Maden Haberleri

Maden haber, Maden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maden - 29.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- Yetkililerin köye gelmesi Şehidini babası Ahmet Temelli'yi ziyaret etmesi Şehidin baba evine bayrakların asılması Şehidin annesi Adule Temelli'nin Kürtçe ağıtlar yakması Genel ve detay Haber-Kamera: Emrullah KARAKAŞ/ DERİK (Mardin), ================================= MADEN FACİASINDA ÖLEN İŞÇİNİN, KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞEN BABASI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI KARAMAN'ın Ermenek ilçesinde 2014 yılı Ekim ayında meydana gelen maden faciasında ölen oğlu Tezcan Gökçe'nin cenaze törenine yırtık lastik ayakkabısıyla katılmasıyla yürekleri burkan ve koranvirüse yenik düşen Recep Gökçe'nin  (79) cenazesi son yolculuğuna uğurlandı.
Maden - 28.9.2020
Petrol ve altın fiyatları yükseldi
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, "kıymetli madenlerin satış baskısı altında" olduklarına dikkat çekilerek, şöyle devam edildi: "Altın geçen hafta sert bir satış dalgasına kapılarak 1,850 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilerek, son iki ayın en düşük seviyesini kaydetmesinin yanı sıra, Mart ayından bu yana en çok değer kaybını yaşadığı haftayı geride bıraktı.
Maden - 28.9.2020
27 Eylül 2020 Haberleri
27 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Maden - 27.9.2020
Son dakika haber: Çin'de kömür madeninde karbonmonoksit zehirlenmesi: 16 ölü
Son dakika haberleri... Çin'in güneybatısında bir kömür madeninde karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu 16 kişi yaşamını yitirdi.
Maden - 27.9.2020
Prof. Dr. Nafiz Maden: "Karadeniz ve Akdeniz yeni enerji kaynaklarına gebe"
Gümüşhane Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Nafiz Maden, hem Doğu Akdeniz hem de Karadeniz'de yeni sahalar bulunabileceğini, buraların sadece doğalgaz ve petrol değil farklı enerji kaynaklarına da gebe olduğunu söyledi.
Maden - 26.9.2020
Somalı maden şehidi çocuklarından EBA'ya ulaşamayan arkadaşlarına destek
Babalarını Soma'daki maden faciasında yitiren iki şehit çocuğu, uzaktan eğitim imkanı bulunmayan arkadaşlarına tablet alınması için okullarına kumbaralarını bağışladı.
Maden - 25.9.2020
Petrol ve altın fiyatları yatay
Kıymetli madenlerin "toparlanma çabasında" oldukları vurgulanan Troy Kıymetli Madenler analizinde şöyle denildi: "Altın, dünkü seansta yeni bir dip kaydetmesine karşın, gün sonunda yeşilde kapatmayı başardığı bir seansı geride bıraktı.
Maden - 25.9.2020
Bankada parası ve altını olan yüksek kredi kartı limiti alabilecek
BDDK, haziran ayındaki düzenlemesiyle kredi kartı sözleşmelerinin uzaktan erişim araçlarıyla imzalanmasının yolunu açmıştı. BDDK'nın bugünkü düzenlemesiyle de kart çıkaran kuruluşlar, karşılığı nakit, nakit benzeri kıymet ve hesaplar ile kıymetli maden olması durumunda, karşılık olan tutarı geçmemesi ve rehin sözleşmesi yapılması şartıyla, gelir beyanı ve gelir teyidi zorunluluğuna tabi olmaksızın kredi kartı limiti tespit edebilecek.
Maden - 25.9.2020
Manisa'da kamyonun altında kalan maden işçisi hayatını kaybetti
Manisa'nın Soma ilçesinde maden sahasında kamyonun altında kalan işçi, yaşamını yitirdi.
Maden - 24.9.2020
Petrol ve altın fiyatları yatay
Troy Kıymetli Madenler'in, "Kıymetlilerde dip arayışı devam ediyor" başlıklı analizinde, altının dünkü seansta 1,855 dolar/onsa kadar çekilerek son iki ayın en düşük seviyesini kaydettiği bir günü geride bıraktığına işaret edilerek, şöyle denildi: "Artan vaka sayıları neticesinde, ülkelerin almaya başladığı önlemlerin ekonomik aktiviteleri yavaşlatacağı beklentisi sonrası, piyasalara sert satış gelmeye devam ediyor.
Maden - 24.9.2020
Zonguldak'tan kısa kısa
Zonguldak'ta, "Maden Makinaları Pazar Araştırma Raporu" çalışması kapsamında çevrimiçi bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Maden - 24.9.2020
MTA, yurt dışında işletme faaliyetleri yapabilecek
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), yurt dışında arama ve araştırma çalışmaları yapmak, program ve projeler geliştirmenin yanı sıra işletme faaliyetleri de yapabilecek.
Maden - 24.9.2020
İSO Başkanı Bahçıvan: "Varlık Fonu'nun yapısal sorunlara cevap verebilecek potansiyeli var"
Devletin tanımının yeniden yazıldığını ve artık devletin sadece düzenleyici değil, girişimci bir kimlik de üstlendiğini belirten Sönmez, şunları kaydetti: "Bugünün gerçeğinde ne sadece devlet ne de özel sektör yatırımlarıyla ekonomiyi ayakta tutabiliriz, iki tarafın da iş birliği yapması gerekiyor. Türkiye'nin stratejik konularında sermaye yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken kapımız herkese açık. Türkiye'nin öncelikli yapısal sorunları olan cari açık ve tasarrufa yönelik projeler yapıyoruz. Her 10 üründen 9'unu ithal eder konumda olduğumuz petrokimya alanında 10 milyar dolarlık yatırımla Türkiye'nin öncelikli ihtiyacı olan ürünlere yönelik tesisler kuracağız. Yerli kömürden enerji üreteceğiz ve bunu hem çevre hem de toplumsal duyarlılıkları gözeterek yapacağız. Türkiye'nin maden kaynaklarını ekonomiye kazandırıyoruz.
Maden - 24.9.2020
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne doğru
MUBI üyelerince 3 Ekim-30 Kasım döneminde izlenebilecek filmler arasında Lütfi Ömer Akad'ın "Düğün", Yavuz Özkan'ın "Maden", Atıf Yılmaz'ın "Aaahh Belinda", Uğur Yücel'in "Yazı Tura", Ben Hopkins'in "Pazar: Bir Ticaret Masalı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" yer alacak.
Maden - 24.9.2020
Dağlık Frigya bisikletle gezilebilecek
Frig Vadisi Milattan önce 9. yüzyılda devlet kuran Frigler'in barışçı bir toplum kimliğinde gelişerek tarım ve hayvancılıkla uğraştıkları, kaya mezarları ve tapınma alanlarıyla kendilerine özgü bir mimari getirdikleri, maden işçiliği ve dokumacılıkta ileri gittikleri, yeni müzik aletleri ürettikleri biliniyor.
Maden - 23.9.2020
ABD'den Rus iş adamı Prigozhin'in şirketlerine yaptırım
6 şirket ve üst düzey yöneticilerine yaptırım Buna göre, değerli maden ve elmas sektöründe bulunan Rusya merkezli MFinans, CAR merkezli Lobaye Yatırım, St.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maden Haber, Maden Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Maden haber sayfamızda Maden haberleri okuyabilir, Maden son dakika haberleri ve güncel Maden gelişmelerini görebilirsiniz. Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin sanayicilere olumlu yansımaları olacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 13:04:20. #1.15#
title