Madrid: Brezilyalı Futbolcu Marcelo Real Madrid'de

Real Madrid, Uzun Zamandır Peşinde Olduğu Brezilya'nın Fluminense Takımında Top Koşturan 18 Yaşındaki Genç Sol Kanat Oyuncusu Marcelo ile Anlaşma Sağladı. Marcelo'nun, Ocak Ayındaki Ara Transfer Döneminde İspanya'ya Geleceği Öğrenildi.

Madrid: Brezilyalı Futbolcu Marcelo Real Madrid'de

Real Madrid, uzun zamandır peşinde olduğu Brezilya'nın Fluminense takımında top koşturan 18 yaşındaki genç sol kanat oyuncusu Marcelo ile anlaşma sağladı. Marcelo'nun, Ocak ayındaki ara transfer döneminde İspanya'ya geleceği öğrenildi.

La Liga ekiplerinden Sevilla'nın da almak istediği, fakat tercihini Real Madrid'den yana kullanan Marcelo, özellikle tekniği ve güçlü fiziği ile Brezilya'da 2. Roberto Carlos olarak gösteriliyor. Marcelo, frikiklerde de etkili şutları ile dikkat çekiyor. Real Madrid'in 5 yıllığına renklerine bağlayacak olduğu Marcelo'nun kulübe maliyeti, 7 milyon Euro olarak açıklandı. Geçtiğimiz hafta sonu Madrid'e gelen Fluminense yöneticileri ve Marcelo'nun menajeri ile Real Madrid Kulübü arasında yapılan pazarlıklarda, Fluminese Kulübü'nün istediği para 8 milyon Euro olarak açıklanmıştı. Ancak Real Madrid kanadından gelen 7 milyon Euro'luk teklif ile bu transfer olayı olumlu bir şekilde noktalandı.

Öte yandan Real Madrid'in, Arjantin'in Boca Juniors takımından bir başka orta saha oyuncusu Gago ile de anlaşma sağladığı ve bu futbolcunun da Ocak ayında Real Madrid kadrosunda yer almasına kesin gözüyle bakıldığı öğrenildi.

Kaynak: İHA