Maçın Ardından

Maçın Ardından

Bank Asya 1.Lig'de evinde Boluspor'u 2-0'la geçen Denizlispor'un teknik direktörü Osman Özköylü, "Bu takıma bir kimlik kazandırmayı hedefliyorduk, bunu başarmaya başladık" dedi.

Maçın Ardından

Bank Asya 1. Lig'de evinde Boluspor'u 2-0'la geçen Denizlispor'un teknik direktörü Osman Özköylü, "Bu takıma bir kimlik kazandırmayı hedefliyorduk, bunu başarmaya başladık" dedi.

Özköylü, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, takımın her hafta daha iyi oynadığını belirterek, futbolcularını kutladı.

Alınan skor ve oynanan futbolun kendileri için sevindirici olduğunu dile getiren Özköylü, şöyle konuştu:

"Oyuncularımız potansiyellerini yeni ortaya koymaya başladılar. Alınan kötü sonuçlar bugüne kadar sıkıntı yaşanmaya sebep oldu. Futbolcularımızın ortaya koydukları özverili mücadele, galibiyeti sonuna kadar hak ettiklerinin bir göstergesi. Oyunun genelinde iyi oynayan takım bizdik. Rakibimize gol pozisyonu vermedik. Eksiklerimiz var ama bundan sonra daha iyi olacağız. Bu takıma bir kimlik kazandırmayı hedefliyorduk, bunu başarmaya başladık. Oyuncularım buna harfiyen uyuyor. Bundan sonra daha iyi olacağımıza inanıyorum. Göreve geldiğimizde iyi futbolla tribünleri dolduracağımızı söylemiştik. Bunu başarmaya başladık. Taraftarlarımız büyük destek verdi. Herkese teşekkür ediyorum."

-Boluspor cephesi-

Boluspor Teknik Direktörü Cihat Arslan ise iyi mücadele edemedikleri için maçı kaybettiklerini belirterek, "Denizlispor'un son haftalarda bir çıkışı vardı. Planımız maç öncesi rakibimizi nasıl yenebiliriz üzerineydi ama bunu başaramadık. Orta sahadaki savaşı kaybedince maçı da kaybettik. İyi mücadele edemediğimiz için maçı kazanamadık. İyi başladık ve üst üste yediğimiz goller sebebiyle düşüş yaşadık. İkinci yarıda yaptığımız değişikliklerle toparlanmaya çalıştık. Planlarımızın hiçbiri tutmadı. İlk deplasman mağlubiyetini aldık" diye konuştu.

Bu arada, maçın bitiş düdüğüyle birlikte saha ortasında galibiyet sevincini uzun süre yaşayan Denizlisporlu futbolculara, yönetim ve taraftarlar da katıldı.

- DENİZLİ