Madrid'deki Uluslararası Turizm Fuarı Fıtur'da Türkiye Standı Büyük İlgi Görüyor

Madrid'deki Uluslararası Turizm Fuarı Fıtur'da Türkiye Standı Büyük İlgi Görüyor

İspanya'nın Başkenti Madrid'de 30 Ocak-3 Şubat Tarihleri Arasında Gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Fuarı Fıtur'daki Türk Standı Büyük İlgi Görüyor.

Madrid'deki Uluslararası Turizm Fuarı Fıtur'da Türkiye Standı Büyük İlgi Görüyor

İspanya'nın başkenti Madrid'de 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Fuarı FITUR'daki Türk standı büyük ilgi görüyor.

Dünya çapındaki birçok ülkenin katılım gösterdiği fuara ilgi oldukça yüksek oldu. Türkiye'nin turizm tanıtım standı, başta İspanyollar olmak üzere birçok yabancı tarafından büyük ilgiyle karşılandı. İspanya ve Türkiye'de faaliyet gösteren 20'yi aşkın Türk turizm firması, çeşitli etkinliklerle standa gelen ziyaretçilere Türkiye ile ilgili bilgi veriyor. Gördükleri ilgiden memnun olduklarını ifade eden Türk gıda ürünleri standında görevli turizmci Bülent Özmen, "Türkiye'nin tanıtımına dair gıda ürünleri

sergiliyoruz. Türkiye'ye çok ilgi var. Bizde burada yaşayan Türkler olarak, Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz" dedi.

Öte yandan, bu yılın Vatikan tarafından 2000. doğum yılı nedeniyle Aziz Paul Yılı ilan edilmesi, Aziz Paul'un doğum yeri olan Mersin için de turizm potansiyelini artırdı. Fuarda yer alan Olcar Turizm adlı türk turizm firması da Mersin'in tanıtımını gerçekleştirdi. Firma yetkilisi Numan Olcar, Aziz Paul'un Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya gelmiş ve yaşamış bir Hıristiyan din adamı olması nedeniyle, Mersin'de konuyla ilgili inanç turizmini hayata geçireceklerini ifade etti. Yerli ve yabancı birçok

turisti başta din ve kültür kardeşliği çatısı altında bir araya getirip, bölge turizmine katkıda bulunmaya çalışacaklarını belirten Olcar, "Mersin ilimize gelecek olan turistlerin, bölge ve ülke turizmine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapılacak etkinlik ve konferansların, turizmin kalkınmasına büyük faydalar sağlamasını ümit ediyoruz" diye konuştu.

Pazar akşamına kadar açık kalacak olan fuarda, Türkiye tanıtım standına 10 bin civarında ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

(BU-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA