Mahreç Haberleri

Mahreç haber, Mahreç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahreç - 17.12.2016
İngiliz Muhalefet Liderinin PKK Lobisini Desteklediği İddiası
Gazetenin İstanbul mahreçli haberinde, Corbyn ile İşçi Partisinin Gölge Uluslararası Kalkınma Bakanı Kate Osamor'un, İngiltere'de faaliyet gösteren, PKK bağlantılı sözde "Kürdistan'da Barış" kampanya grubunun patronları arasında yer aldığı kaydedildi.
Mahreç - 10.11.2016
Akut Binasının Tahliyesi Kararı
Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Akabinde AKUT'un, 20 Şubat 2015 tarihli dilekçelerinde uzatılan süre içerisinde de işlemlerin tamamlanamadığı ancak belediyeye imar müracaatı yapıldığı, belediyece söz konusu taşınmazın yola mahrecinin olmadığından, komşu 66 parselden mahreç ya da geçit hakkı şerhinin tescil ettirilmesi gerektiği belirtilerek, geçit hakkı şerhinin tapuya tesciline yönelik işlemlerin yapılması için ön izin süresinin bir yıl daha uzatılmasını talep edilmiş, defterdarlığımızca 8 Haziran 2016 tarihine kadar son kez (4.
Mahreç - 05.11.2016
İdareci ve Bürokratlar Birliği Eski Vekil Uzunkaya'yı Ağırladı
Gerçekleştirilen konferansta konuşma yapan Uzuunkaya, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Amerika Birleşik Devletleri'nde herhangi bir böcek gibi korku içinde yaşadığını belirterek, "Fetullah Gülen şu anda Amerika'da herhangi bir böcek gibi korku içinde yor. Her ne kadar Amerika kendisine güvenceyi sağlamış olsa da Allah onun kalbine o korkuyu saldı. Stratejik mahreçlere haiz olan bu coğrafyada Türkiye olduğu müddetçe, Türkiye'nim 'Milli Misakı' dediğimiz akitnamesi zihninde var olduğu müddetçe, Güneydoğu'daki o yapı Kerkük'tür, Musul'dur, Halep'tir o coğrafyanın nasıl çarçur edilip elimizden hıyanetle alındığı bilindiği müddetçe, düşmanlarımız eksik olmayacak.
Mahreç - 19.09.2016
Tırlara Çay Yerine Kabuk Doldurdular
Bunun üzerine 12 Eylül'de tırların yanına gidilerek yapılan kontrollerde, mahreç gümrük idaresince takılı olan gümrük güvenlik mühürlerinin kırıldıktan sonra yapıştırıldığının belirlendiği ifade edilen açıklamada, söz konusu araçların Sarp gümrük sahasına getirilerek yapılan kontrollerinde beyanname muhteviyatı çayın araçlarda olmadığı, araçlara fıstık, ceviz ve badem kabuklarının yüklendiğinin görüldüğü kaydedildi.
Mahreç - 13.09.2016
Şambali, Boyoz ve Lokmanın Coğrafi Tescilinde Sona Gelindi
İşin ustaları ile çalışıldı Coğrafi işaret alınabilmesi için ürünle ilgili olarak; kullanım biçimi, ürünün tanımı ve ayırt edici özellikleri, üretim yeri, coğrafi işaretin türü mahreç işareti ise üretim alanında gerçekleşmesi zorunlu bulunan özellikler, ürünün metodu ve denetleme konularının yer alacağı teknik çalışma ve analizler gerektiğini belirten, Demirtaş, bunun için Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim üyeleri ile ortaklaşa projeler yürüttüklerini söyledi.
Mahreç - 02.09.2016
Göynük'ün Tokalı Örtmesi Markalaştı
Bir çeşit başörtüsü olan "Tokalı Örtme"nin çok uzun yıllardan beri Göynük'te üretildiğini ve geleneksel hale geldiğini kaydeden Kemal Kazan, şunları söyledi: "Tokalı Örtme, Göynük ile özdeşleşmiş dokuma üründür. Tokalı örtmelerde yer alan baş üstü ve kısa kenar desenleri yöre kültürüne ve geleneklerine bağlı olarak uzun zaman içinde oluşturulmuş. Örtmelerin yapım tekniği ve kullanılan desenler nesilden nesile aktarılan ustalıkla günümüze ulaşmıştır. Bu sebepten ötürü üretimin her aşaması Göynük'te yapılmalıdır. Göynüklülerin el emeği göz nuru olarak dokudukları Tokalı Örtme'nin markalaşması denetiminin Göynük'te olması bu açıdan önemlidir. Tokalı Örtme, Göynük el sanatlarından sadece biri. Göynük bebeği, iğne oyaları, peşkir, ahşap eşyaları da Göynük'ün zengin geleneksel el sanatları arasındadır" DENETİM DE GÖYNÜK'TE OLACAK Markalaşan Tokalı Örtme'nin belirlenen standartlarda üretimi için, mahreç işaretinin kullanım biçimini, ürün üzerinde belirtilmesini ayrıntılı olarak denetlemek üzere Göynük Halk Eğitim Merkezi'nden bir üye, Göynük Kaymakamlığı'ndan bir üye ve Göynük Esnaf Sanatkarlar Odası'ndan bir üye olmak üzere toplam üç kişiden meydana gelecek bir denetleme kurulu oluşturulacak.
