Madde Bağımlısı Haberleri

Madde Bağımlısı haber, Madde Bağımlısı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Madde Bağımlısı - 06.04.2021
Bursa'da görme engelli komşusunu bıçaklayan sanığın yargılaması sürüyor
Yıldırım ilçesi Yavuz Selim Mahallesi'nde 3 Ocak 2019'da ekmek almak için evinden çıkan Hüsamettin K, madde bağımlısı olduğu iddia edilen Emirhan M'nin bıçaklı saldırısına uğramıştı.
Madde Bağımlısı - 25.03.2021
BM Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu 2020 Dünya Raporu açıklandı
Bunların hem internet üzerinde eğitim vermede hem de farklı ülkeler arasındaki ortak operasyonları yönetmede işe yaradıklarını ve Türkiye'nin de buraya operasyonlara katılma açısından çok büyük katkısı olduğunu belirten Atasoy, şöyle devam etti: "Raporda Türkiye'nin birtakım sanal ortamlar üzerinden yürütülen operasyonlarda destek olduğunu söylemiştim. Bunlardan başlıcası PICS adını verdiğimiz operasyonel koordinasyon sistemi. Bu sistemi kullanan Türkiye, İran, Bulgaristan, Hollanda ve İnterpol ile birlikte 2017 ve 2018 yıllarında ele geçen 22 bin litre anhidritin aynı örgüt malı olduğunu açığa çıkarttı. Gerçi soruşturmalar sürüyor ama burada ülkemizin önemli bir liderliği var. Anhidritin yakalanması tonlarca eroin elde edilmesini engellemiş demektir. Burada önemli olan, farklı ülkelerde yakalananların aynı örgüte ait olduğunu PICS sayesinde, ülkemizin liderliğinde açığa çıkartmış bulunuyoruz. Bu her ne kadar soruşturmalar sürüyorsa da 2020 yılı içerisinde olan çok önemli bir gelişme. 3 yıl öncesi yakalamaların dahi hangi örgüt malı olduğunu, en azından aynı örgüt malı olduğunu sayemizde bulmuş oldular. Türkiye yılda 10 bin litreden fazla anhidrit yakalayan az sayıda ülkeden biridir. Muhtemelen kendi rekorumuzu 2021'de egale etmiş olacağız. Türkiye 69 yeni psikoaktif maddeyi denetim altına aldı. Bu çok önemli bir gelişme. Türkiye dünya genelinde en fazla eroin yakalayan ülkeler arasında İran ve Afganistan'dan sonra üçüncü sırada. Pandemi sırasında Balkan Yolu kullanılmaya devam edildi. Yasal ticari ürünlerin arasında, eroin kaçırıldığını gördük. Burada da Hollanda ile birlikte ülkemiz ortak bir polis operasyonu sayesinde Kazakistan, Almanya, Polonya, Hollanda ve ülkemizde yapılan eroin yakalamaların arasında bağlantı olduğunu saptadık. Bu da çok önemli bir gelişme. Aynı örgütün malı olan ve çok farklı ülkeye yayılan eroini yakalamak yetmiyor, bunların kaynağını bulabilmek çok önemli. Bizim liderliğimizle bu operasyonlara da damgamızı vurmuş olduk." "Raporda madde bağımlısı olan yaşlılar konusuna dikkat çekilmesi önemli" Prof.
Madde Bağımlısı - 24.03.2021
Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Derneği Başkanı Dr. Mustafa Uzun'dan "Huzur Köy"e ziyaret
Hayat Boşluk Kabul Etmez Bağımlılıkla Mücadele ve Eğitim Derneği Başkanı Dr. Mustafa Uzun, Kırıkkale'de madde bağımlısı gençlerin yeniden hayata tutunmaları için inşa edilen Huzur Köy'ün Türkiye'ye örnek bir uygulama olacağını söyledi.
Madde Bağımlısı - 16.03.2021
Mersin polisi "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesini tanıttı
"En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesinin önemine değinen Su, "Uyuşturucuyla mücadele çok önemli. Bu mücadele iki önemli husus var. İlk olarak çocuklarımızın, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın uyuşturucu maddelere bağımlılığının olmamasını sağlamamız gerekiyor. İkincisi ise eğer madde bağımlısı olan kişiler varsa onların tedavisi ve rehabilitasyonları için çalışmamız gerekiyor.
Madde Bağımlısı - 15.03.2021
Madde bağımlısı gençler "Huzur Köy"de yeniden hayata tutunacak
Kırıkkale Valiliğince hayata geçirilen "Huzur Köy" projesiyle madde bağımlısı gençler, rutin tedavilerinin yanı sıra farklı etkinliklerle yeniden hayata bağlanacak.
Madde Bağımlısı - 05.02.2021
Yeşilay İzmir ile İŞKUR İl Müdürlüğü iş birliği yapacak
Yeşilay İzmir Şubesi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İzmir İl Müdürlüğü, madde bağımlısı gençlere tedavi sonrası meslek edindirmek amacıyla hazırlanan proje kapsamında protokol imzaladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Madde Bağımlısı Haberleri | Madde Bağımlısı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Madde Bağımlısı haberleri, son dakika madde bağımlısı haber ve gelişmeleri burada. (TEKRAR) İSTANBUL - Uyuşturucu bağımlılarının hayatlarına dokunan ve küskünleri barıştıran imam, dışarda kalanlara da
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 08:06:39. #1.16#

title