Mabille: "Adana Avrupa'ya Örnek Oldu" - Haberler
Haberi Paylaş

Mabille: "Adana Avrupa'ya Örnek Oldu"

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Mabille:

Alman güneş enerjisi Soleos firmasının sahibi David Mabille, Zihni Aldırmaz'ın kent merkezine yaptırdığı güneş enerjili otobüs durağı ile kendi enerjisini üreten Yeşil Vadi Konutları sayesinde Adana'nın Avrupa'da örnek bir kent olarak...

Alman güneş enerjisi Soleos firmasının sahibi David Mabille, Zihni Aldırmaz'ın kent merkezine yaptırdığı güneş enerjili otobüs durağı ile kendi enerjisini üreten Yeşil Vadi Konutları sayesinde Adana'nın Avrupa'da örnek bir kent olarak gösterildiğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Korona Enerji Genel Müdürü Av. Yusuf Özer, Alman ortağı Soleos'un sahibi David Mabille ile Türkiye sorumlusu Murat Gül'ü makamında kabul ederek sohbet etti.

Alman David Mabille, Başkan Aldırmaz'ı yaşadıkları kente ve halkı için ürettikleri projelerden dolayı tebrik etti. Projenin topluma iş dünyasına öncü olduğu gibi Avrupa'ya da örnek olduğunu belirten Mabille, güneşin bol olduğu ve en çok yaygın olarak kullanılacağını düşündüğümüz bu bölgede, Korona'yı ortak bulmalarının kendileri içinde bir şans olduğunu söyledi.

Vatandaşa hizmet etmek için var olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'da, "Şehrimizin kalkınması için dünyaya marka olması için elimizden gelen tüm projeleri ortaya koyuyor çalışıyoruz. Güneş enerjisi dünyada olduğu gibi Adanamızda da güncel tutulması ve yaygınlaşmasını sağlamak için Korona gibi firmalarla gayret göstereceğiz" dedi.

Ziyaret sonunda konuklar, Zihni Aldırmaz'a başarılarının devamını dilerken, güneş enerjisine gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı da bir güneş paneli hediye ettiler.

Başkan Aldırmaz'da konuklarına Adana'yı tanıtan saat ile Belemedik'teki Alman demir köprüsünün tarihini anlatan kitap takdim etti. - ADANA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title