Macaristan Cumhurbaşkanı Schmitt, Türkmenistan'ı Ziyaret Edecek

Macaristan Cumhurbaşkanı Schmitt, Türkmenistan'ı Ziyaret Edecek

05.11.2011 09:45 | Son Güncelleme: 05.11.2011 09:45
Macaristan Cumhurbaşkanı Schmitt, Türkmenistan'ı Ziyaret Edecek

Macaristan Cumhurbaşkanı Pal Schmitt, Türkmenistan'ı ziyaret edecek.

Macaristan Cumhurbaşkanı Pal Schmitt, Türkmenistan'ı ziyaret edecek. Türkmenistan Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkanı Yardımcısı Raşit Meredov, Macar Cumhurbaşkanı Schmitt'in 8-10 Kasım günlerinde Aşkabat'ı ziyaret edeceğini kaydetti.

Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında Macar Cumhurbaşkanı Scmitt'in ziyaretine ilişkin konu ele alındı. Sözkonusu ziyaret ile ilgili konuşan Berdimuhamedov, Scmitt'in ziyaretinin Türkmenistan ile Macaristan arasındaki ikili münasebetlerin daha da geliştirilmesine önemli katkı sağlayacağını belirtti. İki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için önemli potansiyelin bulunduğu belirten Berdimuhamedov, Macar mevkidaşı Schmitt'in ziyaretinin Türkmenistan ile Avrupa Birliği ilişkileri açısından da ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Macar Cumhurbaşkanı Schmitt, Türkmenistan'daki resmi temaslarına 9 Kasım'da başlayacak. Schmitt, Türkmen mevkidaşı Berdimuhamedov tarafından kabul edilecek. Bu arada, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov Kasım ayı içerisinde Çin'i de ziyaret edecek.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title