Mahreç - 01.07.2016
Karekodlu" Coğrafi İşaret Uygulaması
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, buradaki konuşmasında, coğrafi işaretin mahreç ve menşe işareti olarak ikiye ayrıldığını anımsattı.
Mahreç - 01.07.2016
Kayseri Mantısı, Sucuğu ve Pastırmasının Tescili İçin AB'ye Başvurulacak
Coğrafi İşaret Denetleme Sistemi ile ilgili bilgiler veren Hiçyılmaz, şunları kaydetti: "Coğrafi işaretler menşe ve mahreç adı altında ikiye ayrılıyor.
Mahreç - 26.06.2016
Mukabele Geleneği - Kayseri
Güven, mukabelenin, Kur'an-ı yeni öğrenen veya çok sık okumayanların varsa hatalarını düzeltmesine, hatasız okuyanların da kendilerini daha çok geliştirmesine, tecvitleri, mahreçleri öğrenmesine vesile olduğunu sözlerine ekledi.
Mahreç - 26.06.2016
Mukabele Geleneği Evlerde de Yaşatılıyor
Güven, mukabelenin, Kur'an-ı yeni öğrenen veya çok sık okumayanların varsa hatalarını düzeltmesine, hatasız okuyanların da kendilerini daha çok geliştirmesine, tecvitleri, mahreçleri öğrenmesine vesile olduğunu sözlerine ekledi.
Mahreç - 16.06.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Okuduğu Dua, Kamacı'nın Albümünde
İlk okula gitmeden önce Kuran'ı Kerim'i hatmettiğinin altını çizen Kamacı, şu bilgileri verdi: "Daha sonra Türkçe alfabeyi öğrendim. Annem, Arapça ilahilerini dinlediği zaman derdi ki, 'sen sürekli olarak, ağız yapın uygun olmadığı halde, o cümleleri kelimeleri söylemeye çalışır, sürekli Arapça mırıldanırdın'. Tabii daha sonra eğitimimin imam hatip ve ilahiyat olması dolayısıyla Arapça belli bir noktada, mahreçleriyle ve bütün her şeyiyle yerleşti.
Mahreç - 30.06.2015
Distanbul, 3 Bin 499 Çift Ayakkabıyı Geri Çağırdı
Bunun üzerine azo boyar madde tespit edilen ürünlerin menşeine iade edildiğini anlatan Ülkümen, yapılan ithalatta bu ayakkabılara benzerlik gösteren başka ayakkabı bulunmadığını ifade etti. Mevzuat gereği azo boyar madde tespit edilen eşyaya benzer özellik gösteren ya da aynı üreticiye ait ürünlerin test edilmesi gerektiğine işaret eden Ülkümen, şunları kaydetti: "Yani derisi, malzemesi ya da üreticisi  aynı olan ürünlerin herhangi bir riske karşı test edilmesi gerekiyor. Ancak, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri'nin (İTKİB) uygulaması böyle değil. İTKİB, beyannamedeki diğer bütün ürünleri de teste tabi tutmak istiyor. Yani bunu bütün beyannameye uyguluyor.  Ancak beyannamede ayrı deriden yapılmış ya da aynı üreticiden gelen başka ürün yok. Bu İTKİB'in bize göre yanlış bir uygulaması. Bir beyanname içerisinde dünya kadar ayakkabı getiriyorsunuz ve İTKİB bunların hepsini kontrol etmek istiyor. Biz bunların test sonuçlarından hiç bir şey çıkmayacağına eminiz çünkü mahreçte zaten test ettiriyoruz, ama kanuni hakkımızı kullandık ve beyanname kapsamında bulunan ve satılan bütün ürünleri geri çağırdık.
Mahreç - 11.06.2015
Alman Die Zeit Gazetesi: Koalisyon Akrobasisi Başladı
Alman 'Die Zeit' gazetesi yeni baskısında Türkiye için yine tam sayfa yer ayırdı. Özlem Topçu imzalı, Diyarbakır mahreçli haberde geçtiğimiz Pazar günü yapılan milletvekili seçimleri değerlendirildi.
Mahreç - 13.05.2015
Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma İl Birinciliği Yarışması
Peygamberimizin "Kur'an'ın okuması, güzel okuyana yakışır" buyurduğunu dile getiren Artan, "Bu yüzden bu tür yarışmalar önemlidir. Kıraat, mahreç, tecvit ve makamı uygulama konularında yaptığımız yarışmalarımızda dereceye giren yarışmacılarımızı kutluyorum.
Mahreç - 06.04.2015
Anadolu Ajansı 95 Yaşında
Anadolu Ajansı'nın kurulduğu günden bu yana ciddi ve güvenilir habercilik yaptığını belirten Kutlu, "AA mahreçli haberler hem halkımız tarafından hem de diğer milletler tarafından güvenle karşılandı ve yüzlerini kızartacak bir manipülasyona meydan verecek bir haberleri olmadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahreç Haberleri | Mahreç Haber - Haberler - Sayfa 4 - Mahreç haberleri, son dakika mahreç haber ve gelişmeleri burada. Anadolu Ajansı 97 Yaşında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 02:05:53. #1.16#

title