Madrid: İspanya'da Yaşayan Göçmenlerin Durumu

Madrid: İspanya'da Yaşayan Göçmenlerin Durumu

İspanya'nın Başkenti Madrid'de Yapılan Konferansta, İspanya'da Yaşayan Göçmenlerin Yaşadıkları Zorluklar, Hayat Standartları ve Sahip Oldukları Haklar Konuşuldu.

Madrid: İspanya'da Yaşayan Göçmenlerin Durumu

İspanya'nın başkenti Madrid'de yapılan konferansta, İspanya'da yaşayan göçmenlerin yaşadıkları zorluklar, hayat standartları ve sahip oldukları haklar konuşuldu.

İspanya'da bulunan mültecilerin, ortalama 10 metrekarelik yerlerde yaşadıkları ve aylık 200 Euro harcama yaptıkları ortaya çıktı. Madrid Eyalet Başkanlığı'nca düzenlenen konferansta, göçmenlerin çoğunun Latin Amerika, Fas ve Doğu Avrupa ağırlıklı oldukları belirtildi. Birçok göçmenin yasal haklarından habersiz olduğu ya da sahip oldukları hakları tamamen bilmedikleri ifade edildi. Öte yandan göçmenlerin, kazandıkları maddi geliri harcamakta çekindikleri ve başta sağlık olmak üzere, birçok temel ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak oldukları kaydedildi. Konferansta Madrid Eyaleti, önümüzdeki süreçte göçmenlerin eğitimi ve topluma tam adaptasyonları konusunda bir proje hazırlayacağını belirtti.