Maçın Ardından

Maçın Ardından

Beko Basketbol Ligi'nde Play-off Çeyrek Final Serisinde Fenerbahçe Ülker'e Elenen Bornova Belediyesi'nde Antrenör Aclan Kavasoğlu, Her Şeye Rağmen İyi Bir Sezon Geçirdiklerini Söyledi

Maçın Ardından

Beko Basketbol Ligi'nde play-off çeyrek final serisinde Fenerbahçe Ülker'e elenen Bornova Belediyesi'nde antrenör Aclan Kavasoğlu, her şeye rağmen iyi bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Aclan Kavasoğlu, maçtan sonra yaptığı açıklamada, kendileri için çok önemli bir sezonu Fenerbahçe Ülker maçıyla tamamladıklarını belirterek, şöyle dedi:

'Play-off'taki ilk senemizde daha fazla mücadele edebilmek isterdik. Ancak sakat oyuncuların yokluğunu hissettik. O yüzden seride zor anlar yaşadık. Herşeye rağmen iyi bir sezon geçirdik. Daha fazlasını da yapabilirdik. Umarım Bornova Belediyesi ligde daha kalıcı, altyapısıyla daha gelecek vaat eden bir organizasyon olarak yoluna devam eder.'- FENERBAHÇE ÜLKER CEPHESİ-Fenerbahçe Ülker yardımcı antrenörü Ertuğrul Erdoğan da yaptığı açıklamada, seride Bornova Belediyesi'nin yaşadığı sıkıntılar olduğunu, sakat oyuncuların seride oynaması halinde serinin daha farklı geçebileceğini ifade etti.

Bornova Belediyesi'nin bütün sene takım olarak iyi mücadele ettiğini söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

'Rakibimiz bu seneyi de çok iyi kapattı. Artık bizim önümüzde yarı final serisi var. Rakibimiz Pınar Karşıyaka veya Banvit olacak. İki takıma karşı da sezon içinde birer mağlubiyetimiz var, rakip seçme şansımız da yok. Performansımızı daha da artırarak, adımızı finale yazdırmak istiyoruz. Sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz.'

Maçın öncesinde farklı bir skor beklemediğini bildiren Erdoğan, ancak bugün çok dirençli bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Erdoğan, en büyük sıkıntılarının sakatlıktan dönen oyuncularının hazır olma sürecinin play-off'a denk gelmesi olduğunu belirterek, 'Bunu aşmamız lazım. Zamanla daha iyi oynayacağız' dedi.

Tanjevic'in sağlığı hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, tedavi sürecinin 6 ay kadar süreceğini ifade ederek, 'Şu anda gayet iyi durumda. Zaten bizim antrenmanlarımızı izliyor. Kendisiyle fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bir nebze görevini devam ettiriyor. Bu bir süreç. Takımın başına gelip gelmemesi doktorların karar vereceği birşey' diye konuştu.

(ALK-TLA-HD-BER) - İZMİR