Mağazadan Cep Telefonu Çalan Hırsızlar Güvenlik Kamerası Tarafından Görüntülendi

Mağazadan Cep Telefonu Çalan Hırsızlar Güvenlik Kamerası Tarafından Görüntülendi

Çanakkale'de Büyük Bir Mağazaya Gelen Hırsızlar, Güvenlik Kameralarına ve Görevlilere Aldırmadan Cep Telefonu Çalmaları Saniye Saniye Görüntülendi.

Mağazadan Cep Telefonu Çalan Hırsızlar Güvenlik Kamerası Tarafından Görüntülendi

Çanakkale'de büyük bir mağazaya gelen hırsızlar, güvenlik kameralarına ve görevlilere aldırmadan cep telefonu çalmaları saniye saniye görüntülendi.

Öğlen saatlerinde meydana gelen olayda mağazaya arka arkaya giren 5 şahıs, daha sonra cep telefonlarının satıldığı elektronik reyonların yanına geldi. Bu sırada vitrine yerleştirilmek üzere sepet içerisinde bulunan ve henüz bandrolleri yapıştırılmayan cep telefonlarını gören hırsızlar etrafı kolaçan ettikten sonra planlarını uygulamaya başladı. Bu arada yaptıkları hırsızlığın kameralarca kaydedildiğinden habersiz olan hırsızlar, ilk olarak ellerine birer tane duvar saati aldı. Daha sonra el çabukluğu ile alışveriş sepetindeki cep telefonlarını alan hırsızlar, ellerindeki saatin altına sakladıkları cep telefonlarını bir başka reyonun olduğu yerde ceplerine soktu.

Mağaza içerisinde 5 kişi olan hırsızlardan iki tanesi gözcülük yaparken diğer 3 kişi birer birer sepetten telefon alıp mağazadan ayrıldı. Olaydan 5 dakika sonra cep telefonlarını vitrine yerleştirmek için sepetin başına gelen tezgâhtar, 10 adet telefondan 5 tanesinin yerinde olmadığını görünce durumu mağaza güvenliğine bildirdi. Olay yerine polis ekiplerinin çağrılması sonrası Çanakkale genelinde şahısların yakalanması için tüm ekipler uyarıldı.

Kaynak: CHA