttu
Wall Street Journal, "Yunanistan'ın iddiaları, Türkiye ile işleri karıştırıyor" başlığı ile yayımladığı, Atina mahreçli analizinde borç içindeki Yunanistan'ın büyük petrol ve gaz rezervlerini bulmayı umduğu Ege Denizi'ndeki bir dizi tartışmalı suların önemli bir kısmına ilişkin hak iddialarını yeniden gündeme getirdiğini belirterek "Plan'ın Türkiye ile bir çatışmayı tetiklemesi riski var" uyarısında bulundu.
Mahreç - 01.03.2013
Çorum'da, Ayet ve Hadis Ezberliyorum' Yarışması
Her okulun kendi içinde eleme yaptıktan sonra 2 öğrenci ile yarışmaya katılacağını kaydeden Hürrem Dursun şu bilgileri verdi: "Çorum ilindeki 8 İmam-Hatip Lisesi'nden 2'şer öğrenciyle toplam 14 öğrenci yarışmayı tamamlayacak. Yarışmada 50 ayet ve 50 hadisin tamamı ezberlenecektir. Yarışma 2 Haziran'da yapılacak. Ezber ve anlam bütünlüğü, mahreç, ses tonu, vurgu ve akıcılık şeklinde konularda puanlandırma yapılacak.
Mahreç - 26.02.2013
"Keşanla Yaşam" Adlı Kitap Yayımlandı
Çarşıbaşı ilçesinde tahta tezgahlarda dokunan ve 2008 yılında Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından "Coğrafi İşaret" mahreç işaretiyle tescillenen geleneksel Çarşıbaşı keşan el dokumacılığıyla ilgili yeni gelişmelerin yar aldığı kitabın tanıtımı için Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenlendi.
Mahreç - 24.02.2013
Alman Dışışleri Bakanı Westerwelle de AB'yi Uyardı
Wall Street Journal gazetesinin Berlin mahreçli haberine göre Guido Westerwelle AB'ye şu uyarıyı yaptı: "Müzakere sürecine yeni bir ivme kazandırmalıyız.
Mahreç - 06.02.2013
Din Görevlilerine Tashih-İ Huruf Dersi
Diyanet-Sen Şube Başkanı Ekrem Aslan, daha verimli din hizmeti sunulması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Din görevlilerinin Kur'an-ı Kerim'i, ses-seda ve mana bütünlüğü içerisinde daha güzel okumaları için bu eğitimlerin verildiğini kaydeden Aslan, şöyle konuştu: "Bu kursu açmamızdaki amacımız din görevlisi arkadaşlarımızın Kur-an'ı Kerim'i gerekse mahreçleriyle gerekse sıfatlarıyla en güzel bir şekilde öğrenip güzel bir Kur'an okunması amacımızdır.
Mahreç - 30.01.2013
Erdoğan-Mikati Ortak Basın Toplantısı (2)
Bakın şuanda hala bizim sınır illerimize havan topları düşmektedir. Bütün bunlar tabii ki bizim canımızı yakmaktadır. ve bu arada da 5 tane orada sivil vatandaşımız da şehit olmuştur. ve biz şuanda Suriye halkına özellikle bizim bölgemizde olanlara ve sınır ötesinde gıda noktasında, ilaç noktasında, giyecek noktasında gerekli desteği veriyoruz, vermeye devam ediyoruz ve edeceğiz. ve bunun dışındaki destekler Türkiye kaynaklı, Türkiye mahreçli değildir, bunu da bilmenizi ayrıca istiyorum.
Mahreç - 30.01.2013
Erdoğan: İnsani Yardım Yapıyoruz
Suriye sınırındaki bazı yerleşim yerlerine havan toplarının düştüğünü hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Tüm bunlar bizim canımızı yakmaktadır. 5 vatandaşımız şehit olmuştur. Biz şu anda Suriye halkına, bizim sınırımızda olanlara ve sınır ötesinde olanlara ilaç, gıda, giyecek desteği vermeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Bunun dışındaki destekler Türkiye kaynaklı, Türkiye mahreçli değildir" dedi.
