Lüksemburg Haberleri

Lüksemburg haber, Lüksemburg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lüksemburg - 22.04.2021
Son Dakika | AB ülkelerinde bütçe açığı ve kamu borcu yükseldi
Söz konusu dönemde kamu borcunun GSYH'ye oranı en az olan ülkeler ise yüzde 18,2 ile Estonya, yüzde 24,9 ile Lüksemburg, yüzde 25 ile Bulgaristan oldu.
Lüksemburg - 20.04.2021
Son dakika haber! AB ülkelerindeki trafik kazalarında ölümler yüzde 17 azaldı
Trafik kazalarında ölümlerin en fazla düşüş gösterdiği AB ülkeleri sırasıyla Belçika, Bulgaristan, Danimarka, İspanya, Fransa, Hırvatistan, İtalya, Macaristan, Malta ve Slovenya oldu. Estonya, İrlanda, Letonya, Lüksemburg ve Finlandiya'da ise ölümlerde artış görüldü.
Lüksemburg - 16.04.2021
Fas, Kovid-19 önlemleri kapsamında 13 ülkeyle daha uçak seferlerini askıya aldı
Bu kapsamda, Arnavutluk, Bulgaristan, Kıbrıs, Estonya, Macaristan, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve Slovakya ile uçak seferlerinin 16 Nisan tarihinden itibaren karşılıklı olarak durdurulduğu kaydedildi.
Lüksemburg - 15.04.2021
AB mahkemesi, elektrikle balıkçılık yasağına karşı açılan davayı reddetti
Merkezi Lüksemburg'da bulunan, AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı, Hollanda'nın elektrikle balık avlama yasağına karşı açtığı davayı karara bağladı.
Lüksemburg - 15.04.2021
Ford Trucks ağır ticari pazarda global büyümeye odaklandı
Turfan, salgınla birlikte ağır ticari endüstrisinde inişlerin çıkışların yaşandığını, zorlu ancak başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Pandemiyle beraber fiziksel yapılan birçok alışveriş e-ticarete kayarken, bu da doğal olarak lojistik ve nakliye ihtiyacını artırdı. Pandeminin bu etkisine paralel olarak, özellikle kamyon, çekici talebinde artış devam ediyor. Ağır ticari endüstrisi, 2021'e büyüme ivmesiyle başladı, önümüzdeki dönem bu büyümenin devam edeceğini öngörmekteyiz. 2021 yılı ilk çeyrekte 6 bin 100 adet satışa ulaşan ağır ticari pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 150 büyüme gösterdi. Çekici segmenti yüzde 66'lık payla bu büyümede önemli rol oynadı. Ford Trucks olarak biz de 2021 yılına hızlı bir başlangıç yaparak ilk 3 ay sonunda yüzde 30'un üzerinde pazar payı elde ettik." "Uluslararası pazarlarda en yüksek ilk çeyrek satış adetlerine ulaştık" Turfan, Ford Trucks'ın uluslararası pazarlarda satış rakamlarının güçlendiğini belirterek, "Uluslararası pazarlarda satış adetlerimizi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 137 artırarak en yüksek ihracat adetlerine ulaştık. Orta ve Doğu Avrupa'daki genişlememizi 2018'de tamamlamıştık. Batı Avrupa'daki yapılanmamıza ise 2019'da İspanya, Portekiz ve İtalya'daki distribütörlerimizi atayarak başladık. Mart ayında Belçika'daki ilk distribütörümüzü atayarak pazara girdik. Sırada Almanya, Fransa, Hollanda ve Lüksemburg var.
Lüksemburg - 14.04.2021
AB mahkemesi, hava yollarına kamu desteği verilmesini yasal buldu
Merkezi Lüksemburg'da bulunan Avrupa Adalet Divanı'na bağlı AB Genel Mahkemesi, merkezi İrlanda'da olan, düşük maliyetli hava yolu şirketi Ryanair'in açtığı iki davayı karara bağladı.
Lüksemburg - 08.04.2021
AB ülkelerinde konut fiyatları yükseldi
AB üyesi ülkeler arasında, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre konut fiyatlarında en fazla artış yüzde 16,7 ile Lüksemburg'da, yüzde 9,8 ile Danimarka'da ve yüzde 9,4 ile Litvanya'da gerçekleşti.
Lüksemburg - 08.04.2021
Avro Bölgesi'nde ÜFE şubatta yüzde 0,5 yükseldi
AB ülkeleri arasında ÜFE, şubatta aylık bazda en fazla yüzde 2,8 ile Yunanistan ve Lüksemburg'da, yüzde 2,4 ile Belçika ve yüzde 2 ile Litvanya'da yükseldi.
