'Lüküs Hayat' Kapalı Gişe Oynuyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
'Lüküs Hayat' Kapalı Gişe Oynuyor

Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (MDOB) sahneye koyduğu, Cemal Reşit Rey’in ünlü müzikali “Lüküs Hayat”, sanatseverlerin büyük ilgisiyle kapalı gişe oynanacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB) sahneye koyduğu, Cemal Reşit Rey'in ünlü müzikali "Lüküs Hayat", sanatseverlerin büyük ilgisiyle kapalı gişe oynanacak.

MDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Haldun Dormen rejisiyle sahneye taşınan tüm zamanların en beğenilen eseri "Lüküs Hayat" müzikali, Aralık ayında da kapalı gişe oynayarak sahnelemeye devam ediyor. Müzikal, 19 Aralık Perşembe ve 21 Aralık Cumartesi günleri kapalı gişe sahnelenecek. Müzikalin Ocak ayı temsilleri de 14 Ocak 2014 ve 28 Ocak 2014 tarihlerinde Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde Mersinli sanatseverlerle buluşacak.

Cemal Reşit Rey'in bestelediği, librettosunu Ekrem Reşit Rey'in yazdığı 2 perdelik ünlü "Lüküs Hayat" müzikalini şef Aytug Ülgen yönetiyor. Eserin dekor tasarımı Seyhan Atamer'e, kostüm tasarımı Nursun Ünlü'ye, ışık tasarımı Tarı Deniz'e, koreografisi Serbülent Biçer'e ait. Eserin reji asistanı ise Süleyman Tekin. Müzikalde başlıca rolleri Korhan Dinçer, Neslihan Ulaş, Ayşegül Devrim Serdar, Deniz Karausta, Gökçen Büyükaslan, Yusuf Ziya Büyükaslan, Mehmet Erkoç, Melahat Yavuz, Tolga Erden, Seda Yörenç Sönmez, Ufuk Kasar, Gülden Vurandemir, Hasan Berk, Alpay Noyan Özbay, Nihan Evren, Ayşin Alev Lal, Erdem Özdemir, Levent Yetkin paylaşıyor.

MDOB'dan yapılan açıklamada, İstanbul Şehir Tiyatrosu tarafından sipariş edilen ve ilk defa Cumhuriyetin kuruluşunun 10. yıl kutlamaları dolayısıyla 1933 yılında sahnelenen eserin, 1946 yılına kadar yoğun bir ilgi neticesinde büyük seyirci kitleleriyle buluştuğu, daha sonra 1958-1962 yıllarında tekrar sahnelendiği bildirildi. Açıklamada, 1985 yılından bu yana ise kesintisiz sahnelenmeye devam etmekte olan Lüküs Hayat müzikalinin, dönemi itibariye değişen toplumun batılılaşma ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan gülünçlükleri sahneye taşıdığı kaydedildi. - MERSİN

'Lüküs Hayat' Kapalı Gişe Oynuyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title