Maden Haberleri

Maden haber, Maden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maden - 23.9.2020
Prof. Dr. Şener Hasan Dağı aktif bir volkan
DAĞ DURDUĞU SÜRECE GAZ ÇIKACAK Bölgedeki Hasan Dağı'nın aktif bir volkan olduğunu ve depremde etkisi olup olmadığını araştırdıklarını dile getiren Şener, şunları söyledi Hasan Dağı'nın en son patladığı tarih, Çatalhöyükte yapılan arkeolij kazılarda insanlar tarafından çizilmiş duvar resimlerinde kayıtlı. M.Ö. 6500 yılı. Dolayısıyla biz 10 bin senede volkanik faaliyet olduğu zaman aktif volkan diyoruz dolayısıyla Hasan Dağı da bu bağlamda aktif bir volkan. Şu an uykuda ama 5.1 büyüklüğündeki depremin Hasan Dağı volkanizmasını etkileyeceği konusunda konuşmak çok iddialı bir konu olur. Burada incelemeler yapacağız. Sosyal medyada çıkan gaz çıkışı videoları var. Hasan Dağı'nın kraterine yakın. Aşağı yukarı 3 bin metre yükseklikte. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) yapmış olduğu çalışmalarda o gazların bütün kimyasallarını araştırmış durumda.
Maden - 23.9.2020
Altının onsu 1,880 doların altına indi
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, kıymetlilerdeki satış dalgası devam ederken, altının Salı günü 1,900 dolar/ons desteğinde tutunma çabasıyla seansı tamamladığı anımsatılarak, şöyle denildi; "Sarı maden güne 1,912 dolar/ons seviyesinden başladıktan sonra, gün ortasına kadar toparlanma çabasıyla hareket ederek 1,917 dolar/onsla seansın en yüksek seviyesini kaydetti.
Maden - 22.9.2020
Değerli metaller ve petrol fiyatları düştü
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, kıymetli metallerde piyasanın satış ağırlıklı olduğuna dikkat çekilerek, şöyle denildi: "Haftanın ilk gününde satıcılı bir seans geride kalırken, piyasalardaki satış varlıkların tamamına yayıldı.
Maden - 22.9.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu TTB'yi ziyaret etti Açıklaması
Alınan kararlarda uzman görüşüne başvurulmadığını da dile getiren Kılıçdaroğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Kahveler açık güzel ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman. Oysa önlem alabilirsiniz, dersiniz ki 'her oyunda sıfır, yeni kağıt açacaksınız.' Bitti bu kadar basit. Ama bu düşünülmüyor, akıllarına bile gelmiyor. Çünkü kahvecinin nasıl yaşadığını, hangi koşullarda yaşadığını biliyor mu? Şehirler arası otobüsler için aynı şey. Sanat dünyasını ellerinden gelse öldürecekler tamamen. Bütün sağlık çalışanlarına bu ülkenin sade bir vatandaşı olarak yürekten teşekkür ediyorum, sizlere minnet borçluyuz. Dün gazetelerde bir fotoğraf vardı, bir kadın doktor başındaki boneyi kaldırıyor, yüzündeki maskeyi çıkarmaya çalışıyor, ter içinde, ter. Hangi siyasetçi, hangi bakan öyle çalışıyor. Siz ona teşekkür edeceğinize, onu suçluyorsunuz. 'Size minnet borçluyuz' diyeceğinize onu suçluyorsunuz. Bir talepleri var, TTB'nin ve diğer bütün sağlık çalışanlarının, 'Kovid-19 meslek hastalığı olsun.' Nasıl maden işçisi, yer altında çalıştığı için, tozları yuttuğu için meslek hastalığı var, Kovid-19'la mücadele ediliyor, doğrudan doğruya virüsle karşı karşıya.