Mahreç - 30.01.2013
Erdoğan: Suriyelilere Gıda ve İlaç Dışındaki Destekler Türkiye Mahreçli Değil
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de Beşşar Esed rejimine karşı mücadele eden muhaliflere silah desteği vermediklerini vurguladı.
Mahreç - 16.01.2013
TBMM Fişleme Komisyonu Hozat'a İncelemelere Başladı
Sabah erken saatlerde askeri helikopter ile ilçeye gelen milletvekilleri ilk olarak Kaymakam Murat Eren'i makımında ziyaret ederek bir süre görüştü. Komisyon Başkanı Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Kaymakam Eren ile yapılan görüşme sırasında Hozat incelemeleri ile ilgili gazetecilere kısa açıklama yaptı. Metiner, Hozat'ta ortaya çıkan fişleme skandalı ve ardından Hozat İlçe Emniyet Amiri Çağlar San'in intiharını birlikte incelediklerini belirterek, şöyle dedi: "Bugün Hozat'a geldik. Komisyon üyeleri ile birlikte burada çalışmalarımız devam edecek. Öncelikle mağdurlar ve vatandaşlar ile görüşmeler, dinlemeler yapacağız. Yine intihar ve fişleme soruşturmasını yürüten savcılarımızla görüşeceğiz. Gerekirse soruşturma dosyalarını da isteyebiliriz. Bu konu ile ilgili bizimle temas kurmak isteyen ve bilgi aktarmak isteyen vatandaşlarımız varsa onları da dinleyeceğiz. Olayı bütün boyutu ile araştırıyoruz. Ayrıca emniyet amirimizin intihar ettiği söylenen konutuna gideceğiz, orada da incelemeler yapacağız. Yapacağımız dinlemeler sonrası, eğer jandarma ile ilgili bilgiler de verilirse, jandarma yetkilileri ile de görüşme yapabiliriz. Elimde bulunan fişlemelerin tamamı, emniyet mahreçli.
Mahreç - 16.01.2013
TBMM Alt Komisyonu Üyeleri Hozat'ta İncelemelerde Bulunuyor
Metiner, Hozat'ta ortaya çıkan fişleme skandalı ve ardından emniyet amirinin intiharını birlikte incelediklerini belirterek, şunları söyledi: "Bugün Hozat'a geldik komisyon üyeleri ile birlikte burada çalışmalarımız devam edecek. Öncelikle mağdurlar ve vatandaşlar ile görüşmeler yapacağız dinlemeler yapacağız. Yine gerek intihar olayını soruşturan cumhuriyet savcımız gerekse fişleme soruşturmasını yürüten savcılarımızla görüşeceğiz, gerekirse soruşturma dosyalarını da isteyebiliriz. Bu konu ile ilgili bizimle temas kurmak isteyen ve bilgi aktarmak isteyen vatandaşlarımız varsa onları da dinleyeceğiz. Olayı bütün boyutu ile araştırıyoruz. Ayrıca emniyet amirimizin intihar ettiği söylenen konutuna gideceğiz orada da incelemeler yapacağız. Yapacağımız dinlemeler sonrası eğer jandarma ile ilgili bilgilerde verilirse jandarma yetkilileri ile de görüşme yapabiliriz. Elimde bulunan fişlemelerin tamamı emniyet mahreçli jandarma ile ilgili fişler elimize geçmedi ama bu yönlü bilgiler verilirse o konuyu da gündemimize alırız.
Mahreç - 16.01.2013
Hozat'taki Fişleme İddiaları
Mehmet Metiner, "Jandarmayla bir görüşme yapacak mısınız-" şeklindeki soruyu, "Fişlemelerde jandarma çıkmıyor. Bizdeki fişlemelerde jandarma yok. Dolayısıyla bize intikal etmiş fişlemeler Emniyet mahreçli fişlemeler.
