Maçın Ardından

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor'u 3-1 yendikleri maçta çok iyi bir reaksiyon gösterdiklerini belirtti.

Maçın Ardından

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor'u 3-1 yendikleri maçta çok iyi bir reaksiyon gösterdiklerini belirtti.

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Nazifoğlu, geçen hafta Fenerbahçe'ye karşı kötü oynayarak kaybettiklerini hatırlatarak, şunları söyledi:

"Geçen hafta gerçekten sezonun en kötü maçını oynadık ve taraftarımızı çok üzdük. Biz de çok üzüldük. Öncellikle bugün bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Takımımızın bu reaksiyonu göstereceğini biliyorduk. Çünkü büyük takımlar bir iki maçta yıkılacak takımlar değildir. Takımımızdaki oyuncuların kalitesi de son derece üst seviyededir. Bu maçta da her şeye rağmen geri dönüşü yapacaklarını biliyorduk. Yediğimiz ofsayt golüne ve bariz verilmeyen iki penaltıya rağmen 1-0 geride olan arkadaşlarımız iyi oynayarak 3 gol attılar. Geçen haftadan sonra gösterdikleri bu reaksiyondan dolayı teknik heyet ve futbolcuları canıgönülden kutluyorum."

Takımda gruplaşmalar olduğuna yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını anlatan Nazifoğlu, "Arkadaşlar öyle bir şey yok. Biz kendi aramızda da konuştuk. Futbolcular da bu söylentilere çok üzüldüler. 'Gruplaşma olmadığının en güzel kanıtını sahada vereceksiniz' dedik. Onlar gördüğünüz gibi verdi. Tabii bu gruplaşma işleri falan bitti. Bazı baykuşlar var, onlar şimdi bekleyecekler. Bu akşam susarlar, seslerini çıkartmazlar. Gazetede de yazanlar var tabii. Onlar kalem ve kağıtlarını bir kenara koyup bayağı bekleyecekler." değerlendirmesinde bulundu.

"Galatasaray başarısız olursa, her şey olabilir"

Levent Nazifoğlu, teknik direktörleri Jan Olde Riekerink ile ilgili yapılan haberlerin sorulması üzerine, "Ben hafta içinde de bu maçın sonucunun Riekerink'in geleceğiyle bir alakasının olmayacağını söylemiştim. Yok Ali Dürüst araya girmiş, Fatih Terim ile konuşuyormuş, yok bizden birileri gidip konuşuyormuş. Bunları yazanların utanması olmadıktan sonra bu yalanlar devam edecek. Bunların hepsi yalan ama o arkadaşların yüzü kızarmıyor." ifadelerini kullandı.

Nazifoğlu, bir basın mensubunun "Riekerink sezon sonuna kadar Galatasaray'ın başında kalacak mı? şeklindeki sorusuna, "Arkadaşlar siz başka takımdaki yöneticilere ve hocalara bu soruyu sorabiliyor musunuz? Ben her zaman söyledim, Galatasaray başarılı olmak zorunda. Başarısız olursa, her şey olabilir. Başarılı olmak zorundayız. Taraftarın, camianın ve tarihimizin beklentisi bizi buna mecbur bırakıyor." cevabını verdi.

"Sneijder'den beklentimiz bu"

Levent Nazifoğlu, karşılaşmada sergilediği başarılı performansla dikkati çeken Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder'i överek, "Sneijder'den bütün taraftarların beklediği oyun tarzı bu. Gördünüz bugün maestro gibi takımını yönetti. Aldığı faulü de gole çevirdi. Yani maçı çevirdi. Sneijder'den beklentimiz bu." diye konuştu.

"Daha çok şey değişecek"

Nazifoğlu, düşüşlerin her takımın başına geleceğini dile getirerek, "Arkadaşlar daha çok şey değişecek. Mesela bizim 4 maçın 3'ünü kaybedeceğimizi düşünebiliyor muydunuz? Kimse düşünemezdi. Şanssızlıklar var, bizim kötü oyunumuz var. Beşiktaş mesela 3-0 mağlubiyetten çok güzel bir dönüş yaptı ve 3-3 oldu. 3-0 da bitebilirdi. Şansa 3-3 oldu demiyorum. Böyle şeyler olabiliyor." şeklinde görüş belirtti.

"Drogba ile ilgili bir tasarrufumuz olacağını düşünmüyorum"

Nazifoğlu, ligin devre arasında kadrolarına takviye yapmayı planladıklarını anlatarak, "Devre arasında transfer yapmayı düşünüyoruz. Devre arasında yıldız oyuncu alma şansımız yok. Çok iyi bir oyuncuyu hangi takım bırakır? Drogba ile ilgili bir tasarrufumuz olacağını düşünmüyorum. Gördüğünüz gibi çok tempolu oyunlar oynanıyor. Yaşı dolayısıyla zor görünüyor." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe maçından sonra kendisiyle ilgili çıkan haberler konusunda da açıklama yapmak istediğini belirten Nazifoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Geçen hafta bütün televizyonlar sağ olsunlar benim için 'maçtan sonra kayboldu' dediler. Arkadaşlar, her zamanki gibi ben soyunma odasından çıkıyorum ve otobüse gidiyorum. Geçen hafta da yine soyunma odasına gittim, siz de oradaydınız. Orada kamera yoktu. Benim orada kamera arayacak halim yok. Bazı baykuşlar var, onlar hemen 'bak yendi ortaya çıktı' diyecekler. Böyle bir şey yok. Biz yendiğimiz zaman da yenildiğimiz zaman da ortadayız."

Kaynak: AA