Mahreç Haberleri

Mahreç haber, Mahreç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahreç - 13.03.2018
Analiz - Yalanlar, Kuyruklu Yalanlar ve İstatistikler
Batı medyasında geçen yıllarda en çok yer bulan kuyruklu yalan ise Türkiye'nin DEAŞ terör örgütüyle ilişkisi olduğuna dair tezvirattı. Farklı mahreçlerle, fakat her zaman FETÖ ve PKK müzahiri çevreler kaynak alınarak üretilen bu yalanlar, batı medyası tarafından ballandıra ballandıra yayılıyordu.
Mahreç - 02.03.2018
Antalya Piyazı"Nın Tescil Edilmesi
Antalya Ticaret Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya piyazının tescil edilmesine ilişkin, "Yaptığımız çalışmaların ilk çıktısı olarak Antalya piyazının mahreç işareti tescil edildi.
Mahreç - 27.02.2018
Türkiye-Cezayir İş Forumu
Türk şirketlerinin, Cezayir'de en çok istihdam sağlayan yabancı şirketlerin başında geldiğine vurgu yapan Erdoğan, şunları kaydetti: "Ülkemiz mahreçli şirketlerce yapılan yatırımların ve Türk müteahhitlik firmalarınca tamamlanan projelerin Cezayirli kardeşlerimizin refahına katkıda bulunduğunu görmek bizi de mutlu ediyor.
Mahreç - 30.01.2018
Eskişehir'in Met Helvası Tescillendi
Mahreç işaretiyle korunması sebebiyle Eskişehir Met Helvası'nda kullanılan ham madde ve üretim yöntemleri aynı şekilde devam ettirilecek.
Mahreç - 21.01.2018
MHP Genel Başkanı Bahçeli: (2)
Mesele azlık çokluk meselesi değildir. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Dünden bugüne tutarlıyız, ilkeliyiz, ahlaklıyız. Çizgimizde kırıklık, fikrimizde dağınıklık, yürüyüşümüzde aksaklık, duruşumuzda sarsaklık hiç olmamış, bilinsin ki, hiç de olmayacaktır. Ellerini ovuşturanlar boşuna beklemesin, boş yere hayal kurmasın. Milliyetçi Hareket Partisi, siyasetini 49 yılın köklü birikimiyle yapar, mertçe yapar, adam gibi yapar, milletin beklentisine, ülke ve vatanının gerçeklerine göre yapar." Milliyetçi Hareket Partisinin sabırlı, sağduyulu ve sorumlu siyasetini her şartta muhafaza ettiğini vurgulayan Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu: "Tahriklere karşı uyanık bir şuur, tehlikelere karşı çevik bir gurur, tertiplere karşı atik bir vakur siyasetimizin mahreç, muhteva ve manasını teşkil etmiştir.
Mahreç - 05.01.2018
Coğrafi İşaretli Ürünlerde Amblem Zorunluluğu
Amblem kullanımına yönelik usul ve esasları düzenleyen yönetmeliğe göre, coğrafi işaretli ürünlerin tescil belgesinde belirtilen şartlara uygun olan ürünlerin üretim veya pazarlamasında faaliyet gösterenlerin kullanabileceğini dile getiren Bayram, tescilli geleneksel ürün adının amblemsiz kullanımının 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerine tabi sayılmayacağını belirterek, şunları kaydetti: "Tescilli geleneksel ürün adının amblemsiz kullanımı 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerine tabi sayılmayacak. Amblem, ilgili kanun hükümlerine uygun olarak coğrafi işaretli veya geleneksel ürün adı ile ürün veya ambalaj üzerinde yer alacak. Ürünün kendisi veya ambalajı üzerinde kullanılamadığı durumlarda ise işletmede kolayca görülebilecek şekilde kullanılacak. Tescilli adın türüne göre Türk Patent ve Marka Kurumunun belirlediği amblemlerden uygun olanı kullanılacak ve amblem üzerinde değişiklik yapılamayacak. Amblem, coğrafi işaretli veya geleneksel ürün adını kullananlar tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu resmi internet sitesinden temin edilecek." Bayram, GTB tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürünler için kurumun resmi web sitesinde yer alan amblemlerin kullanılacağına dikkat çekerek Antep bulguru, Antep fıstık ezmesi, Gaziantep lahmacunu, Antep tırnaklı pidesi ve Antep köy kahkesi için mahreç işareti ambleminin, Antep firiği için ise menşe adı ambleminin kullanılacağını vurguladı.
