Mahkum Hücresinden Bombalı Mektup Göndermiş

Mahkum Hücresinden Bombalı Mektup Göndermiş

ABD'de, Davasına Bakan Savcıya Bombalı Paket Göndermekten Suçlu Bulunan Bir Mahkumun, Birkaç Sene Sonra Yine Hücresinden Temyiz Mahkemesine Bir Başka Bombalı Paket Görmeyi Başardığı Ortaya Çıktı.

Mahkum Hücresinden Bombalı Mektup Göndermiş

ABD'de, davasına bakan savcıya bombalı paket göndermekten suçlu bulunan bir mahkumun, birkaç sene sonra yine hücresinden temyiz mahkemesine bir başka bombalı paket görmeyi başardığı ortaya çıktı.

Adli kaynaklar, 41 yaşındaki Rodney Curtis Hamrick'in ilk başta dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan'a tehdit mektupları göndermekten, daha sonra da hücresinde bomba imal etmek ve birçok tehdit mektubu göndermekten suçlu bulunarak, 1987'den bu yana hapiste bulunduğunu açıkladı.

Aynı kaynaklar, mahkumun kendisi davasına bakan savcıya çakmak kullanarak bombalı bir mektup yapıp göndermeyi başardığını, patlayıcı mekanızmanın çalışmaması üzerine de kimsenin bu olayda yara almadığı belirtti.

Hamrick'in 2056'dan önce serbest kalmasının mümkün olmadığı belirtilirken, mahkumun Ekim 2005'te Kansas'taki orta güvenlikli bir cezaevinden yine ölüme yol açabilecek türden yeni bir bombalı koli göndermeyi başardığı kaydedildi.

Kaynak: AA