Madencilerin "Koltuklar Kirlenmesin" Diye Ayakta Yolculuk Yapması

Madencilerin "Koltuklar Kirlenmesin" Diye Ayakta Yolculuk Yapması

Madencilerin 'Koltuklar Kirlenmesin' Diye Ayakta Yolculuk Yapması
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, iş elbiseleriyle bindikleri otobüste "koltuklar kirlenmesin" düşüncesiyle ayakta seyahat ederek gündeme gelen madenciler ile ön camı kırık telefonuyla işçilerin fotoğrafını çeken Aslı Ertürk, Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman tarafından hediye edilen...

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, iş elbiseleriyle bindikleri otobüste "koltuklar kirlenmesin" düşüncesiyle ayakta seyahat ederek gündeme gelen madenciler ile ön camı kırık telefonuyla işçilerin fotoğrafını çeken Aslı Ertürk, Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman tarafından hediye edilen tatilin Sakarya'da keyfini sürüyor.

İlçeye bağlı Muslu Beldesi Belediye Başkanı Adıyaman'ın, duyarlılıklarından dolayı teşekkür mahiyetinde tatil hediye ettiği madenciler Gökhan Onur, Musa Uğur, Sabahattin Akkoç, Ali Aktaş, Turgay İnam, Koray Karabacak ve aileleriyle işçilerin fotoğrafını çeken Aslı Ertürk, Akyazı ilçesi Kuzuluk Mahallesi'ndeki kaplıca tesislerine geldi.

Burada iki günlük tatillerine devam eden işçiler, güzel vakit geçirmenin tadını çıkarıyor.

Maden işçilerinden Koray Karabacak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arkadaşlarıyla beraber minibüs olayıyla gündeme geldiklerini söyledi.

Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman'ın hediyesi olarak kaplıca tesislerine tatile geldiklerini belirten Karabacak, "İki gündür buradayız. Belediye başkanına teşekkürlerimi arz ediyorum, ailecek buradayız, çok mutlu olduk. Bu hediye bizi çok duygulandırdı. Medya mensuplarına da gösteridği ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Kuzuluk tesisleri çok güzel. Herkesin gelmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Aslı Ertürk ise olayın olduğu gün Zonguldak'a gitmek için otobüse bindiğini dile getirerek, "Birkaç durak sonra madenci abiler otobüse bindi. Otobüs bomboştu, onlar otobüsün boş olmasına rağmen koltukları kirletmemek için oturmadılar. Aklıma Soma'da "sedye kirlenmesin" düşüncesiyle çizmelerini çıkaran işçiler geldi, ben de madenci abilerin fotoğrafını çekip internete attım. Olay bu şekilde duyuldu. Bizi tatile gönderdiler, bu tatil için belediye başkanına teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Gelik beldesinde yerin metrelerce altında çalışan maden işçileri, 23 Eylül'de, TTK'ya ait başka bir iş yerine gitmek için madenci elbiseleriyle özel halk otobüsüne binmiş, otobüs boş olmasına rağmen yaklaşık 6 kilometrelik yolda "koltuklar kirlenmesin" düşüncesiyle ayakta seyahat etmişti. Madencilerin ayakta yolculuğu, otobüsün güvenlik kamerasına da yansımıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title