Mahreç - 04.01.2013
Dışişleri Bakanı Davutoğlu Açıklaması
Bu haberlerle Türkiye aleyhine Suriye konusunda uluslararası alanda bir imaj kirlenmesi yaratılmaya çalışıldığını ifade eden Davutoğlu, daha önce de bunların denendiğini ve daha önce de bu haberleri defaatle yalanladıklarını ifade ederek, "Hatırlayacaksınız bundan aylar önce 48 Türk subayının, yine aynı mahreçler, aynı kaynaklar, Suriye'de yakalandığı iddiaları ortaya atıldı.
Mahreç - 02.01.2013
Yerel Değerler 'Coğrafi İşaret' ile Dünya ile Buluşuyor
Coğrafi tescil belgeleri menşe ve mahreç işaret olarak iki şekilde tanımlanıyor.
Mahreç - 24.12.2012
DAÜ İletişim'de Haber Dili Tartışıldı
Yrd. Doç. Dr. Bekir Azgın ile TAK editörü Nezire Gürkan, Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde haber dilini konuştular.
Mahreç - 19.12.2012
AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ: Kanun Teklifi Vermedim
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, bugün basın yayın organlarında hakkında çıkan haberden dolayı yazılı bir açıklama yaptı."19 Aralık 2012 tarihinde Cihan Haber Ajansı mahreçli, partim ve adım zikredilerek 'Başbakan Erdoğan talimat verdi'"...
Mahreç - 04.11.2012
Washington Post: "Suriye, Erdoğan'ın Otoritesi İçin Yeni Test"
-ESAD'A KARŞI "DAHA AGRESİF EYLEM ÇAĞRILARI GERİ TEPTİ"- Türkiye'nin Suriye'ye ciddi bir müdahalesi olasılığının azaldığı görüşünün dile getirildiği Ankara mahreçli haberde Erdoğan'ın Başer Esad'ı düşürmeye yönelik "daha agresif eylem çağrılarının geri teptiği" görüşlerine yer verildi.
Mahreç - 22.10.2012
Erdoğan Hafızlardan Tam Not Aldı
Mısır'ın ünlü 'kurra' hafızlarından Dr. Feracallah eş-Şazeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın Youtube'da yayınlanan Fatiha, İnfitar ve Mülk Suresi tilavetini değerlendirerek, "Erdoğan'ın tilavetini dinledim. 30'uncu cüzdeki İnfitar suresinin beşinci ayetinden surenin sonuna kadar 'tecvid' hükümlerine uygun yüksek bir eda ve harflerin 'mahreç'lerinin hakkını vererek okumuş.
Mahreç - 17.10.2012
Tosya'da Pirinç Hasadı Başladı
Pirinç hasadı yapan çiftçileri ziyaret eden Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Atatürk'ün Türkiye'nin ilk çeltik fabrikasının Tosya'ya kurulması için 1925 yılında talimat verdiğini ve kendi enerjisini kendisi üreten bu fabrikanın açılışını bizzat Mareşal Fevzi Çakmak tarafından yapıldığını vurgulayarak,"Tosyamızda çok eski yıllara dayanan zamandan bu yana pirinç üretimi yapılmaktadır. İlçemizde üretilen pirinçler, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da aranan bir ürün haline gelmiştir. Kaymakamlık olarak ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde, Tosya'ya has pirinç çeşitlerine mahreç almak için çalışmalar yapıyoruz" ifadesini kullandı.
Mahreç - 05.10.2012
Diyanet, Dini Danışmanlık Hizmeti de Veriyor
Malatya'da Cuma hutbesinde, Arapgir ilçesi Kayakesen Köyü Camii İmam Hatibi İsa Akkaya'nın hazırladığı, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hizmet alanları ve Camiler Haftası" konulu hutbe okundu. Hutbede, "Ülkemizde ve yurt dışında din hizmeti sunmak, İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak, ibadet yapılacak yerleri yönetmek üzere 3 Mart 1924 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı kurulmuştur. Kuruluşunun amacı vatandaşların doğru ve güvenilir kaynaklardan dini bilgiler edinmesini sağlamak, hurafe ve batıl inançlardan halkımızı korumaktır. Diyanet İşleri Başkanlığımızın yaygın din eğitimi alanında, Kur'an kursları ve cami dersleri gibi hizmetleri bulunmaktadır. Kur'an kurslarında, Kur'an-ı Kerim okumayı bilmeyenlere tecvid ve mahreç kaideleriyle Kur'an-ı Kerim'i en doğru şekliyle okuma öğretilmektedir.
