Madoff, Mafya Babalarının Cezaevine Konuldu

Tarihin En Büyük Dolandırıcılık Olaylarından Birine İmza Atan Nasdaq'ın Eski Başkanı 70 Yaşındaki Bernard Madoff, Önceki Gün İtham Edildiği 11 Suç Konusunda da Suçunu İtiraf Ettikten Sonra Gardrop Büyüklüğündeki Bir Hücreye Konuldu Belirtildi.

Madoff, Mafya Babalarının Cezaevine Konuldu
14.03.2009 01:34 | Son Güncelleme: 14.03.2009 01:34

Tarihin en büyük dolandırıcılık olaylarından birine imza atan Nasdaq’ın eski Başkanı 70 yaşındaki Bernard Madoff, önceki gün itham edildiği 11 suç konusunda da suçunu itiraf ettikten sonra gardrop büyüklüğündeki bir hücreye konuldu belirtildi.

ABD’de 50 milyar dolar yolsuzluk yapmakla suçlanan Madoff, hakkındaki suçlamaları kabul ettikten sonra yargıç tarafından Metropolitan Correctional Center cezaevine sevk edildi. Terör suçluları ve ünlü mafya babalarını konuk eden aşağı Manhattan bölgesindeki cezaevi, sanığın ilk getirildiği yer. Tutuklanan kişi mahkeme aşamasında hüküm giyene kadar bu cezaevinde kalıyor ve mahkumiyetleri kısa olanlar cezalarını burada çekiyor. Bu cezaevi, New York’ta 1993’te Dünya Ticaret Merkezi’ne düzenlenen ve 6 kişinin öldüğü saldırının sorumlusu olarak 1996’da ömür boyu hapse çarptırılan ’Kör İmam’ lakaplı Mısırlı Şeyh Ömer Abdurrahman’ın yanısıra ’Süslü Mafya Babası’ olarak bilinen ve Gambino ailesinin lideri John Gotti’nin oğlu John ’Junior’ Gotti gibi ünlü simalara ev sahipliği yaptı.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title