Mahir Ünal: AK Parti'nin Oyu 46-48 Bandında

Mahir Ünal: AK Parti'nin Oyu 46-48 Bandında

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, HDP'nin barajı aşması için yürütülen çalışmalara değindi, ellerindeki son anket sonucunu açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Ünal, "Şu anda AK Parti 46-48 bandında, CHP 24-26, MHP 14-16, HDP 7-9 bandında gözüküyor. HDP şu anda baraj altında gözüküyor." dedi.

"CİCİ ÇOCUK..."

Halkların Demokratik Partisi'nin barajı aşması üzerine kurulan bir stratejinin muhalefetin başarısızlığını gösterdiğini söyleyen Ünal, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş üzerinde cici çocuk algısı oluşturulmaya çalışıldığını savundu.

Paralel yapının seçimin meşruiyetini hedef aldığını söyleyen AK Partili Ünal, Paralel Yapı'dan en çok CHP ve MHP milletvekillerinin korktuğunu belirtti.

Ünal, ellerindeki son anket sonuçlarını da açıkladı ve gündeme dair açıklamalarda bulundu:

AK PARTİ 46-48, HDP BARAJ ALTI

"Şu anda AK Parti 46-48 bandında, CHP 24-26, MHP 14-16, HDP 7-9 bandında gözüküyor. HDP şu anda baraj altında gözüküyor.

8 HAZİRAN'DA BİRİLERİ İSTİFA ETMELİ

8 Haziran'da birilerinin istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu bir siyasi sorumluluktur ama kendisine %35'i hedef olarak koyan, ya da kendisine -20' yi hedef olarak koyan ve iktidar olmayı düşünmeyen bir muhalefetin başarısızlık algısı da farklı olabiliyor.

Seçimin merkezine HDP'nin barajı aşıp aşamayacağını almak, ana muhalefetin ve yavru muhalefetin bir nevi başarısızlığı bana göre. 'AK Parti'nin oylarını düşürüp düşürmemesi HDP'nin barajı aşmasına bağlı' Eğer seçim stratejileri buysa ki maalesef bu gibi gözüküyor, bu her şeyden önce başarısızlığı kabul etmek anlamına geliyor.

"PARALEL YAPI MHP VE CHP'YE TAKTİK VERİYOR"

Burada Paralel Yapı, hem MHP'ye, hem CHP'ye çok ciddi stratejik ve taktik destekte bulunuyor. Ve şimdi yeni bir şeye başlıyorlar. Seçimlerin meşruiyetini tartışmalı hale getirmek. 'Seçim hilesi yapılacak, seçimlerde sandık güvenli değil.'

"DEMİRTAŞ'A CİCİ ÇOCUK İMAJI ÇİZİLDİ"

HDP ile ilgili ciddi bir çalışma yürütülüyor. Selahattin Demirtaş üzerine inşa edilmiş bir imaj var, 'cici çocuk, özgürlükçü ve barışçıl' ama onun altında perdelenen şey Siirt'e Batman'a, Şırnak'a gittiğinizde tehdit edilen insanlar, kan akan musluklar, billbordlar.

"CHP VE MHP'DEKİLER KORKUYOR"

Geçen gün Meral Akşener'i dinledim, diyor ki 'Korkuyorlar'. Bizim korkacak hiçbir şeyimiz yok. Tam tersine MHP'deki, CHP'deki bazı milletvekilleri korkuyorlar. Çünkü hala bunların elinde herkesle ilgili kasetler var, herkesle ilgili dinleme kayıtları, tapeler var. Bunlar yıllarca insanları tehdit ederek, iş adamından, siyasetçilere varıncaya kadar korkutmuşlar.

BAHÇELİ'NİN 'ŞEREFSİZLER' SÖZÜNE DAVA

MHP'nin son bir haftadır çok agresif ve hiçbir siyasi adap ile örtüşmüyor. Mesela dün Bahçeli AK Partilileri kastederek meydanda şerefsizler diye bağırdı. Bunun bir hukuki karşılığı da olacak, olmalıdır da.

Kaynak: Haberler.Com
UĞUR KURBAN