Mahreç - 03.10.2012
Türkiye'yi Kaygılandıracak Gelişme
Financial Times gazetesi, El Hasaka mahreçli geniş haberinde, Suriyeli Kürtlerin polis karakolları, mahkemeler ve yerel yönetimler kurduklarını, çok sayıda Kürt bayrağı asıldığını, ana dilde tabelalar görüldüğünü anlattı.
Mahreç - 30.09.2012
AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi
O Menderes ezanı aslına döndürdüğünde Anadolu'nun her köşesinde insanlar hüngür hüngür ağladılar. O Menderes camilerin kapılarındaki kilitleri söktüğünde insanlar o camilerde şükür namazlarını kıldılar. O Menderes, Kur'an'ın öğretilmesinin, Hazreti Peygamberin hayatının öğretilmesinin önünü açtığında millet sevinç gözyaşları içinde mushaflarıyla hasret giderdi." -"Değişimin odağına temel hak ve özgürlükleri yerleştirdik"- Menderes ile başlayan, milleti ve milletin değerlerini esas bu anlayışla siyaset yaptıklarını kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: "Onun için kendimize muhafazakar demokrat dedik. Kendimizi böyle tanımladık. Biz her türlü otoriterleşmeye karşı, sınırlı iktidarı, halkın tercihleri ile belirlenmiş iktidarı savunduk. Değişimin, toplum mühendislerinin, dış mahreçli teorisyenlerin tasallutundan çıkartıp halkın kendi doğal talepleriyle şekillenen bir süreç olması gerektiğini ifade ettik.
Mahreç - 13.09.2012
'Seçmeli Ders Olarak Kur'an-I Kerim Öğretimi Çalıştayı' Sona Erdi
Çalıştay sonunda yapılan açıklamada "Kur'an eğitimde, dil, bölge şartları ve ağız yapısı göz önüne alınarak üniversite, müftülük ve Milli Eğitim Müdürlükleri'nce oluşturulan bir komisyon tarafından en uygun öğretim metodu tespit edilmeli ve uygulanmalıdır. Zeki öğrenciler, ilahiyat ve islami ilimler fakültelerine yönlendirilmelidir. Örgün eğitim kurumları bu imkanı değerlendirmeli ve ortaokul ile lise çağındaki öğrencilere Kur'an-ı öğretmeli, yaygın eğitim kurumları da halka yönelik çalışmalara ağırlık vermeli, çağın araç ve gereçlerinden Kur'an öğretiminde istifade edilmeli, internet kullanıcılarına Kur'an-ı anlatan siteler önerilmelidir. Kur'ana bütüncül yaklaşım metodu benimsenmelidir. Kur'an ayetleri sosyal yaşam içerisinde sürekli gündemde tutulmalı, şahsi din anlayışları ve bakış açıları Kur'an'ın önüne geçmemelidir. Samimiyet ve şuur önemlidir. Öğretmenler, Kur'an'ı öğretebilecek formasyonla yetiştirilmeli, ezberlenecek sureler Kur'an'ın orijinal metninden öğretilmelidir. Kur'an, anlaşılır, sade ve yaşanabilir bir tarzda anlatılmalı, tecvid ve mahreç eğitiminde kolaylaştırıcı ve anlaşılır bir materyal kullanılmalıdır" denildi.
Mahreç - 12.09.2012
"Şahsi Din Anlayışları Kur'an'ın Önüne Geçmemeli"
Tecvid ve mahreç eğitiminde kolaylaştırıcı ve anlaşılır bir materyal kullanılmalıdır.
