Mahkumlardan El Sanatları Sergisi

Mahkumlardan El Sanatları Sergisi

Van M Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki Tutuklu ve Hükümlüler, Yaptıkları El Sanatlarını Sergiledi.

Mahkumlardan El Sanatları Sergisi

Van M Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlüler, yaptıkları el sanatlarını sergiledi.

İskele Mahallesi'nde bulunan Van M Tipi Kapalı Cezaevi'nde düzenlenen serginin açılışına Van Valisi Özdemir Çakacak, Cumhuriyet Başsavcısı Yahya Akçadırcı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız ile bazı savcı, kamu kurum kuruluş temsilcileriyle tutuklu ve hükümlüler katıldı. Tutuklu ve hükümlülerden oluşan folklör ekibinin gösterisiyle başlayan etkinlik, söylenen şarkı ve türkülerle devam etti.

Cumhuriyet Başsavcısı Yahya Akçadırcı, tutuklu ve hükümlülerin topluma kazandırılmaları için meslek edindirici faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirtti. Bu serginin de bunun bir göstergesi olduğunu kaydeden Akçadırcı, tutuklu ve hükümlülerin bu tür etkinliklere katılarak hem güzel vakit geçirdiklerini hem de yaptıkları el işini satarak bir miktar para kazandıklarını söyledi.

Akçadırcı'nın yaptığı konuşmanın ardından cezaevinde açılan çeşitli kurslara katılarak başarılı olan tutuklu ve hükümlülerin sertifika dağıtım törenine geçildi. Cezaevinde düzenlenen etkinlik, gemi maketleri, resim ve yapılan el işi sergisinin gezilmesiyle son buldu.

(SER-SN-SN-Y)