Yenihisarspor-Didimspor Maçında Didimsporlu Futbolcunun Dili Boğazına Kaçtı, Maçın Hakemi Futbolcunun Hayatını Kurtardı

Aydın 1. Amatör Kümede yer alan Yenihisarspor ile Didimspor arasında oynanan maçta, Didimsporlu futbolcu Onur Eryılmaz'ın dili boğazına kaçtı. Maçın hakemi, yaptığı müdahale ile oyuncunun hayatını kurtardı.

Aydın 1. Amatör Küme müsabakasında Didim ekiplerinden Didimspor ile Yenihisarspor takımları yerel derbide karşı karşıya geldi. Didim Atatürk Stadında oynanan maçın 35. dakikasında Didimsporlu futbolcu Onur Eryılmaz bir anda yere yığıldı. Takım arkadaşını gören kaleci Servet Danacı ise bağırışlarıyla olayın fark ettirilmesini sağlayarak arkadaşının yanına koştu. Maçın orta hakemi Oğuz Yılmaz ile diğer futbolcular Onur'un başında toplanırken, dili boğazına geçen genç futbolcuya ilk müdahaleyi orta hakem yaptı. Parmaklarını Onur'un ağzına sokarak genç futbolcunun nefes almasını sağladı.

SAHA İÇİNDE AMBULANS YOKTU!

Maç anında sahada ambulans bulunmamasından dolayı panik yaşanırken, yaklaşık 5 dakika sonra Ambulans sahaya geldi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından genç futbolcu ambulansla Didim Devlet hastanesine kaldırıldı. Onur'un takım arkadaşları ve yöneticiler göz yaşlarını tutamazken, parmaklarından yaralanan orta hakem Oğuz Yılmaz'a sahadaki sağlık görevlileri müdahale etti. Her iki takımın yöneticileriyle görüşülmesinin ardından maç kaldığı yerden devam etti. Genç futbolcunun durumunun iyi olduğu öğrenilirken, taraftarlar ise sahada ambulansın bulunmamasına tepki gösterdi.

Kaynak: İHA