Mahreç - 12.09.2012
Kur'an-ı Kerim Öğretimi Çalıştayı' Sona Erdi
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 'Örgün Eğitim Kurumlarında Seçmeli Ders Olarak Kur'an-ı Kerim Öğretimi Çalıştayı' sona erdi. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve iki gün süren 'Örgün Eğitim Kurumlarında Seçmeli Ders Olarak Kur'an-ı Kerim Öğretimi Çalıştayı' sona erdi. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen, çok sayıda akademisyenin ve öğretmenin katıldığı çalıştayda 'Kur'an-ı Kerim Öğretiminde Karşılaşılan Sorunlar ve Yeni Metodlar', 'Kur'an-ı Kerimi Anlama ve Anlatma Metodları' ve 'Çağımızın Gençlerine 'Kur'an-ı Kerimi Nasıl Anlatmalıyız' konuları ışığında Kur'an-ı Kerim eğitimi ele alındı. Çalıştay sonunda yapılan değerlendirme toplantısında, şunlara yer verildi: "-Kur'an eğitimde, dil, bölge şartları ve ağız yapısı göz önüne alınarak üniversite, müftülük ve Milli Eğitim Müdürlükleri'nce oluşturulan bir komisyon tarafından en uygun öğretim metodu tespit edilmeli ve uygulanmalıdır. - Zeki öğrenciler, İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerine yönlendirilmelidir. - Örgün eğitim kurumları bu imkanı değerlendirmeli ve ortaokul ile lise çağındaki öğrencilere Kur'an-ı öğretmeli. - Yaygın eğitim kurumları da halka yönelik çalışmalara ağırlık vermeli. - Çağın araç ve gereçlerinden Kur'an öğretiminde istifade edilmeli, internet kullanıcılarına Kur'an-ı anlatan siteler önerilmelidir. - Kur'an'a bütüncül yaklaşım metodu benimsenmelidir. - Kur'an ayetleri sosyal yaşam içerisinde sürekli gündemde tutulmalıdır. - Şahsi din anlayışları ve bakış açıları, Kur'an'ın önüne geçmemelidir. - Samimiyet ve şuur önemlidir. - Öğretmenler, Kur'an'ı öğretebilecek forsmasyonla yetiştirilmelidir. - Ezberlenecek sureler Kur'an'ın orijinal metninden öğretilmelidir. - Kur'an, anlaşılır, sade ve yaşanabilir bir tarzda anlatılmalıdır. - Tecvid ve mahreç eğitiminde kolaylaştırıcı ve anlaşılır bir materyal kullanılmalıdır.
Mahreç - 27.08.2012
Bakanlar Kurulu Toplantısı
80 bin kişinin sığındığı bir ortamda kendi aralarında farklı kültürler, farklı etnik yapı, farklı dinsel yapı dolayısıyla zaman zaman sorun yaşayabileceğini ama şu ana kadar kendilerini tedirgin eden hiç bir olayın yaşanmadığının altını çizen Arınç, şöyle konuştu: "Bugün Sayın Hatay Valisi'nin Anadolu Ajansı mahreçli bir açıklaması var; 'Sığınmacıların Türkiye'ye gelmeye başladığı 1,5 yıldan bu yana adliye veya vilayete intikal eden olay sayısı 150'yi geçmemektedir.
Mahreç - 13.08.2012
Türkiye Lezzet Zengini
Konu hakkında bir değerlendirme yapan Ankara Patent Bürosu Genel Müdürü Kaan Dericioğlu, coğrafi işaret (menşei adı veya mahreç işareti) tescili için bir zorunluluk olmadığını söyledi.
Mahreç - 10.07.2012
Fujitsu Teknoloji Aracı Balıkesir'de
Fujitsu Türkiye'nin Intel işbirliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği Fujitsu Road Show etkinliğinin temmuz ayındaki dördüncü durağı Balıkesir oldu. Teknoloji aracını gezen katılımcılar dizüstü bilgisayar, PC ve iş istasyonu ürünlerine büyük ilgi gösterdi. Kampanyalı ürünlerin yoğun ilgi gördüğü teknoloji aracındaki Alman mahreçli dizüstü bilgisayarlar 799 TL'den özel olarak müşterilere sunuldu.
