Mahmutpaşa Haberleri

Mahmutpaşa haber, Mahmutpaşa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmutpaşa - 04.11.2016
Eyüp'te Kitap Sohbetleri Başladı
Eyüp Belediyesi tarafından Zal Mahmutpaşa Külliyesi’ndeki Eyüp Kitabiyat Merkezi’nde düzenlenen kitap sohbetleri başladı.
Mahmutpaşa - 17.06.2016
Eyüp Kitabiyat Merkezi'ndeki Müzayedeler İlgi Toplamaya Devam Ediyor
Osmanlı İmparatorluğunda Edirne'nin başkent olmasından sonra gelişen ve Edirne'den bir çok şehre yayılan Sahaflık ilk defa satmaya yönelik olarak 14. yy'da Bursa'da görülmüştü. Eyüp Belediyesi medeniyetimizin önemli bir ayağı olan sahaflık geleneğini yaşatmak adına Zal Mahmutpaşa Camii avlusunda açtığı çarşıda hem sahaflık geleneğini devam ettiriyor hem de kitap müzayedelerin canlı kalması için çalışmalar yapıyor.
Mahmutpaşa - 08.06.2016
Fatih Belediyesi Öncülüğünde "Teröre Lanet" Yürüyüşü
Aralarında turizm, üniversite, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Fatih, Laleli ve Mahmutpaşa esnaf dernekleri ve bazı sendikaların da bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Vezneciler'deki terör saldırısını protesto etmek için Saraçhane Parkı'nda bir araya geldi.
Mahmutpaşa - 19.04.2016
Adanmış Ömürler" Söyleşileri
Fırıncı, çocukluğunun Mahmutpaşa'da geçtiğini belirterek, o yıllarda mezarlık taşlarının yıkıldığına ve kabirlerin kaldırıldığına şahit olduğunu söyledi.
Mahmutpaşa - 07.04.2016
İkbu Girişimcilik Zirvesi
Türkiye'nin genç bir nüfusa sahip olduğunu anımsatan Çağırıcı, şunları kaydetti: "Gençlerimiz girişimciliğe hazır ve donanımlı yetişmeli. Dünyada artık hak ettiğimiz kalkınmışlık seviyesine ulaşmamız için gençlik hareketi büyük önem kazanmaktadır. Gençlik yıllarında yapılan faaliyetler verimli ve başarılı olur. Gençlerin ürettikleri fikirleri ortaya koyması gerekiyor. Mahmutpaşa esnafı der ki; 'pekmeziniz güzel olursa sinek Bağdat'tan gelir' Gençlerimiz kendilerine sunulan imkanı en iyi şekilde değerlendirip, üniversite yaşamı sonrası iş hayatına atılarak, girişimcilik adına önemli işler yapmalılar.
Mahmutpaşa - 07.04.2016
Berrak Kutsoy: "Girişimci, İnsan Yaşamına Dokunan Kişidir"
"ABD'DE SİMİT SARAYI GİRİŞİMCİLİĞİN GÜZEL BİR ÖRNEĞİDİR" Gençlik yıllarında yapılan faaliyetlerin verimli ve başarılı olduğunun altını çizen Çağırıcı, gençlerin ürettikleri fikirleri ortaya koyması gerektiğine dikkat çekerek, "Mahmutpaşa esnafı der ki, 'pekmeziniz güzel olursa sinek Bağdat'tan gelir.
