Lüksemburg Haberleri

Lüksemburg haber, Lüksemburg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lüksemburg - 02.06.2021
AB, Schengen bölgesinin güçlendirilmesini ve genişlemesini istiyor
AB'nin temellerinden olan Avrupa Ekonomik Topluluğunun 5 üyesi Fransa, Federal Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg, 1985'te Lüksemburg'un Schengen kasabasında birbirleriyle sınırlarını kaldırmak için anlaşma imzalamıştı.
Lüksemburg - 02.06.2021
Aşı olanlardan PCR testi istenmeyecek
ESNEKLİK GETİRİLEN 146 ÜLKE ABD, Almanya, Andora, Angola, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belarus, Belçika, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna-Hersek, Bostvana, Brunei Darusselam, Bulgaristan, Burkina Faso, Burundi, Butan, Cabo Verde, Cibuti, Çad, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvator, Ekvator Ginesi, El Salvador, Endonezya, Eritre, Estonya, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Gabon, Gabon, Gana, Gine, Gine Bissau, Grenada, Guatemala, Guyana, Güney Kore, Güney Sudan, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Hollanda, Honduras, Hong Kong (Çin), Irak, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Jamaika, Japonya, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Komorlar Birliği, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kosova, Kosta Rika, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Küba, Laos, Letonya, Liberya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Madagaskar, Malavi, Maldivler, Malezya, Mali, Malta, Mauritius, Meksika, Moğolistan, Moldova, Moritanya, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nijer, Nijerya, Nikaragua, Norveç, Özbekistan, Panama, Polonya, Portekiz, Romanya, Ruanda, Rusya, Sao Tome, Senegal, Seyşeller, Sırbistan, Sierra Leone, Slovakya, Slovenya, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Togo, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Uruguay, Ürdün, Vatikan, Venezuela, Vietnam, Yemen, Yunanistan, Zambiya ve Zimbabve.
Lüksemburg - 02.06.2021
Amazon Prime Day, 21-22 Haziran'da Türkiye'de
21 Haziran gece yarısı başlayacak Prime Day indirimleri Türkiye, ABD, Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Singapur, Hollanda, Meksika, Portekiz, Lüksemburg, Japonya, İtalya, Almanya, Fransa, Çin, Brezilya, Belçika, Avusturya, Avustralya ve Suudi Arabistan'da 22 Haziran gün sonuna kadar devam edecek.
Lüksemburg - 01.06.2021
Avrupa Kamu Savcılığı faaliyete başladı
Merkezi Lüksemburg'da bulunan yeni makam, AB kurumları ve üye ülkelerden bağımsız hareket edecek.
Lüksemburg - 01.06.2021
Yeni Zelanda, uzay faaliyetlerini düzenleyen "Artemis Anlaşmaları"na imza attı
Artemis Anlaşmaları Uzayda yapılacak yeni keşif ve faaliyetlerde ortak hareket etmek üzere ABD tarafından hazırlanan "Artemis Anlaşmaları" isimli belgeye, ABD, Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden oluşan bir grup ülke imza atmıştı.
Lüksemburg - 01.06.2021
Borsa İstanbul yüzde 381 devir hızıyla 2020'de dünyanın en likit piyasası oldu
Borsalara kote şirket sayısı 55 bine yaklaştı 2020 sonu itibarıyla dünyada yatırım fonları ve holdingler hariç 87 borsaya kote olan yerli, yabancı şirket sayısının 54 bin 851 olduğu aktarılan açıklamada, şu değerlendirmelere yer verildi: "İncelenen borsalar arasında 5 bin 620 şirketle en fazla şirketin kote olduğu borsa Hindistan Bombay olurken, 3 bin 758 şirketle Japonya Borsası ikinci, 3 bin 394 şirketle Kanada TMX Grubu üçüncü sırada yer aldı. Rapora göre, kote olan şirket sayısı bakımından ilk 10'da yer alan borsalar, dünyadaki borsaya kote olan şirketlerin yüzde 56'sına sahip oldu. 2020 yılında 87 borsa arasında 368 şirket ile Londra Borsası Grubu en fazla yabancı şirketin kote olduğu borsa oldu. Viyana Borsası'na kote olan şirketlerin yüzde 92'si, Lüksemburg'a kote olan şirketlerin ise yüzde 80'i yabancı şirketlerden oluşuyor.
