Maçın Ardından

Maçın Ardından

Beko Basketbol Ligi'nde Türk Telekom'u 96-85 yenen Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin antrenörü Mete Babaoğlu, "Biz iyi bir takımız ve bunu bugün sahaya yansıttık" dedi.

Maçın Ardından

Basketbol Ligi'nde 'u 96-85 yenen 'nin antrenörü , "Biz iyi bir takımız ve bunu bugün sahaya yansıttık" dedi.

Babaoğlu, maç sonrası yapılan basın toplantısında, Türk Telekom'un iyi bir takım olduğunu ve hazırlıklarını buna göre yaptıklarını söyledi.

Oyuncularının sahada iyi mücadele ettiğini belirten Babaoğlu, "Türk Telekom bizi Ankara'da 6 sayı farkla yenmişti. Amacımız bunun üzerinde farkla rakibimizi yenmekti. Baştan sona önde götürdüğümüz karşılaşmada zaman zaman baskı yesek de yaptığımız sert savunma ile bunu başararak averajla rakibimizin üzerine çıktık. Biz iyi bir takımız ve bugün bunu sahaya yansıttık. Devredeki fark, suni bir farktı ve ne bizim ne de Türk Telekom'un gücünü yansıtıyordu. İkinci yarıya maça yeni başlıyormuş gibi çıkarak mücadele ettik ve kazandık" diye konuştu.

Oyunculardan Rebii Barış Güney de alt sıralardan kurtulma adına çıktıkları kritik maçı kazanarak biraz rahatladıklarını söyledi.

Sert savunma yaparak istediklerini sahaya yansıttıklarını ifade eden Güney, bundan sonraki hedeflerinin daha fazla maç kazanarak yukarılara doğru tırmanmak olduğunu kaydetti.

-Türk Telekom cephesi-

Türk Telekom antrenörü Haydar Kemal Ateş, kötü başladıkları maçı, ikinci yarı çok çaba sarf etmelerine karşın lehlerine çeviremediklerini söyledi.

Fenerbahçe Ülker, Erdemir ve Mersin Büyükşehir Belediyesi maçlarının 6 güne sıkıştığına işaret eden Ateş, "Türk Telekom yaşlı bir takım. Gerek yolda, gerek maçlarda yoruluyoruz. Bize biraz nefes alma fırsatı tanınsa iyi olurdu" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin yüksek yüzde ile oynadığını ifade eden Ateş,

"Mersin Büyükşehir Belediyesi, diğer maçlarını böyle yüksek yüzde ile oynasaydı, daha yukarılarda olurdu. Öte yandan hakemlerin çaldıkları düdüklerde de istikrarsızlık vardı. Böyle sonuçla biten bir maçta çalınan düdükler önem kazanıyor" diye konuştu.

Oyunculardan Nedim Yücel de önemli bir maçta puan kaybettiklerini, bunun da mevcut kadrolarına yakışmadığını söyledi.

Bu sonuçla play-off hesaplarının iyice zora girdiğini ifade eden Yücel, buna karşın lig sonuna kadar ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

- MERSİN

Kaynak: AA

Manşet

Haberler