Mahreç - 19.12.2017
Antep Fıstığını AB'de Tescil Çalışmaları
Açıklamada, görüşlerine yer verilen GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, iki ürünün adının Gaziantep'le özdeşleştiğini belirterek, denetimlerin Antep fıstığı, Antep işi tescili ismini kullanarak üretim yapmak isteyen üreticilere yönelik, Türk Patent ve Marka Kurumunun (TÜRK PATENT) mahreç işareti mevzuatında belirlenen özelliklere göre yapılacağını belirtti.
Mahreç - 16.12.2017
Samsun'dan Kısa Kısa
Samsun Ticaret ve Sanayi Odasınca Samsun simidinin mahreç işaretini kullanan iki firmaya denetim yapıldığı bildirildi.
Mahreç - 25.11.2017
Yerel Medyada Dönüşüm ve Yeni Arayışlar" İstişare Toplantısı
Yerel medyada üç önemli sorun bulunduğunu anlatan Kuralay, "Biri, artık yerel diye bir şey kalmamıştır. Yerel bulunduğu merkezde mahreç olarak yereldir.
Mahreç - 23.11.2017
Uşak Halısı Coğrafi İşaret Denetimi Yapıldı
Yöresel değerlerin ancak tescil yöntemi ile korunduğunu ifade eden Kandemir, şunları ifade etti: "Uşak halısı, 16 yüzyıldan itibaren dünyada ünü giderek artan Avrupalı ressamların tablolarına konu olmuş ve kadınlarımızın el emeği göz nuru ile dokunan kültürel bir değerimiz. Topkapı Sarayı başta olmak üzere pek çok sarayın nadide köşesinde sergileniyor. Mahreç işaret olarak tescili yapılan coğrafi işaretimizin bölge ekonomisine ve ülke ekonomisine katkı sağlaması bizler için önemli.
Mahreç - 12.11.2017
Çikolata Kavanozundan Kemik Parçaları Çıktı" Başlıklı Haberimiz Kaynağından İptal Edilmiştir
Değerli abonelerimiz, 11 Kasım Cumartesi (dün) servis ettiğimiz “Çikolata kavanozundan kemik parçaları çıktı” başlıklı, Antalya mahreçli haberimiz kaynağından iptal edilmiştir.
Mahreç - 06.11.2017
Yeni Akm Projesi Tanıtıldı
Türk milletinin kültür-sanat kaynaklarının başka hiçbir millete nasip olmayacak şekilde geniş, zengin ve mümbit olduğunu anlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Doğuya doğru gidin. Kafkasya kültürü, Orta Asya kültürü... Bunlar bizim kültürümüzdür. Batıya doğru gidin. Balkan kültürü, Doğu Avrupa kültürü bizim kültürümüzdür. Kuzeye gidin, Kırım kültürü, Hazar kültürü bizim kültürümüzdür. Güneye doğru gidin. Mezopotamya kültürü, hatta Güney Asya'ya kadar ulaşan geniş bir coğrafyada ecdadımızın ayak izlerini sürebileceğiniz kültürlerin hepsi de aslında bizim kültürümüzdür. Anadolu zaten başlı başına bir kültür vahası, bir kültür membasıdır. Sorun aslında bizim sahip olduğumuz bu kıymetli hazinenin yeteri kadar farkında olmayışımızdır. Bununla birlikte şu gerçeğin de elbette farkındayız; geçtiğimiz yüzyıldan beri hakim kültür haline gelen batı medeniyetinin yol açtığı sorunlar sadece bize mahsus değildir. Dünyanın hemen her yerinde benzer sancılara, benzer tartışmalara rastlıyoruz. Açıkçası bugün artık devasa bir tüketim canavarı gibi önüne gelen her şeyi yutan Batı kültürü denilen olgunun kesin bir tarifini yapmak da çok mümkün görünmüyor." Erdoğan, Amerikalı bir sosyal antropoloğun, ortalama bir Amerikan vatandaşının günlük hayatındaki kültürel unsurların aslını, şöyle anlattığını söyledi: "Sabah uyanan bir Amerikalının altındaki karyola, Yakın Doğu'da icat edilmiş, Kuzey Avrupa'da uğradığı değişikliklerle bu hale gelmiştir. Üzerindeki yorganın hammaddesi pamuksa Hindistan, ketense Yakın Doğu, ipekse Çin menşelidir. Ayağına giydiği makosen terlik Kızılderililerin icadıdır. Giydiği elbiselerin aslı Asya bozkırlarında yaşayan göçebelerin kullandığı deri kıyafetlerdir. Ayakkabısı Eski Mısır, kravatı Hırvat, şemsiyesi Güney Asya mahreçlidir.
