Macaristan Haberleri

Macaristan haber, Macaristan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Macaristan - 09.11.2021
"Türk Ticaret ve Sanayi Odası İş Forumu" yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek
Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Macaristan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesine destek olmak amacıyla organize edilen "Türk Ticaret ve Sanayi Odası İş Forumu" yarın İstanbul'da düzenlenecek.
Macaristan - 08.11.2021
Almanya'da doğu ve batı eyaletleri arasındaki ekonomik farklar 32 yıldır aşılamadı
Demokratik Almanya Cumhuriyeti'nde halk, Sovyetler Birliği'nde açıklık ve yeniden yapılanma (Glasnost ve Perestroyka) politikasıyla 1989'da sokaklara çıktı, Macaristan ve o dönem ismi "Çekoslovakya" olan ülke üzerinden BRD'ye kaçmaya başladı.
Macaristan - 07.11.2021
Judo: 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası'nda karma kategorisinde milli takım, yedinci oldu.
Macaristan - 07.11.2021
"Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali" yarın başlıyor
Festivalin katılımcı ülkeleri arasında, Türkiye'nin ev sahipliğinde Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Macaristan, Saha Cumhuriyeti, Tataristan, Gagavuz Yeri, İran, Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yer alıyor.
Macaristan - 07.11.2021
Dağ bisikletleri Bodrum'da yarıştı
Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü (BODASK) tarafından ilçenin kırsal Çamlık Mahallesi'nde enduro dağ bisikleti yarışları yapılıyor. Türkiye'den 50 sporcunu katıldığı organizasyona Yunanistan, Almanya, Bulgaristan ve Macaristan'dan toplam 10 sporcu katılıyor.
Macaristan - 06.11.2021
Judo: 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonasında milli sporcular 3 bronz madalya kazandı.
Macaristan - 06.11.2021
Macaristan Başbakanı Orban, Bosna Hersek'te Sırp yetkililerle bir araya geldi
BANJA Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Bosna Hersek'in iki entitesinden biri olan Sırp Cumhuriyeti'nin (RS) en büyük kenti Banja Luka'da Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Sırp Üyesi Milorad Dodik ile bir araya geldi.
Macaristan - 06.11.2021
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "En büyük projemiz ise Atatürk Havalimanı alanına yapacağımız 7,7 milyon metrekare büyüklüğündeki millet bahçemiz olacaktır"
"İstanbul'la birlikte altı ilimizi kapsayan Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi'nin ilanıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararını da Resmi Gazete'de yayınladık" Erdoğan, "İstanbul'la birlikte altı ilimizi kapsayan Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi'nin ilanıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararını da Resmi Gazete'de yayınladık. Marmara Denizi, Karadeniz'e, Hazar Denizi'ne ve Macaristan'a uzanan büyük bir parçanın özelliklerini yansıtan nadir alanlardan biridir.
Macaristan - 05.11.2021
Mihraç Akkuş, 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası'nda üçüncü oldu
Milli sporcu Mihraç Akkuş, Macaristan'da başlayan 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası'nda 60 kiloda bronz madalya kazandı.
Macaristan - 05.11.2021
Milli sporcu Mihraç Akkuş, Macaristan'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası'nda 60 kiloda bronz madalya kazandı.
Milli sporcu Mihraç Akkuş, Macaristan'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası'nda 60 kiloda bronz madalya kazandı.
Macaristan - 05.11.2021
Macaristan, sığınmacıların Batı Avrupa'ya geçişi için koridor açmaya hazır
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin, sığınmacıların Avusturya'ya, Almanya'ya hatta İsveç'e kadar ulaşabilmesi için koridor açmaya hazır olduğunu açıkladı.
Macaristan - 05.11.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi Açılış Töreni'ne katıldı: (2)
İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmaları Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da 68 riskli alandaki 35 bin binada yer alan 117 bin konutun dönüşüm çalışmalarına devam ettiklerini dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şehrin çeşitli bölgelerinde yeni yerleşim alanları kurmak için 49 rezerv alanı belirledik. Ayrıca 50 bin ve 100 bin sosyal konut projelerimiz kapsamında 21 bin 562 konut da inşaat halindedir. Kamulaştırma ve kira yardımı gibi çalışmalar için de yaklaşık 5,7 milyar lira kaynak kullandık. Sadece Fikirtepe Projesi, altyapılarıyla birlikte 15 bin konutu ve 60 bin vatandaşımızı içeriyor. Bu projenin ilk etabını oluşturan 1134 konutu ve iş yerini hak sahiplerine teslim ettik. Aynı bölgedeki yeni ihale, yıkım ve inşa çalışmaları da hızla sürüyor. Üsküdar Kirazlıtepe'de de biten, devam eden ve yeni başlayan çalışmalar var. Şu anda yerleşmeler başladı. Elbette bunlar yanında kamu binalarından sokak ve cephe yenileme projelerine kadar pek çok hizmeti İstanbullu kardeşlerimizin istifadesine sunuyoruz." Bugün, İstanbul ile 6 ili kapsayan "Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi"nin ilanıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararının da Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Marmara Denizi Karadeniz'e, Hazar Denizi'ne ve Macaristan'a ulaşan büyük bir parçanın özelliklerini yansıtan nadir alanlardan biridir.
