Mahreç Haberleri

Mahreç haber, Mahreç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahreç - 11.03.2014
Muğla'da Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi
Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okuma, tecvit-mahreç, makam ve ses değerlendirilmesi yapıldığı yarışmada; Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tugay Öztürk birinci, Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emre Akbaş ikinci, Milas İmam Hatip Lisesi öğrencisi Onur Özaraz üçüncü oldu.
Mahreç - 08.12.2013
Malkara'da, İmam Hatip ve Müezzinlere Eğitim
Açıklamada, 4 Kasım ile 6 Aralık tarihleri arasında düzenlenen program kapsamında, eğitime katılan imam hatip ve müezzinlere, "talim", "Kuran'ı Kerim'i okuma kuralları", "mahreç ve harflerin sıfatları" konularında eğitim verildiği belirtildi.
Mahreç - 20.08.2013
Tosya Pirincine Coğrafi Tescil İşareti Çalışması
Kaymakam Mehmet Türköz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin en değerli ürünlerinden olan pirince mahreç alma adına yapılan çalışmaların emin adımlarla ilerlediğini söyledi.
Mahreç - 10.07.2013
Mısır'da Ordunun Yönetime El Koyması
Birinci sayfada Cumhuriyet Muhafızları, çatışmaları şehiteri cenazesinde binlerce kişi: "Kardeşim İhvan'ın hain kurşunuyla öldü" şeklinde söylendiğini bildirerek "koyunu kurt şekline büründürme gayreti içerisinde" yayın yapıyor. Aynı sayfada "İhvan Ramazanı bombayla karşılıyor" başlığıyla habere yer verilmiş. Henüz hiç bir şekilde incelemeleri tamamlanmamış Kahire Üniversitesi metro istasyonu, yakınında bulunduğu iddaa edilen bombayı Muhammed Mursi yanlıları tarafında konulduğu belirtiliyor.  Mısır mahreçli Tahrir gazetesi ise Cumhuriyet Muhafızları Karargahı olayının faturasının, kendi içinde İhvan gençleri "olayın sorumluluğu İrşad Bürosu'na aittir" ifadesiyle kendi içinde kabul görmüş suçlamanın karşı taraftan yapılmasına ihtiyaç yoktur, izlenimiyle kesinlik katmak isteniyor.
Mahreç - 02.06.2013
Observer: "Erdoğan, En Büyük Meydan Okumasıyla Karşı Karşıya"
The Observer, "Hafta sonunda İstanbul'un bazı kısımları bir savaş bölgesine dönüşürken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 yıllık iktidarının en büyük meydan okumasıyla karşı karşıya" görüşünü dile getirdiği haberinde Erdoğan hükümetinden "duyulan hayal kırıklığının bir düzine kente yayıldığını", protestoların "hızla ulusal bir öfkeye dönüştüğünü" yazdı Gezi Parkı gösterileri, yabancı medya sitelerinde manşet olmaya sürdürürken Pazar gazetelerine de ayrıntılı biçimde yansıdı. İngiliz The Observer gazetesi, İstanbul mahreçli haberinde "Hafta sonunda İstanbul'un bazı kısımları bir savaş bölgesine dönüşürken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 yıllık iktidarının en büyük meydan okumasıyla karşı karşıya" görüşünü dile getirdi.
Mahreç - 31.05.2013
La Times: Reyhanlı'da Öfke Büyüyor
Los Angeles Times, Reyhanlı mahreçli haberinde "Türkiye'de bombaların vurduğu kentte öfke büyüyor." görüşünü öne sürdü.
Mahreç - 31.05.2013
Ceyhan'da Kur'an Kursları Mezuniyet Töreni
Ceyhan Müftüsü Halil Şekerci, törende yaptığı konuşmada, ilçe merkezi, köy ve beldelerdeki 54 Kur'an kursunda toplam 5 bin 14 Öğrenciye Kur'an-ı Kerim okuma, tecvit ve mahreç bilgisi yanında, siyer, ahlak ve inanç esasları konularında eğitim verildiğini belirtti.
Mahreç - 29.05.2013
AA Gazze Bürosu Yarın Açılıyor
Açılışı yarın saat 11: 00'de yapılması planlanan Gazze Bürosu, 180 metrekare alanda 6 muhabiriyle faaliyet gösterecek. Gazze'de üretilen günlük ortalama 10 haber, 7 fotoğraf ve 2 görüntünün, büronun açılışının ardından 2 katına çıkması hedefleniyor. Gazze'de 15 Nisan 2012'den bu yana faaliyet gösteren AA Arapça Haberler Koordinatörlüğü'nün Gazze mahreçli haber ve fotoğrafları, Türk kamuoyunda geniş yer buluyor.
