Mardinli görüntü yönetmeni İbrahim Çelik, başarısını Avrupa'ya taşıdı - Haberler
Haberi Paylaş

Mardinli görüntü yönetmeni İbrahim Çelik, başarısını Avrupa'ya taşıdı

Haberler.com - Magazin
 - Güncelleme:

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan görüntü yönetmeni İbrahim Çelik, göğsümüzü kabarttı. Çelik, Hollanda'nın Arnhem şehrinde dünya çapında birçok filmin katılımıyla düzenlenen 48 Hour Film (48 Saat Film) Festivalinde görüntü yönetmenliği görevini üstlendi.

Mardin'de yaptığı işler nedeniyle geniş bir çevre tarafından tanınan görüntü yönetmeni İbrahim Çelik başarısını Avrupa'ya taşıdı. Genç yönetmen, Hollanda'nın Arnhem şehrinde dünya çapında düzenlenen birçok filmin yarıştığı 48 Hour Film festivalinde yarışan Fixtion filmin görüntü yönetmenliğini üstlenerek hem Mardin'i hem de Türkiye'yi temsil etti.

Mardinli görüntü yönetmeni İbrahim Çelik, başarısını Avrupa'ya taşıdı

"BİRÇOK ÜNLÜ İSİM PROJEDE YER ALIYOR"

Kendisine gelen teklifi geri çevirmediğini belirten İbrahim Çelik, başarı hikayesi ve festivale katılma serüvenini anlattı. Çelik, "Projenin yönetmeni Nuri Akalın ve aynı zamanda hem Belçika hem Hollanda'nın ünlü aktör ve aktrisleri bu projede yer aldılar. Niels Nijsmans, Louise Gouw, Ronnie Stanford bunlardan birkaçı bu tarz prestijli platformlarda ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

Mardinli görüntü yönetmeni İbrahim Çelik, başarısını Avrupa'ya taşıdı

Haberler.com - Magazin

Hollanda Mardin Magazin Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title