Haber : Nilüfer 7. Caz Festivalinde Birsen Tezer Rüzgarı - Haberler

Haberi Paylaş

Nilüfer 7. Caz Festivalinde Birsen Tezer Rüzgarı

 - Güncelleme:
Nilüfer 7. Caz Festivalinde Birsen Tezer Rüzgarı

Nilüfer 7. Caz Festivali, Nükhet Duru’dan sonra bu kez Birsen Tezer’i Bursalı müzikseverlerle buluşturdu.

Nilüfer 7. Caz Festivali, Nükhet Duru'dan sonra bu kez Birsen Tezer'i Bursalı müzikseverlerle buluşturdu.

Nilüfer'de 7. Caz Festivali yoğun bir katılımla devam ediyor. Konser akşamlarında Balat Atatürk Ormanı'nı dolduran müzikseverler, ikinci konser akşamında caz müziğin güçlü sesi Birsen Tezer ile buluştu.

Gecede ilk olarak Bursalı grup Umut Ulusoy Band sahne aldı. Daha önce yayınlanmamış yeni şarkılarının yanında, Depeche Mode, Massive Attack, Moderat gibi grupların eserlerini de yorumlayan grup ilgiyle izlendi.

Türkiye'de caz müziğin en güçlü seslerinden Birsen Tezer sahneye çıktığında ise Balat Atatürk Ormanı'nı caz ritimleri sardı. İlk albümü "Cihan" ve Gürol Ağırbaş, Bülent Ortaçgil, İlhan Şeşen gibi değerli müzisyenlerin katılımıyla tamamlanan ikinci albümü "İkinci Cihan"dan şarkılar seslendiren Birsen Tezer,  kendine özgü yorumuyla izleyenleri kendine hayran bıraktı. Emre Tankal, Tunç Öndemir, Derin Bayhan ve Gürol Ağırbaş'ın eşlik ettiği gecenin sonunda sevilen sanatçı ayakta alkışlandı.

ANKA / Magazin

Yerel Magazin Haberler

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title