Mahreç - 16.05.2013
Türkiye'yi Bekleyen Büyük Kriz!
Washington Post, Türkiye'nin son dönemde "dünyada yaşayan en büyük mülteci krizlerinden biri ile karşı karşıya bulunduğu" sözleri ile girdiği Yayladağı mahreçli haberinde Türk hükümetinin uzunca bir süre Ankara'nın mülteci sorununu "tek başına yönetebileceği ve finanse edebileceğinde ısrar ettiğini ancak "maliyetin 1.
Mahreç - 05.05.2013
Nükleer Tıpla Kanser Tedavisine Yeni Kaynak
Prof. Dr. Aktolun, bu yılın başında basılan kitabın dünyada ciddi kabul gördüğünü işaret ederek, şunları kaydetti: 'Yaklaşık 450 sayfalık, 19 bölümden oluşan bu kaynakta 7 farklı ülkeden 50 civarında bilim insanını bir araya getirdim. Her bölüm, kendi alanında dünyaca kabul görmüş, Harvard'dan John Hopkins'e ve Cornell'e kadar Amerika'nın ve Avrupa'nın çok saygın üniversitelerinden bilim insanlarınca yazılmıştır. Çalışmamız, tiroid kanseri başta olmak üzere önemli kanserlerin tedavisinde, en yeni nükleer tıp tedavi tekniklerini anlatıyor. Kaynak kitap, Türkiye ve Amerika ortak mahreçli olarak yayımlanmıştır.
Mahreç - 05.04.2013
Kore Yarımadasında Gerginlik Tırmanıyor
Çin haber ajansı Şinhua'nın Pyongyang mahreçli diplomatik kaynaklara dayandırılan haberinde, tansiyonun artması durumuna karşı, ülkesindeki elçiliklerin "tahliye olasılığını" düşünmesi gerektiğini söylediği kaydedildi.
Mahreç - 30.03.2013
Peygamber Ahlakıyla Mücehhez Bir Beden Problem Yaşamaz
Akpınar: Peygamber ahlakıyla mücehhez bir beden problem yaşamaz" başlıklı haberimizin metni sehven Hayat mahreçli haber ile karışmıştır.
Mahreç - 28.03.2013
Bir Fotoğrafın Sosyal Medyada Serencamı
FOTOĞRAFIN YANLIŞ KULLANILMASI Fotoğrafın yanış bir şekilde ilk olarak Nijerya mahreçli olarak kullanılması, daha sonra bu yanlışı düzeltmeye çalışan birçok kişiyi de etkilemiş.
Mahreç - 26.03.2013
Ünye'de "Kur'an-I Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu" Sona Erdi
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, camilerde görev yapan personellerin etkinlik ve verimliliğini artırmak, din hizmetlerinin temelini teşkil eden Kur'an-ı Kerim'in usulüne uygun olarak okunmasını ve öğretilmesini sağlamak, imam hatiplik ve müezzin kayyımlık görevlerinin doğru bir şekilde ifasını temin etmek amacıyla kursun düzenlendiğini belirten Yığman, şunları söyledi: "Hizmet içi eğitim kursunda kursiyerlere Kur'an-ı Kerim'i doğru okumanın önemi, Kur'an harflerinin mahreçleri ve sıfatları, yetişkin öğretiminde temel özellikler, tecvid kuralları ve surelerin ezbere okunması gibi konularda bilgiler verildi.
Mahreç - 25.03.2013
Ünye Müftülüğü'nün Düzenlediği Kurs Sona Erdi
Ünye Müftüsü Aydın Yığman, kursla ilgili olarak şöyle konuştu: " Kur'an-ı Kerim'i doğru okumanın önemi, Kur'an harflerinin mahreçleri ve sıfatları, yetişkin öğretiminde temel özellikler, tecvit kuralları ve surelerin ezbere okunması gibi konularda bilgiler verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahreç Haberleri | Mahreç Haber - Haberler - Sayfa 6 - Mahreç haberleri, son dakika mahreç haber ve gelişmeleri burada. ABD'li Televizyon Yıldızı Kardashian, Floransa'da Evlenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 05:10:52. #1.14#
title