Haberler

Çocukluk hayali için bankacılık kariyerini sonlandırdı

Abone Ol

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra Tümay Özokur Akademi'de oyunculuk eğitimi almaya başlayan 24 yaşındaki oyuncu Mert Güneş, en büyük hayali olan oyunculuğa bankacılık kariyerini sonlandırarak başlamış.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra Tümay Özokur Akademi'de oyunculuk eğitimi almaya başlayan 24 yaşındaki oyuncu Mert Güneş, en büyük hayali olan oyunculuğa bankacılık kariyerini sonlandırarak başlamış.

Almanya'da doğup büyüyen Güneş, bankacılık sektöründe çalışırken küçüklükten beri en büyük hayali olan oyunculuğun peşinden koşmaya karar verip sektöründeki kariyerini elinin tersiyle itti.

Güneş'in oyuncu olmaya karar verme hikayesi ise oldukça ilginç.

16 Şubat 1995 doğumlu Mert Güneş, Iğdırlı Azeri kökenli anne-babanın oğlu olarak Almanya'nın Gütersloh şehrinde dünyaya geldi. Ana okulu, ilk ve orta kademe eğitimini Almanya'da tamamlayan Güneş, yine Almanya'da bankacılık sektöründe iş dünyasına atıldı. Almanya'nın Paderborn şehrinde bir bankada göreve başlayan Güneş'in hayalinde çocukluktan beri oyuncu olmak vardı. Bu dönemde oyuncu olma isteği tavan yapan Güneş, 3 yıl çalıştığı bankadan ayrılarak en büyük hayali olan oyunculuk için İstanbul'un yolunu tuttu. 24 yaşında geldiği İstanbul'da önce Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin kapısını çalan Güneş, burada tiyatro eğitimini tamamladı. Ardından Tümay Özokur Akademi'de oyunculuk eğitimi aldı. Güneş, bir dönem ulusal bir kanalda yayınlanan Kefaret dizisinde de rol alarak dizi oyunculuğu kariyerine başlamış oldu. Çiçeği burnunda oyuncu, hayatını oyunculuğa adadığını, çocukluktan beri en büyük hayali olan oyunculuğu başka hiçbir şeye değişmeyeceğini söylüyor. Almanya'yı ana dili seviyesinde, İngilizce'yi de çok seviyede bilen Güneş, önümüzdeki dönemde ekranlarda parlayan bir yıldız olmaya en büyük aday olarak görülüyor. - BATMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Magazin

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tümay Özokur Tiyatro Almanya Magazin Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title