Maçın Ardından

Spor Toto 1. Lig'de Adana Demirspor'u 2-1 mağlup eden Tetiş Yapı Elazığspor'un teknik sorumlusu Muammer Sürmeli, 3 puan almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Maçın Ardından

Spor Toto 1. Lig'de Adana Demirspor'u 2-1 mağlup eden Tetiş Yapı Elazığspor'un teknik sorumlusu Muammer Sürmeli, 3 puan almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sürmeli, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Adana Demirspor karşılaşmasının play-off iddialarını devam ettirmek adına kazanmaları gereken bir maç olduğunu belirtti.

Maçı kazanabilmek adına karşılaşmaya farklı bir kadro ile çıktıklarını ifade eden Sürmeli, şöyle konuştu:

"Bu galibiyeti yönetimimize, taraftarımıza ve halkımıza hediye etmek istiyorum. 56 puan yapacağız buna inanıyorum, arkadaşlarım da inanıyor. 56 puanı topladıktan sonra rakiplerin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Altınordu ile puan farkı ikiye düştü. Play-off'a gideceğiz ve play-off'da şampiyon olacağız. Buna inanıyorum, herkes de buna inansın."

Uğur: "Yardımcı hakemi kınıyorum"

Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur ise güzel bir müsabaka olduğu ve iki takımın da centilmence ve iyi mücadele ettiğini dile getirdi.

Maçta daha fazla gol pozisyonlarına girdiklerini ancak bunları değerlendiremediklerini aktaran Uğur, "Bunları değerlendirmedik, sonuçta futbol fırsatlar oyunu, golü atacaksınız atarsanız rahatlarsınız. Dolayısıyla Elazığspor iki gol attı ve maçı kazanmış oldu. Maçı kaybettiğimiz için çok üzgünüz, Tetiş Yapı Elazığspor takımını da gönülden kutluyor ve tebrik ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Uğur, müsabakanın yardımcı hakeminin atmış oldukları bir golü ofsayt gerekçesiyle iptal ettiğini savunarak, "Maçın orta hakemi güzel bir müsabaka yönetti. Kıdemsiz yardımcı hakem futbol adına cinayet işlemiştir. Attığımız golün ofsayt olduğunu iddia edip iptal ediyorsunuz, rakibin attığı golde ise neredeyse bir metreye yakın ofsayt var." diye konuştu.