Lüksemburg - 07.04.2021
Son dakika haberleri: Japonya'dan Covid-19 mutasyonlarına karşı 'sıkılaştırılmış' karantina kararı
Mutasyon tedbiri Hükümet, Covid-19 salgınına karşı daha önce alınan tedbirler kapsamında ülkeye giriş yapanlara 2 haftalık ev karantinası şartı uygulamış ancak dünya genelinde artışa geçen mutasyonlu Covid-19 vakaları nedeniyle riskli bölgelerden dönen yolculara yönelik sınır tedbirlerini sıkılaştırma kararı almıştı. Son olarak 3 ülke ve bölgenin kapsamına dahil edildiği sıkı karantina tedbirlerinin daha önce Avusturya, Belçika, Brezilya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İsrail, İtalya, Lübnan, Lüksemburg, Hollanda, Nijerya, Pakistan, Polonya, Filipinler, Slovakya, Güney Afrika, İsveç, İsviçre, Ukrayna ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden dönenlere uygulanacağı açıklanmıştı.
Lüksemburg - 06.04.2021
AstraZeneca çocuklar üzerindeki aşı denemelerini durdurdu
20'DEN FAZLA ÜLKE AŞIYI ASKIYA ALMIŞTI Fransa, Danimarka, Almanya, Hollanda, İzlanda, Lüksemburg, Portekiz, Slovenya, İrlanda, Norveç, İtalya, Avusturya, Estonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Romanya, Tayland, Endonezya, Lüksemburg, İspanya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve İsveç'in de aralarında bulunduğu 20'den fazla ülke, kan pıhtılaşmasına neden olduğu şüphesiyle AstraZeneca'nın ürettiği korona virüsü aşısının kullanımını askıya almıştı.
Lüksemburg - 05.04.2021
IMF, düşük gelirli 28 ülkeye borç yardımını ekime kadar uzattı
IMF'nin açıklamasında, şimdiye kadar AB, İngiltere, Japonya, Almanya, Fransa, Hollanda, İsviçre, Norveç, Singapur, Çin Meksika, Filipinler, İsveç, Bulgaristan, Lüksemburg ve Malta'nın aralarında bulunduğu ülkelerin yaklaşık 774 milyon dolarlık destek sağlamayı taahhüt ettiği aktarıldı.
Lüksemburg - 05.04.2021
IMF düşük gelirli ülkelerin borç servisi indirimini genişletiyor
Georgieva'nın başlattığı girişime bugüne kadar, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Japonya, Almanya, Fransa, Hollanda, İsviçre, Norveç, Singapur, Çin, Meksika, Filipinler, İsveç, Bulgaristan, Lüksemburg ve Malta toplam 774 milyon dolarlık destek vermeyi taahhüt etti.
Lüksemburg - 04.04.2021
NATO'nun kuruluşunun 72. yıl dönümü kutlanıyor
ABD, Belçika, İngiltere, Danimarka, Fransa, Hollanda, İtalya, İzlanda, Kanada, Lüksemburg, Norveç ve Portekiz'in imzalarıyla kurulan NATO'ya 1952'de Türkiye ve Yunanistan katıldı.
Lüksemburg - 31.03.2021
AB ülkeleri arasında iş gücü maliyetinde büyük fark bulunuyor
AB ülkeleri arasında en yüksek iş gücü maliyeti Danimarka'da gerçekleşti. Saatlik iş gücü maliyeti Danimarka'da 45,8 avro, Lüksemburg'da 42,1 avro, Belçika'da 41,1 avro, Fransa'da 37,5 avro, İsveç'te 37,3 avro, Hollanda'da 36,8 avro, Avusturya'da 36,7 avro, Almanya'da 36,6 avro, İtalya'da 29,8 avro ve İspanya'da 22,8 avro olarak kayıtlara geçti.
Lüksemburg - 28.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1949- Washington'da ABD, Belçika, Danimarka, Fransa, Lüksemburg, Norveç ve Portekiz, Kuzey Atlantik Paktı Örgütünün (NATO) kuruluşunu onaylayan antlaşmayı imzaladı.
Lüksemburg - 28.03.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri
Grubun diğer karşılaşmasında Lüksemburg, 85.
Lüksemburg - 21.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1957- Roma'da bir araya gelen Fransa, Almanya, İtalya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg, Avrupa Ekonomik Topluluğu (EEC-Avrupa Ortak Pazarı) ve Avrupa Atom Enerjisi Komisyonunun (EURATOM) kurulmasına ilişkin 'Roma Antlaşması'nı imzaladı.
Lüksemburg - 20.03.2021
BM Dünya Mutluluk Raporu yayınlandı: En mutlu ülke Finlandiya
Birleşmiş Milletler'in (BM) 149 ülke arasında yaptığı değerlendirmeyi içeren 2021 Dünya Mutluluk Raporu yayınlandı. Raporda listenin en başında yer alan Finlandiya, üst üste 4. kez dünyanın en mutlu ülkesi oldu. Afganistan ise geçtiğimiz yıl gibi listenin en sonunda yer alarak en mutsuz ülke oldu. Rapore göre ilk 10'da Avrupa'dan 9 ülke girdi. Listede en mutlu ülkeleri Finlandiya'dan sonra sırasıyla Danimarka, İsviçre, İzlanda, Hollanda, Norveç, İsveç, 8. Lüksemburg, Yeni Zelanda, Avusturya takip etti.
