Mahkumlar Gençlik ve Spor Bayramı'nı Coşku İçinde Kutladı

Mahkumlar Gençlik ve Spor Bayramı'nı Coşku İçinde Kutladı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Çanakkale Kapalı Cezaevi'ndeki Mahkumlar Tarafından Coşku İçinde Kutlandı. Mahkumların Senkronize Hareketlerle Sundukları Gösterinin Ardından Yaptıkları Kulede Türk Bayrağı Açmaları Büyük Alkış Topladı.

Mahkumlar Gençlik ve Spor Bayramı'nı Coşku İçinde Kutladı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Çanakkale Kapalı Cezaevi'ndeki mahkumlar tarafından coşku içinde kutlandı. Mahkumların senkronize hareketlerle sundukları gösterinin ardından yaptıkları kulede Türk bayrağı açmaları büyük alkış topladı.

Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan mahkumların 19 Mayıs programı, cezaevi içinde yapımı yeni tamamlanan 125. Yıl Çok Amaçlı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından cezaevi öğretmeni Ünsal Ünal, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Ardından tutuklu ve hükümlülerden oluşan grup tarafından 19 Mayıs törenleri sırasında yapılan senkronize hareketlerden oluşan bir gösteri sunuldu. Büyük ilgi toplayan gösterinin ardından grup, kule yaparak Türk bayrağını açtı.

Salonda bulunan diğer tutuklu ve hükümlülerin alkışlarla destek oldukları gösterinin ardından çeşitli yarışmalar yapıldı. Özellikle halat çekme, çuvalla koşu, yoğurt yeme, yumurta taşıma, sandalye kapmaca yarışmaları herkesi kahkahaya boğdu. Kapalı spor salonunda ayrıca bayrak yarışı da yapıldı. Bir mahkum "Atatürk'ü Anlamak" isimli şiiri okudu.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı İlmetin Köklü, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Geçlik ve Spor Bayramı'na denk gelen bir günde hükümlü ve tutuklularımızla bir program hazırladık. Çok kısa süre içinde gençlerimiz çok güzel hareketler yaptılar ve kısa süre içerisinde becerilerini sergilediler. Herhangi bir şekilde ceza infaz kurumlarına düşen vatandaşlarımızın bir taraftan cezaları infaz edilirken; bir taraftan da onlara meslek kazandırmaya, ruh ve beden sağlıklarının korunmasına çalışıyoruz" dedi.

Yapılan gösterilerin ardından program sona erdi.

(AÖ-MŞ-CC-Y)

Kaynak: İHA