Macaristan - 05.11.2021
Papa Franciscus, GKRY ve Yunanistan'a gidecek
Katoliklerin ruhani lideri, bu yıl içinde Irak, Macaristan ve Slovakya'ya gitmişti.
Macaristan - 05.11.2021
UEFA Avrupa Ligi'nde 4. hafta tamamlandı
UEFA Avrupa Ligi'nde dördüncü hafta oynanan maçlarla sona erdi.
Macaristan - 05.11.2021
Futbol: UEFA Avrupa Ligi
UEFA Avrupa Ligi gruplarında dördüncü hafta maçları sona erdi.
Macaristan - 04.11.2021
Macaristan'da "Budapeşte Türk Filmleri Haftası" başladı
Macaristan'da, Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle "Budapeşte Türk Filmleri Haftası", başkentteki Sugar Mozi sinema salonunda "Bizim İçin Şampiyon" filmi gösterimi ile başladı.
Macaristan - 04.11.2021
23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası yarın Macaristan'da başlıyor
23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası yarın Macaristan'da başlayacak.
Macaristan - 04.11.2021
Son dakika haberi: Bakan Kurum Marmara Denizi'nde kötüye gidişi durdurduk
'140 İŞLETMENİN FAALİYETİNİ DURDURDUK' Bakan Kurum, 7 Temmuz 2021 tarihi itibariyle; müsilaj temizleme çalışmalarını tamamladıklarını söyleyerek şöyle dedi: "Toplam 11 bin 129 metreküp müsilajı toplayarak bertaraf ettik. 445 evsel, kentsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesisini yerinde inceledik. 201 tesisle ilgili yapılması gerekenleri belirledik. Marmara Denizi'ne kıyısı olan illerimizde denetimlerimize 7/24 esasıyla devam ediyoruz. Bölgede adeta denetim seferberliği ilan ederek Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı, en geniş katılımlı çevre denetimi çalışmasını başlattık. Bu çalışma kapsamında Marmara Denizinde kirliliğe neden olabilecek muhtemel kirletici kaynakların tamamını denetledik. Bugün itibarıyla toplam 13 bin 140 kara kökenli kirletici, 75 bin 411 deniz aracı olmak üzere toplam 88 bin 551 denetim gerçekleştirdik. Yapılan denetimlerle 899 işletmeye ve 99 deniz aracına toplam 131 milyon 600 bin lira idari para cezası uyguladık. 140 işletmenin faaliyetini durdurduk." 'TARİHİ KARARI MİLLETİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ' Bakan Kurum, Marmara Denizi Bütünleşik Stratejik Planının yürürlüğe konulduğunu kaydederek şöyle konuştu: "Stratejik planımızın kapsamını İstanbul ve Çanakkale boğazları, Susurluk Havzası, Marmara Denizi Hidrolojik Havzası'nı içine alacak şekilde belirledik. Bundan sonra atacağımız her adımı bu stratejik plan çerçevesinde kararlılıkla, titizlikle atacağız. Hedefimiz; Türkiye'nin yeşil kalkınma devrimi çerçevesinde iyi çevresel duruma sahip; sürdürülebilir, biyo çeşitlilik açısından zengin ve tertemiz bir Marmara. Marmara Denizi doğal yapısı, zengin flora-faunası Karadeniz'e, Hazar Denizi'ne ve Macaristan'a uzanan büyük bir parçanın özelliklerini yansıttığından nadir alanlardan biridir.
Macaristan - 04.11.2021
Orta Avrupa'da Kovid-19 vakaları artıyor
Orta Avrupa ülkelerinden Polonya, Macaristan, Avusturya, Çekya ve Slovakya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yayılmaya devam ediyor.
Macaristan - 04.11.2021
Şişecam, Eskişehir'e yaklaşık 1 milyar liralık yeni cam ambalaj fırın yatırımı yapacak
Haziran ayında, Macaristan'da gerçekleştirme kararı aldıkları yıllık 330 bin ton üretim kapasitesine sahip yeni green-field tesis yatırımı ile de cam ambalaj alanında Avrupa pazarındaki varlıklarını güçlendirecek önemli bir adım attıklarını hatırlatan Kırman, "Bu yatırım ile Avrupa'daki üretim ayak izimize cam ambalaj alanını da eklemiş olduk.
Macaristan - 03.11.2021
Sberbank Avrupa'nın 5 ülkesindeki şubelerini satıyor
Rusya'nın en büyük bankası Sberbank, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Macaristan, Sırbistan ve Slovenya'da bulunan şubelerinin yaklaşık 500 milyon avroya satışı konusunda anlaşma sağladığını duyurdu.
Macaristan - 03.11.2021
Basketbol: FIBA Kadınlar Avrupa Kupası
Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası B Grubu dördüncü maçında Elazığ İl Özel İdaresi, deplasmanda Macaristan'ın Uni Györ takımına 77-65 yenildi.
Macaristan - 03.11.2021
Güney Kore ve Macaristan, karbon emisyonunu 2050'ye kadar sıfıra indirmeyi hedefliyor
Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader, ülkesinin ve Güney Kore'nin karbon emisyonunu 2050'ye kadar sıfıra indirmeyi hedeflediğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Macaristan Haberleri | Macaristan Haber - Haberler - Sayfa 5 - Macaristan haberleri, son dakika macaristan haber ve gelişmeleri burada. Prof. Dr. Işıl Berat Barlan Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 23:08:26. #1.16#

title