Mahmutpaşa - 20.11.2015
Tarihi Kentler Birliği'nden Eyüp Belediyesi'ne Süreklilik Ödülü
"EYÜP, MİMAR SİNAN ESERLERİNİN MERKEZİ" Ödül ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktaran Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Aslında çok anlamlı bir ödül gerçekten. 250 civarında eser sunulmuş yarışmaya. Bunların 54 tanesi değerlendirmeye alınmış. Bu eserler arasında süreklilik ödülü olarak ikincilik ödülü bize verildi. Kent içerisindeki tarihi dokunun ve eserlerin canlandırılması ve bunların hayata kazandırılması anlamında genel bir uygulama kazanmış, bunu sürekli yapan belediyelere verilen bir ödül. Bu anlamda çok anlamlı bir ödül gerçekten. Eyüp Belediyesi de bu anlamda rüştünü ispatlamış demektir. Eyüp'te ki medeniyetimize ait eserleri canlandırmak ve bunları pratik hayata aktarmak noktasındaki kararlılığımızı aslında pekiştirdi, motive etti. Göreve geldikten sonra yaklaşık 1 buçuk yıldır Bilgi Üniversitesi ve Büyükşehir belediyemizle birlikte merkezi alan yönetim çalışmasını yapıyorduk. O çalışmamız da inşallah 2015 yılı sonunda bitecek ve ortaya çok güzel bir çalışma çıkacağını umuyorum. Eyüp kendi potansiyelinde var olan değerleri, açığa çıkartan bir belediyeye sahip bu süreç devam edecek. Medeniyetimize, tarihimize kimliğimize ilişkin tüm eserlerimizi bizler insanlarımıza sunacağız. Esasında yaptığımız belki eserlerimizin üzerindeki tozu süpürmekten ibaret. Güzel çalışmaları inşallah hep beraber göreceğiz. Eyüp, Mimar Sinan'ın eserlerinin en yoğun bulunduğu bir ilçe. Zal Mahmutpaşa Camii de, Mimar Sinan'ın en önemli eserlerinden biri olarak nitelendiriliyor otoritelerce.
Mahmutpaşa - 28.10.2015
Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması
Süs eşyası olarak satılan el bombası Sanık Ahmet Cinali'nin avukatı Necdet Çağlar, müvekkilinin, evinde "Mahmutpaşa'da süs eşyası olarak satılan el bombasının" bulunması nedeniyle suçlandığını, "bombanın fünyesinin bulunmadığı ve içinin boş olduğunun" yapılan kriminal incelemesiyle ortaya çıktığını söyledi.
Mahmutpaşa - 23.09.2015
Kurban Bayramı'na Doğru
Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı ve Mahmutpaşa, her bayram olduğu gibi bu bayramda da vatandaşların alışverişte tercih ettiği mekanlar arasında yer aldı.
Mahmutpaşa - 22.09.2015
Suriyelilerin Buruk Bayram Alışverişi
Bayram alışverişinin vazgeçilmez adreslerinden Mahmutpaşa’da bayram tatilinin uzaması esnafın yüzünü düşürdü.
Mahmutpaşa - 16.07.2015
Ramazan Bayramı'na Doğru
İstanbul'da bayram alışverişinin uğrak mekanı Mahmutpaşa'da esnaf, Ramazan Bayramı öncesinde satışların istedikleri düzeyde olmadığını bildirdi.
Mahmutpaşa - 31.05.2015
İstanbul Ticaret Odası Ödül Töreni
İstanbul'da Mahmutpaşa'nın, Tahtakale'nin, Merter'in, ticaret merkezlerinin, organize sanayi bölgelerinin havasını teneffüs etmemiş olanların Türkiye'nin nereden nerelere geldiğini anlamasının zor olduğunu aktaran Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:   "Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki ayrımı en iyi yapacak olanların İstanbul Ticaret Odamızın mensupları olduğuna inanıyorum.
Mahmutpaşa - 24.03.2015
İhkib Başkanı Tanrıverdi Açıklaması
Hayali ihracat operasyonu ile sektörün herhangi bir maddi kaybı olmadığını anlatan Tanrıverdi, Mahmutpaşa'daki bir hanın 7.
Mahmutpaşa - 01.01.2015
Yılın İlk Gününde Meydan Turistlere Kaldı
İstanbul'da yeni yılın ilk gününde meydan ve sokaklarda turistlerin yoğunluğu göze çarptı.  Yılbaşı tatilinin 4 gün olmasını değerlendiren İstanbulluların tatile gitmesi ve yeni yıla kentte girenlerin de soğuk hava nedeniyle dışarı çıkmaması üzerine, cadde ve sokaklar boş kaldı.  Sakin bir gün geçiren Eminönü Meydanı'nda, simit, mısır ve kestanecilerin müşteri beklediği görüldü. Mahmutpaşa ve Sirkeci'deki iş yerlerinin çoğu da yılın ilk gününde kepenklerini açmadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahmutpaşa Haberleri | Mahmutpaşa Haber - Haberler - Sayfa 6 - Mahmutpaşa haberleri, son dakika mahmutpaşa haber ve gelişmeleri burada. Güneşin Sofrasında Nazım ile Brecht.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 03:47:10. #1.16#
title