Lüksemburg - 19.03.2021
Son dakika... Güney Kıbrıs, AstraZenaca aşısının kullanımına "devam" kararı aldı
AstraZeneca aşısının kullanımı 20'den fazla ülkede durdurulmuştu Geçtiğimiz günlerde aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Fransa, Danimarka, Almanya, Hollanda, İzlanda, Lüksemburg, Portekiz, Slovenya, İrlanda, Norveç, İtalya, Avusturya, Estonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Romanya, Tayland, Endonezya, Lüksemburg, İspanya ve İsveç'in de bulunduğu 20'den fazla ülke kan pıhtılaşmasına neden olduğu şüphesiyle tedbir amacıyla AstraZeneca aşısının kullanımını askıya almıştı.
Lüksemburg - 18.03.2021
AstraZeneca'nın kullanımı 9 ülkede yeniden başlıyor
Fransa, Danimarka, Almanya, Hollanda, İzlanda, Lüksemburg, Portekiz, Slovenya, İrlanda, Norveç, İtalya, Avusturya, Estonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Romanya, Tayland, Endonezya, Lüksemburg, İspanya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve İsveç'in de aralarında bulunduğu 23 ülke, kan pıhtılaşmasına neden olduğu şüphesiyle Oxford Üniversitesi ile İngiliz-İsveç ortaklı ilaç şirketi AstraZeneca'nın ürettiği korona virüsü aşısının kullanımını askıya almıştı.
Lüksemburg - 18.03.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, 18 Mart Mutabakatı'nın değerlendirildiği etkinlikte konuştu Açıklaması
"AB'den anlayış bekliyoruz" Kaymakcı, AB'ye vize serbestisi için Türkiye'nin kalan 6 kriteri yerine getirmek durumunda olduğunu, bu hususta AB'den anlayış ve destek beklendiğini belirterek, "Türkiye Lüksemburg değil.
Lüksemburg - 18.03.2021
İspanya dünyada ötanazinin yasallaştığı 8. ülke oldu
Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Kanada, Kolombiya, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın ardından ötanazinin yasallaştığı 8.
Lüksemburg - 18.03.2021
Son dakika haberi... Japonya'dan mutasyon korona virüse karşı yeni önlem
Edinilen son dakika haberine göre Japonya'da hükümet Covid-19'un farklı mutasyonlarının yayılmasını önlemek amacıyla Cumartesi gününden itibaren Estonya, Çekya, Pakistan, Macaristan, Polonya, Lüksemburg ve Lübnan'dan dönen yolculara yönelik ek karantina tedbirlerinin uygulanacağını açıkladı.
Lüksemburg - 17.03.2021
DSÖ AstraZeneca aşısının kullanımına devam edilmesini önerdi
23 ÜLKE ASTRAZENECA AŞISININ KULLANIMINI ASKIYA ALDI Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Fransa, Danimarka, Almanya, Hollanda, İzlanda, Lüksemburg, Portekiz, Slovenya, İrlanda, Norveç, İtalya, Avusturya, Estonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Romanya, Tayland, Endonezya, Lüksemburg, İspanya ve İsveç'in de aralarında bulunduğu 23 ülke, kan pıhtılaşmasına neden olduğu şüphesiyle önlem olarak AstraZeneca aşısının kullanımını durdurmuştu.
Lüksemburg - 17.03.2021
İngiltere Başbakanı Johnson: "AstraZeneca aşısı yaptıracağım"
23 ÜLKE AŞININ KULLANIMINI ASKIYA ALDI Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Fransa, Danimarka, Almanya, Hollanda, İzlanda, Lüksemburg, Portekiz, Slovenya, İrlanda, Norveç, İtalya, Avusturya, Estonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Romanya, Tayland, Endonezya, Lüksemburg, İspanya ve İsveç'in de aralarında bulunduğu 23 ülke, kan pıhtılaşmasına neden olduğu gerekçesiyle önlem olarak AstraZeneca aşısının kullanımını durdurmuştu.
Lüksemburg - 16.03.2021
AB Komisyonundan üyelere: Elinizdeki aşıları saklamayın, kullanın
ECDC'nin sayılarına göre, İtalya ve Litvanya aşıların tamamını kullanan iki oldu. AB ülkelerinin çoğunda aşıların dörtte üçü kullanıldı. En az aşı kullanan Avrupa ülkeleri yüzde 56 ile Lihtenştayn ve yüzde 58 ile Lüksemburg olarak görünüyor.
title