Mahmud Abbas'tan Hamas'a Ağır Suçlamalar

Mahmud Abbas'tan Hamas'a Ağır Suçlamalar

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, El Fetih Üyelerine Hitaben Yaptığı Konuşmada Hamas ve Liderlerine Ağır Suçlamalarda Bulundu.

Mahmud Abbas'tan Hamas'a Ağır Suçlamalar

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, El Fetih üyelerine hitaben yaptığı konuşmada Hamas ve liderlerine ağır suçlamalarda bulundu.

Akşam saatlerinde Ramallah'ta El Fetih üyelerine hitap eden Filistin Devlet Başkanı Abbas, "Hamas örgütünün silahlı kanadı, Gazze'deki Yaser Arafat'ın konutunun da içinde bulunduğu bazı hükümet sembol ve kurumlarına yaptığı saldırı ile ulusal birlik projesi yerine kendi karanlık projelerini uygulamıştır. Eli kanlı teröristler örgütü Hamas ile diyalog kurmayacağız. Hamas, ulusal birlik hükümeti kurma gölgesi altında kendi devletini kurma çabası içindedir ve bu bağımsız bir devlet kurma umutlarına vurulan

büyük bir darbedir. Çatışmaları önlemek adına sürekli diyalog içinde kalmak istedik fakat Filistinli güvenlik liderlerine yapılan suikastlara tanık olduk. Geçtiğimiz ay Gazze'ye yapmayı planladığım ziyaret esnasında da şahsıma suikast düzenlemeye çalışan Hamas militanlarının suikast planları ile ilgili video kaseti elimde. Ayrıca beni hedef alan bu suikast girişiminde Halid Meşal'in de rolünün olduğunu düşünüyorum" dedi.

(İHA-EA-OYK-OK-D)