Mahreç - 03.07.2012
Yöresel Peynirler de Patentleniyor
Yöresel peynirler, Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından koruma altına alınıyor. Kurum, başvuru halinde üreticilerin mallarını coğrafi işaret olarak 'Menşe' adı ya da 'Mahreç' işareti ile tescilliyor.
Mahreç - 03.07.2012
Yöresel Peynirler Koruma Altında
Dünya'da çok büyük bir çeşitlilik gösteren aroma, tat, yapı ve şekle sahip peynirler tanındıkça, üreticiler ürünlerinin resmi olarak tanınması, patent enstitüsünce tescil edilmesi yoluna gitmeye başladılar. Fransa'da "AOC", "AOP" ya da "IGP" diye adlandırılan ve yiyecek ürünlerinin korunan, kontrol edilen coğrafi işaretini gösteren sistem, Türkiye'de Patent Enstitüsü tarafından farklı şekilde uygulanıyor. Türk Patent Enstitüsü, müracaat eden üreticilerin mallarını "coğrafi işaret" olarak "Menşe" adı ya da "Mahreç" işareti olarak tescil ediyor.
Mahreç - 03.07.2012
Yöresel Peynirler Koruma Altında
Fransa'da "AOC", "AOP" ya da "IGP" diye adlandırılan ve yiyecek ürünlerinin korunan, kontrol edilen coğrafi işaretini gösteren sistem, Türkiye'de Patent Enstitüsü tarafından farklı şekilde uygulanıyor. Türk Patent Enstitüsü, müracaat eden üreticilerin mallarını "coğrafi işaret" olarak "Menşe" adı ya da "Mahreç" işareti olarak tescil ediyor.
Mahreç - 21.06.2012
MÜSİAD '2012 Türkiye Ekonomi Raporu' Açıklandı
8. GIDA VE TARIM SEKTÖRÜ Mikro Havzalardaki Tıbbi, Besi, Lezzet, Aromatik ve Baharat Değeri Olan Endemik Bitkilerin Ekonomiye Kazandırılması Bunun için, Coğrafi İşaretler ve Mahreç Kanunu çıkarılmalı, cırgalan biberi, yamula patlıcanı, hisar domatesi, kam kavunu ve uzun elma gibi nitelikli endemik tohumların bulunduğu mikro havzalar koruma altına alınmalıdır.
Mahreç - 16.06.2012
Kur'an Öğrencilerine Başarı ve Katılım Belgesi Verildi
Akçakale Merkez Fakirullah Camii'nde, İlçe Müftüsü Hüseyin Ortaç ve İmam-Hatip Fatih Kahvecibaşı tarafından verilen başarı ve katılım belgelerinin yanı sıra, çeşitli hediyeler de verildi. Kur'an öğrencilerine belge ve ödüllerin verilmesi öncesinde nasihatlerde bulunan Ortaç, "Bugün, Kur'an öğrenimi, tecvid, mahreç konusunda göstermiş olduğunuz gayretlerinizi başarı belgesiyle taçlandıracağız.
Mahreç - 16.06.2012
-Düzeltme- Lys'de 1 Milyon 837 Bin Üniversite Adayı Ter Döküyor
Ankara mahreçli olarak "YGS'de 1 milyon 837 bin üniversite adayı ter döküyor" başlıklı haberimizde YGS ifadesi sehven yer almıştır.
Mahreç - 14.06.2012
Bbp, Helikopter Kazasında Bürokrasiyi Suçluyor
Toplumda, "Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü" algısını oluşturan 5 tane ana şüphe olduğunu kaydeden Destici, "Bunlardan birincisi, helikopter düştükten sonra, 'Kurtuldu geliyor' şeklinde yayılan Kayseri mahreçli bir bilgi.
Mahreç - 28.04.2012
Antakya'da Kutlu Doğum Coşkusu
Okunan hatmi şeriflerin duasını yapan Suat Gözütok, Antakyalılardan Suriye'de yaşananların sona ermesi için dua istedi. Gözütok, "Izdırap içerisinde inleyen Suriyeli kardeşlerimize Yarabbi feraç ve mahreç ihsan eyle.