Maden - 22.9.2020
"Kara elmas"ın satışından 8 ayda 155 milyon lira gelir
AA muhabirinin, TTK Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, kuruma bağlı müessese müdürlüklerinden Karadon, Kozlu, Üzülmez, Amasra ve Armutçuk maden ocaklarında üretilen taş kömürü, Çatalağzı Termik Santrali'nin yanı sıra demir çelik fabrikaları, kamu kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşlara satılarak ülke ekonomisine kazandırılıyor.
Maden - 21.9.2020
Petrol ve altın fiyatları düştü
Troy Kıymetli Madenler analizinde, ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısının gerçekleştiği geçen haftada, "bilinen Fed toplantısı haftalarının aksine" piyasaların oldukça sakin bir haftayı geride bıraktığına dikkat çekilerek, şöyle denildi: "Haftaya 1,940 dolar/ons seviyesinden başlayan sarı maden, hafta ortasına kadar pozitiflik içerisinde hareket ederek 1,973 dolar/onsla haftanın en yüksek seviyesini kaydetti.
Maden - 20.9.2020
Son dakika haberleri! Sudan'da araç lastiği yakılan bir madende karbonmonoksit zehirlenmesi : 6 ölü
Son dakika gelişmesine göre Sudan'ın Kuzey eyaletine bağlı Vadi Halfa kentindeki bir maden ocağında 6 işçi karbonmonoksit zehirlenmesinden yaşamını yitirdi.
Maden - 20.9.2020
Son dakika!
Soma faciası Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'te meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenlerin yakınları da haklarını Anayasa Mahkemesinde aradı.
Maden - 19.9.2020
19 Eylül Gaziler Günü
Sivrice Kaymakam Vekili Maden Kaymakamı Muhammed Çetin, Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Umut Yükseker, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Kemal Kaya ve daire amirleri katılımıyla düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Maden - 19.9.2020
Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliğinde değişiklik
Yapılan değişiklikle, daha önce veriliş tarihinden itibaren altmış gün geçerli olan Maden Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) tarafından verilen ithal, ihraç ve devir izinleri, yıl sonuna kadar geçerli olacak.
Maden - 18.9.2020
Petrol ve altın fiyatları yatay
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde şöyle denildi: "Fed sonrası piyasalar satıcılı bir günü geride bırakırken, kıymetliler de satıcılı günden nasibini aldı.
Maden - 18.9.2020
Petrol arama ruhsatı kararları
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Maden - 18.9.2020
Son dakika haberi... Fas'ta Kovid-19 salgınında bir günde görülen en yüksek vaka sayısı kaydedildi
Enerji Bakanında da virüs tespit edildi Öte yandan Fas Enerji, Maden ve Çevre Bakanı Aziz er-Rabbah, virüse yakalandığını açıkladı.
Maden - 17.9.2020
Maden ocağında iş kazası: 1 yaralı
Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen iş kazasında 1 işçi yaralandı.
Maden - 17.9.2020
Petrol fiyatları yükseldi, altın düştü
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklentileri karşıladığı belirtilerek, "Haftanın beklenen kritik gelişmesi Fed toplantısı dün gerçekleşirken, piyasalar beklenenin aksine sakin bir seansı geride bıraktı" denildi ve şöyle devam edildi: "Altın da bu sakinlikten nasibini alarak 1,954 dolar/onstan başladığı seansı, mütevazı bir kazançla tamamladı.
Maden - 16.9.2020
Petrol fiyatları yükseldi, altın yatay
Troy Kıymetli Madenler analizinde, altın piyasalarında ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısının izlendiğine dikkat çekildi ve şöyle denildi: "Fed toplantısı piyasalarca beklenirken, altın da yönünü bulmakta zorlandığı seanslar geçiriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maden Haber, Maden Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Maden haber sayfamızda Maden haberleri okuyabilir, Maden son dakika haberleri ve güncel Maden gelişmelerini görebilirsiniz. İndiği kamyonun altında kalan madenci öldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 13:07:57. #1.15#
title