Haberler

KONYADAKİ KATLİAMA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ!

Abone Ol

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir görevlinin elindeki kürekle köpeğe vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada yayıldı. İnfial yaratan görüntülere ünlü isimlerden tepki yağdı.

Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, "Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır.

Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır" denildi.

ERDOĞAN ÖRNEK GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 19 Kasım'da, 17'nci G20 Liderler Zirvesi kapsamındaki Endonezya ziyaretinde yaptığı konuşmada, Konya'daki hayvan barınağını örnek göstermişti.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLER YÜKSELDİ

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcının tepkisine neden olan görüntülere ünlü isimler de öfke kustu.

"İŞ ÇIĞIRINDAN ÇIKTI ARTIK"

Ömür Gedik ise "Sadece Konya değil tüm Türkiye ses vermeli bu kötülüklere, bu zulme…

Susmayın arkadaşlar, iş çığırından çıktı artık…" mesajını paylaştı.

Hayko Cepkin: "Yetkin kişiler ulaşsın diye yayınlıyorum.

Yoksa görüntünün üstünü hemen elimle kapattım siz de kapatın.

Görmeyin, görmeyin vahşeti, ziyan olsun bu vicdansızların hayatı, zehir olsun yaşamı, gülmeye yeltense ağlamak nasip olsun nesiyle gurur duyayım lan ben bu hayatın."

Fırat Albayram: "İnsanın aklı almıyor o kadar çalışan rahatlıkla izliyor ve o kadar alışmışlar ki… İğrenç nasıl insanlarla yaşıyoruz."

Oğuzhan Uğur: "Oğlum ben ne izledim az önce? Hani psikopat desen, kişinin şahsına sinirlensen o da değil.

Bir sürü insan var orada. Anket yapsan yüzdeye girerler. İnanılmaz. "

Celil Nalçakan: "Konya'da, Mamak'ta barınaklarda çekilen videoları izlediniz mi?

Ben az önce izledim! Bu vahşeti, bu katliamı yapana, yaptırana, göz yumana, ses çıkarmayana, haram olsun aldığı her nefes. #MamaktaKatliamVar #KonyadaKatliamVar"

Mert Fırat: "Maalesef barınaklar hepsi olmasa da hayvanların her gün benzer şiddete maruz kaldığı yer. Artık hayvanların barınaklara kapatmanın tek çözüm olduğunu söyleyenler tekrar düşünsün. Hayvanlar işkence altında can verirken katillerine hiçbir şey olmuyor. #konyadakatliamvar"

Alperen Duymaz: "Yok artık ya! Yok artık! Gereken en ağır cezanın verilmesi gerekir bu çalışana! Böyle vicdansızlık olmaz."

2 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Barınaktaki hayvanların telef edildiği iddiasına ilişkin yasal sürecin başlatıldığı bildirildi.

Öte yandan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.

Kaynak: Magazinkolik / Magazin

Konya Sadece Sondakika Magazin Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title