Maçed Başkanı Deveci: Toplumun Sorunlarına Çözüm Bulmada 'Biz' ve 'Siz' Ayrımı Yapmadan Her Zaman Güç Birliği Yapacağız

Maçed Başkanı Deveci: Toplumun Sorunlarına Çözüm Bulmada 'Biz' ve 'Siz' Ayrımı Yapmadan Her Zaman Güç Birliği Yapacağız

Manavgat Çevre ve Diyalog Derneği (Maçed) Başkanı Gülsüm Deveci, Manavgat'ta Her Kesimden İnsanı Kucaklayacaklarını Belirterek, "Toplumun Sorunlarına Çözüm Bulmada 'Biz' ve 'Siz' Ayrımı Yapmadan, İlçede Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Birlikte Her Zaman Güç Birliği Yapacağız." Dedi.

Maçed Başkanı Deveci: Toplumun Sorunlarına Çözüm Bulmada 'Biz' ve 'Siz' Ayrımı Yapmadan Her Zaman Güç Birliği Yapacağız

Manavgat Çevre ve Diyalog Derneği (MAÇED) Başkanı Gülsüm Deveci, Manavgat'ta her kesimden insanı kucaklayacaklarını belirterek, "Toplumun sorunlarına çözüm bulmada 'biz' ve 'siz' ayrımı yapmadan, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte her zaman güç birliği yapacağız." dedi.

Günümüz insanlarının köklü sorunlarının temelinde bir birini tanımamaya bağlı diyalog eksikliği olduğunu ifade eden Deveci, önyargıları yıkmanın yolunun 'hemen şimdi diyalog' demekle mümkün olduğunu kaydetti.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Manavgat Çevre ve Diyalog Derneği (MAÇED) yeni binasında hizmete girdi. MAÇED'in Aşağı pazarcı Mahallesi, 1034 Sokak'taki derneğin açılışını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, Müftü Halil Taş ve Dernek Başkan Gülsüm Deveci yaptı.

Gülsüm Deveci, açtıkları derneğin isminden de anlaşılacağı gibi yapacakları etkinliklerle Manavgat'ta her kesimden insanı kucaklayacaklarını ifade etti. Dernek içinde dizayn ettikleri şark odasıyla Manavgat'a gelen yabancı konuklara Türk aile yapısını anlatacaklarını belirten Deveci, toplumun sorunlarını çözüm bulmada 'biz' ve 'siz' ayrımı yapmadan, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte her zaman güç birliği yapacaklarını kaydetti. Günümüz insanlarının köklü sorunlarının temelinde bir birini tanımamaya bağlı diyalog eksikliği olduğunu vurgulayan Deveci, önyargıları yıkmanın yolunun da 'hemen şimdi diyalog' demekle mümkün olduğunu kaydetti.

Deveci, "Açtığımız derneğimizin ilçemizdeki köklü sorunların çözümüne merhem olacağına inanıyorum. Anadolu insanının kalbindeki insan sevgisi asırlar boyunca hep diyalogdan yana olmuş. Yeter ki önyargılarımızın esiri olmayalım. Dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein, bir sözünde 'ön yargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur' diyor. Aynı dünya gemisinde yaşıyoruz. Sorunlarımıza önyargısızca birlikte çözüm bulacağız." diye konuştu.

Deveci, açtıkları şark köşesiyle Türk aile yapısı, örfü, anane, gelenek ve göreneklerini dünya gündemine taşıyacaklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen de yaptığı kısa konuşmada, MAÇED'in Manavgat halkına hayırlı olması dileğinde bulundu. Sözen, günümüzde her şeyin yozlaşmaya yüz tuttuğu bir dönemde Türk aile yapısının korunmasına özel gayret gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

(CİHAN)

Kaynak: CHA