Mahkeme Sonunda Adliye Önü Karıştı

Mahkeme Sonunda Adliye Önü Karıştı

Bingöl'de Görülen Bir Mahkemenin Bitiminden Hemen Sonra Dışarıda Mahkeme Sonucunu Bekleyen İki Aile Taraflarından Oluşan Yaklaşık 100 Kişinin Başlattığı Kavga Sokaklara Taştı. Taşlı Sopalı Kavgada Çok Sayıda Kişi Yaralandı.

Mahkeme Sonunda Adliye Önü Karıştı

Bingöl'de görülen bir mahkemenin bitiminden hemen sonra dışarıda mahkeme sonucunu bekleyen iki aile taraflarından oluşan yaklaşık 100 kişinin başlattığı kavga sokaklara taştı. Taşlı sopalı kavgada çok sayıda kişi yaralandı.

Bingöl'ün Solhan ilçesine bağlı Kırık köyünde Nisan ayında bir kişinin ölmesi ile sonuçlanan olaydan sonra başlayan mahkemeye bugün devam edildi. Nisan ayında Bingöl'ün Solhan ilçesine bağlı Kırık köyünde Metin Karateke adlı şahsın öldürülmesi olayı ile ilgili Bingöl Adliyesi'nde yapılan mahkemenin bitiminden hemen sonra adliye önünde bekleyen Karateke ve Yıldız ailesine mensup kişiler arasında gerginlik çıktı. Kavgaya dönüşen gerginliğe polis müdahale etmeye çalıştı. Bir türlü dindirilemeyen gerginlik karşılıklı taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Polisin müdahale etmekte güçlendiği kavga, her iki aile mensupları arasında yaşanan kovalamaca nedeniyle Genç Caddesi'ne taştı. Savaş alanına dönen Genç Caddesi ve adliye önünde güvenlik önlemlerini alan polisler, olayı yatıştıramazken olay yerine çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Güçlükle yatıştırılan her iki aile mensupları, olay yerinden uzaklaştırıldı, kavgada yaralananlar yakında bulunan sağlık ocağına gönderildi. Polis tarafından çok sayıda kişi de göz altına alındı.

Kırık köyünde geçici köy koruculuğu yapan Metin Karateke, 03 Nisan 2009 Cuma günü evinden ayrıldıktan sonra bir daha eve gelmemiş, günlerce haber alınamayan Karateke, Kırık köyü dışındaki bir dere yatağı kenarında ölü olarak bulunmuştu. (CİHAN)