Maçın Ardından

Maçın Ardından

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Ziraat Türkiye Kupası'na çeyrek finalde Eskişehirspor'a 3-0 yenilerek elenmelerinin ardından, futbolcuları için sert ifadeler kullandı."Futbolda hiçbir şeyin bahanesi olmaz."

Maçın Ardından

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Ziraat Türkiye Kupası'na çeyrek finalde Eskişehirspor'a 3-0 yenilerek elenmelerinin ardından, futbolcuları için sert ifadeler kullandı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Mehmet Özdilek,

"Futbolda hiçbir şeyin bahanesi olmaz. Ligde kalma yolunda son haftalarda ciddi baskı hissettik. Ancak bugün sahada işini yapmayan bir çok oyuncu vardı. Bunu yapmazsanız da başarılı olma şansınız yok. Kırgınlığım ve üzüntüm çok yüksek" dedi.

Kendileri için hoş bir gece olmadığını aktaran Özdilek, ligde yaşadıkları sendromun kendilerini sıkıntıya soktuğunu söylerken, "Avrupa yolunu açabilecek bir organizasyonu kötü bitirmek beni ciddi yaraladı. Biz de bununla ilgili net yaptırımlar uygulayacağız. Herkes kendi kaderini çiziyor. İşinizi sevecek ve ciddiyet göstereceksiniz. Bugün bu özenin gösterilmediği bir 90 dakika ortaya çıktı. Bu maç öncesinde dinlenmiş oyuncularla oynamak istedim ve 7 değişiklik yaptım, ama sanki aynı grup cumartesi günü oynamış gibi bir görüntü verdi. Gelecek sene için hem yerli hem yabancı olarak ciddi yapılanmaya gireceğiz" şeklinde konuştu.

Takımda gelecek sezon olup olmayacağının sorulması üzerine ise Özdilek,

"Takıma bir çıta atlatmamız lazım. Aksi halde kimseyi kandırmanın anlamı yok. Bunu yapamazsak artık burada vakit geçirmenin bana çok faydası olacağını düşünmüyorum" ifadelerini kulandı.

Medical Park Antalyaspor oyuncuları Ömer Çatkıç ile Mehmet Eren Boyraz ise yaptıkları açıklamalarda, yorgun bir takım olduklarını ve ilk golü yedikten sonra rakibe direnemediklerini söylediler.

- ANTALYA

Kaynak: AA