Madrid: Madrid'de Havaalanındaki Patlama

Madrid: Madrid'de Havaalanındaki Patlama

Bu Sabah İspanya'nın Başkenti Madrid'de Barajas Havaalanı'nda Meydana Gelen Patlamaların Ardından Akşam Saatlerinde Polis Havaalanında Ulaşımı Trafiğe Açtı.

Madrid: Madrid'de Havaalanındaki Patlama

Bu sabah İspanya'nın başkenti Madrid'de Barajas Havaalanı'nda meydana gelen patlamaların ardından akşam saatlerinde polis havaalanında ulaşımı trafiğe açtı.

Tüm uçuşların iptal edildiği havaalanında, binlerce yolcu mahsur kalmıştı. Polisin yaptığı açıklamada, patlamanın çok yüksek güçte olduğu, patlamanın gerçekleştiği 4 katlı otoparkın tamamen çöktüğü belirtildi. Öte yandan patlamaya bomba yüklü bir kamyonetin sebep olduğu açıklandı.

Görgü şahitlerinden İngiliz yolcu Nick Findell, "Sabah 09.00 civarında meydana gelen patlamada tam bir kaos yaşandı. Duyduğum kadarıyla polis memurları yaralanmış. Havaalanındaki bütün camlar patlamanın etkisiyle kırıldı. Bütün uçuşlar iptal oldu ve insanlar taksilere binip kaçmaya çalıştı. Havaalanında hala çok ağır bir duman kokusu var. Ayrıca iptal edilen uçuşlar yüzünden de birçok insan burada beklemek zorunda kalıyor. Ve ne olacağı konusunda net bir bilgi verilmiyor. Biz Londra'ya gidecektik ama 3-4 saattir burada bekliyoruz ve ne olacağını da bilmiyoruz" dedi.

Saldırıyı Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden ETA örgütü üstlenmişti.

Kaynak: İHA