Mahreç - 06.04.2012
Birecik'te Din Görevlilerine Hizmet İçi Eğitim
Birecik Müftüsü Mekki Solmaz, Birecik Vaizi Fahri Başar ve Ulu Camii İmam Hatibi İlyas Polat tarafından verilen kursta, kursiyerler öncelikle Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim'i doğru okumanın önemi, harflerin mahreçleri ve sıfatları, yetişkin öğretiminde temel özellikler, tecvit kuralları ve kısa surelerin ezbere okunması ve dinlenilmesi konularındaki bilgilerini tazeledi.
Mahreç - 23.03.2012
Yazar Akar, Bediüzzaman'ı Anlattı
Bediüzzaman Said Nursi'yi sürgün etmelerini anlatan Mehmet Akar, "İki sebep için gönderdiler. Memleketinden ve akrabalarından ayırmak. Peki muvaffak olabildiler mi? Hayır. Barla'da sürgünde iken kaldığı köy doğduğu Nurs köyüne çok benziyordu. 15 günde bir ekmek yedi. 56 yamalıklı pantolon giydi. Dünyayı ayaklarının önüne serdiler, kabul etmedi. Osmanlı'da mahreçti.
Mahreç - 19.02.2012
Başbakan Erdoğan'a Ayakkabı Fırlatan Suriyeli İki Yıldır Cezavinde
İspanya'nın en büyük gazetesi El Pais, Sevilla mahreçli geniş haberinde Hokman Joma'nın, 22 Şubat 2010'da İspanya'ya yaptığı ziyaret sırasında bir ödül almak üzere gittiği Sevilla kentinde Erdoğan'a "Kürdistan çok yaşa" bağırıp bir ayakkabı fırlattığı için iki yıldan beri bu kentte cezaevinde bulunduğunu kaydetti.
Mahreç - 08.02.2012
Wall Street Journal Gazetesinin İddiası
İstanbul mahreçli haberde, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Suriye'deki krize ilişkin açıklamalarına yer verildi.
Mahreç - 02.02.2012
İmam Adaylarına Yeterlilik Kursu
Hazırlık çalışmaları kapsamında Şanlıurfa Diyanet Mensupları Derneği imam adaylarına yönelik yeterlilik kursu başlattı. Derneğin 30 imam adayı ile başlattığı kursta ilmihal bilgileri, siyer, tecvit bilgileri, mahreç ve tilavet dersleri veriliyor.
Mahreç - 29.01.2012
İndependent: "Kaplan Türkiye Kavşakta"
İndependent gazetesinin tanınmış gazeteci yazar ve Ortadoğu uzmanı Patrick Cockburn, "Kaplan Türkiye, Kavşakta" başlığı ile yayımladığı İstanbul mahreçli geniş haberi analizinde Türkiye'nin son 10 yıllık dönemin dünyanın "en büyük siyasi ve ekonomik başarı öykülerinden biri" olduğunu, cezaevlerinden işkencenin bittiğini, Ankara'da gücün kimin elinde olduğunu darbeler değil seçimlerin belirlediğini, "Adalet ve Kalkınma Partisi, Batı'nın tam cesaretlendirmek istediği ılımlı, demokratik, kapitalizm yanlısı bir hükümet türüydü" yorumunu yaptı.
Mahreç - 24.01.2012
Pestil ve Köme Üreticileri Birliği Başkanı Kara, Vali Mayda'yı Ziyaret Etti
Mayda, Gümüşhane Valiliği tarafından 2004 yılında Türk Patent Enstitüsü'ne müracaat edilerek mahreç işareti türü kapsamında Gümüşhane dut pestili ve kömesine coğrafi işaret tescil belgesi alındığını anımsattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahreç Haberleri | Mahreç Haber - Haberler - Sayfa 7 - Mahreç haberleri, son dakika mahreç haber ve gelişmeleri burada. BBC'den Erdoğan'ı Kızdıracak Değerlendirme.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 12:35:11. #1.16#

title