Mahreç - 29.10.2017
Anadolu "Yöresel Ürün" Zengini
Ürünlerde menşei ya da mahreç logoları zorunluluğu Türkiye'de 1995'de coğrafi işaretlerin korunmasınının kanun hükmünde kararname ile düzenlendiğini anımsatan Tekelioğlu, koruma altına alınmaya çalışıldığını, kanun hükmünde kararnamenin bir türlü yasallaşamadığını aktardı.
Mahreç - 06.10.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İran Ziyareti Beklentileri Yükseltti
Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'nda yürütülen modernizasyon çalışmalarının da tamamlanmasıyla Van'ın ekonomide büyük bir ivme yakalayacağını belirten Çiftci, şöyle konuştu: "Şu anda İran'a açılan en büyük kapımız Gürbulak. Ancak Kapıköy Sınır Kapımız açıldığında daha büyük bir kapasiteye sahip olacak. Van ve bölge ülke ekonomisi açısından ciddi bir ekonomik değer söz konusu olcak. Bu çok önemli ve kıymetlidir. Daha önce bakanlık olarak Kapıköy'de ihraç mahreçli ürünlerde ÖTV ve KDV'siz akaryakıt satışı için petrol istasyonu kurulması tebliğini yayınlamıştık.
Mahreç - 26.09.2017
Uşak'ta, Coğrafi İşaretler Toplantısı
Kent ile özdeşleşen Uşak halısının coğrafi işaretini aldıklarını belirten Kandemir, "Uşak halımızı UTSO olarak başvurumuzla mahreç işareti ile 2010 yılında koruma altına aldırdık.
Mahreç - 20.07.2017
Antep Fıstık Ezmesi ve Firiğine Tescil Yolda
Antep fıstık ezmesi ve Antep firiğinin Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Gaziantep adına tescillenmek üzere askıya çıkarıldığını bildiren Tiryakioğlu, şunları kaydetti: "Ürünlerimiz üç aylık bir bekleme sürecinin ardından şehrimizin güzide birer markası olarak tescilli ürünlerimiz arasına katılacak. Ürünlerimizden Antep fıstık ezmesi 'mahreç', Antep firiği ise 'menşe' işareti olarak tescil alacak.
Mahreç - 26.05.2017
Şarkışla'da Liselerarası Kur'an Okuma Yarışması
Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmaya ilçedeki liseler katıldı. Yarışmada öğrenciler doğru okuma, tecvit ve mahreç, makam ve ses üzerinden değerlendirildi.
Mahreç - 28.04.2017
Biga'dan Kısa Kısa
Okul müdürü Ahmet Dere, burada yaptığı konuşmada, yarışmada taban puan 50, doğru okuma 15, tecvid ve mahreç 15, makam 15, ses 5 olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapıldığını söyledi.
Mahreç - 17.04.2017
Dünya Basını Halk Oylamasına Yoğun İlgi Gösterdi
İstanbul mahreçli haberde gazete, oylamada "Evet" ve "Hayır" oy oranlarının birbirine çok yakın olduğunu yazdı.
Mahreç - 05.04.2017
Anadolu Ajansı 97 Yaşında
Anadolu Ajansı'nın yayıncılığının doğru ve güvenilir haberin kaynağı olarak görüldüğünü vurgulayan Tüfenkci, "Eğer bir haber AA mahreçli çıkmışsa yüzde 90-100'lere ulaşan bir güvenilirlik vardır.
Mahreç - 02.03.2017
Kur'an" Yarışmasının Galibi Suriyeli Öğrenci
Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. Tecvid, mahreç, yüzünden okuma ve ses kategorilerinde farklı imam hatip Liselerinden 13 öğrenci yarıştı.
Mahreç - 21.02.2017
İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu
Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "İstanbul Deniz Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürlüğüne bağlı Ambarlı Deniz Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Kısım Amirliği ile Risk Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışma kapsamında, kaptan S.R. idaresindeki Singapur bayraklı bir gemide bulunan konteynerler risk değerlendirmesine alındı. Gemide bulunan Güney Amerika mahreçli bazı konteynerlerin kokain kaçakçılığı açısından riskli olduğunu tespit eden ekipler, konteynerleri x-ray taramasına yönlendirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahreç Haberleri | Mahreç Haber - Haberler - Sayfa 3 - Mahreç haberleri, son dakika mahreç haber ve gelişmeleri burada. Muş'ta Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 06:11:57. #1.14#

title