Mac İçin Parallels Desktop 13 Çıktı!

Mac için Windows sanallaştırma yazılımı Parallels Desktop, macOS High Sierra ve Windows 10 Fall Creators Güncellemesi desteğine sahip on üçüncü sürümüyle çıkışını gerçekleştirmiş durumda.

Mac İçin Parallels Desktop 13 Çıktı!

Mac için Windows sanallaştırma yazılımı Parallels Desktop, macOS High Sierra ve Windows 10 Fall Creators Güncellemesi desteğine sahip on üçüncü sürümüyle çıkışını gerçekleştirmiş durumda. Mac için Parallels Desktop 13 birçok yenilikle geliyor.

Mac için Parallels Desktop 13 özellikleri

Öncelikle, Parallels Desktop 13"ün sunduğu en önemli özellik Touch Bar için destek. Bu destek sayesinde uyumlu MacBook Pro sahipleri OLED ekranda Microsoft Outlook, Excel ve PowerPoint gibi yazılımları kullanabilecekler. Ek olarak Cortana, Görev Görünümü, Görev Çubuğuna sabitlenmiş bileşenler de dahil olmak üzere Windows Başlat Menüsü ve Masaüstü entegrasyonu büyük kolaylık sağlayacak. Sunulan Touch Bar sihirbazı, kullanıcıların Touch Bar"ı ve özelleştirmesini ve favori Windows uygulamalarını buraya eklemesini mümkün kılacak.

Yeni dinamik çözünürlük desteği ise kullanıcıların Windows oturumuna ait pencere boyutunu değiştirebilmesini sağlarken, başlatma ve yeniden başlatma sürelerinin de çok daha hızlı ve akıcı gerçekleştiği ifade ediliyor. Retina ekranlar için geliştirilmiş destek, Windows uygulamalarının Mac ekranında daha iyi ölçeklendirilmesine olanak sağlıyor.

Resim içinde Resim (Picture in Picture) modu kullanıcıların sanal makinelerini takip etmesini oldukça kolay hale getiriyor. Sunulacak Windows 10 Kişiler Çubuğu için destek de sunulacak olması ise kullanıcıların kişilerini Windows Görev Çubuğu veya Mac Dock üzerinden görüntülenmesini vadediyor.

Parallels, bu yeni sürümle birlikte öncekine nazaran Windows dosyalarına ve dokümanlarına erişimin yüzde 47 oranında daha hızlı gerçekleştiğini belirtirken, USB 3.0 ile Thunderbolt SSD cihazlarından daha hızlı dosya transferi sunuyor. Parallels Desktop 13 for Mac Pro Edition ise, sanal makine başına 32 vCPU ve 128 GB vRAM"e kadar desek sunuyor.

Windows ve Mac"te her gün ihtiyacınız olacak türde 30"dan fazla yeni aracın kullanıcıların emrine amade olduğu Parallels Desktop 13; sürücü temizleme, video çevirme, dosya arşivleme, GIF oluşturma, video indirici, Uyuma ve Rahatsız Etme modları, Kilit Ekranı, geçici olarak dosya gizleme ve çok daha işlevsel araca sahip olacağınızın altını çiziyor.

Mac için Parallels Desktop 13, yeni lisans için 79.99 dolarlık fiyata sahipken, daha önceki sürümlere sahip olanlar 49.99 dolar ödeyerek yükseltme yapabilecek.

Kaynak: Shiftdelete