Uyuşturucu Madde Kullanan Vatandaş, Sokak Ortasında Kendinden Geçti

Uyuşturucu Madde Kullanan Vatandaş, Sokak Ortasında Kendinden Geçti

Uyuşturucu madde kullanımının yaygın olduğu Çorlu'da uyuşturucu madde kullandığı belirlenen vatandaş sokak ortasında kendinden geçti.

Çorlu'nun en önemli sorunlarından biri olan ve bazı tedbirler alınarak yaptırımlar uygulanmasına karşın önlenemez bir şekilde yükselen uyuşturucu sorunu Çorlu'nun hemen her meydanı, caddesi ve sokağında ortaya çıkmaya ve vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.

VATANDAŞLAR POLİSE HABER VERDİ

Önceki gün Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Santral Parkı mevkiindeki bir kişinin kullandığı uyuşturucu maddenin etkisiyle kendinden geçmesi ve çevredeki otobüs durağında bekleyen ve kaldırımı kullanan onlarca kişi için tehlike oluşturması üzerine vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine haber vererek yardım istedi.


TEDAVİYİ REDDETTİ

Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen sağlık ekipleri, parktaki bir bankta kendinden geçen kişinin kendine gelmesi sağladı ve şahsın tedaviyi reddetmesi üzerine olay yerinden ayrıldı.


DEVREYE POLİS EKİPLERİ GİRDİ

Ancak sağlık ekiplerinin ayrılmasının ardından yeniden kendinden geçen ve ayakta durmakta zorlanan kişi için vatandaşların şikayetleri sürünce bu kez devreye polis ekipleri girdi.


Olay yerine gelen polis ekipleri madde bağımlısı kişiyi polis aracına alarak bölgeden uzaklaştırdı.