Madrid: Raul Gonzalez, İspanya Milli Takımı Aday Kadrosuna Çağrılmadı

Real Madrid'in ve İspanya Milli Takımı'nın Kaptanı Raul Gonzalez, Milli Takım Teknik Direktörü Luis Aragones Tarafından Açıklanan İspanya Milli Takımı Aday Kadrosunda Yer Almadı.

Madrid: Raul Gonzalez, İspanya Milli Takımı Aday Kadrosuna Çağrılmadı

Real Madrid'in ve İspanya Milli Takımı'nın kaptanı Raul Gonzalez, Milli Takım Teknik Direktörü Luis Aragones tarafından açıklanan İspanya Milli Takımı aday kadrosunda yer almadı.

Dün açıklanan milli takım aday kadrosunda yer almayan Raul, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Milli Takım'a çağrılmamamla ilgili karar teknik direktörümüzün takdiridir. Buna saygı gösteriyorum" dedi.

Bir basın toplantısı düzenleyen İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Luis Aragones ise, milli takımda bazı değişiklikler yaptığını ve 2008 Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olacak bir takım kurmak için bu tarz kararlar aldığını açıkladı.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'in, evinde Dinamo Kiev'i 5-1 yendiği maçta, attığı iki golle maçın yıldızı olan Raul'un, milli takıma çağrılmaması İspanyol basınında da tepki gördü. Futbol yorumcuları, Aragones'in hatalı kararlar verdiğini, Raul'un performans olarak üst düzeyde olduğunu açıkladı.

Öte yandan, Pernia, Morientes, Joaquin ve Vicente gibi yıldızların da milli takıma çağrılmaması Teknik Direktör Aragones'e olan tepkileri arttırdı. İspanya Milli Takımı'na çağrılan oyuncular ise şöyle:

"Antonio Lopez, Pablo Ibanez, Fernando Torres, Cesc, Iniesta, Puyol, Xavi, Juanito, Capdevila, Reina, Xabi Alonso, Luis Garcia, Casillas, Reyes, Sergio Ramos, Albelda, David Villa ve Angulo."