Lüksemburg - 01.06.2021
(ek bilgiyle) Yeni seyahat kuralları belirlendi
4 ÜLKEDEN GELEN YOLCULARA PCR TESTİ ZORUNLULUĞU Kararlar ile ilgili olarak İngiltere, İran, Mısır ve Singapur'dan gelen kişilerden girişten en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecektir.  Türkiye uçuşlarını askıya alan İngiltere'den seyahat edecek yolcuların Antijen test sonucu veya aşı/bağışıklık sertifikası kabul edilmeyecek.   KORONAVİRÜS AŞISI OLANDAN PCR TESTİ İSTENMEYECEK Belirli ülkelerin dışında Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Çin, Hong Kong, Vietnam, Tayland, Güney Kore, Japonya, Letonya, Ukrayna, Estonya, Lüksemburg, Macaristan, Yunanistan ve Bulgaristan'dan Türkiye'ye girişlerde ise koronavirüs aşısı olan yolculardan PCR testi istenmeyecek.
Lüksemburg - 26.05.2021
Avrupa Kamu Savcılığı kuruluyor
Açıklamada, savcılığın Lüksemburg merkezli olması ve her yıl yaklaşık 3 bin dosya incelemesinin beklendiği ifade edildi.
Lüksemburg - 23.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1953- Paris'te Belçika, Fransa, İtalya, Lüksemburg, Hollanda ve Federal Almanya arasında "Avrupa Savunma Birliği Anlaşması" imzalandı.
Lüksemburg - 20.05.2021
Dibe doğru yarışın sonu: Küresel kurumlar vergisi
İrlanda gibi Lüksemburg da bu konuda çekinceli davranıyor.
Lüksemburg - 19.05.2021
AB mahkemesi, KLM ve TAP'a sağlanan desteklerin gerekçelerini yetersiz buldu
Merkezi Lüksemburg'da bulunan Avrupa Adalet Divanı'na bağlı AB Genel Mahkemesi, merkezi İrlanda'da olan, düşük maliyetli hava yolu şirketi Ryanair'in KLM ve TAP firmalarına sağlanan kamu desteklemelerine karşı açtığı davaları karara bağladı.
Lüksemburg - 17.05.2021
Avrupalıların yüzde 12,3'ü Kovid-19 nedeniyle evden çalıştı
AB üyesi 27 ülke arasında 2020 yılında evinde çalışanların oranının en yüksek olduğu ülkeler yüzde 25,1 ile Finlandiya, yüzde 23,1 ile Lüksemburg ve yüzde 21,5 ile İrlanda oldu.
Lüksemburg - 15.05.2021
SHGM'den Türkiye'ye girişlerde PRC uygulamasına ilişkin yeni NOTAM
Korona virüs tedbirleri kapsamında Hong Kong, Çin, Vietnam, Avustralya, Yeni Zellanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya'dan gelen yolcuların PCR testi zorunluluğu kaldırıldı.
Lüksemburg - 13.05.2021
Türk Milli Bilgisayar Klavye Takımı, 9 madalyayla dünya şampiyonluğunu kazandı
INTERSTENO Türkiye Temsilcisi ve Türk Grubu Başkanı Seçkin Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle internet üzerinden düzenlenen yarışmaya, Türkiye, Arjantin, Avustralya, Belçika, İsviçre, Çekya, Almanya, İspanya, Fransa, Hırvatistan, Macaristan, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Rusya, Slovakya, Sırbistan ve ABD'den 839 yarışmacının katıldığını belirtti.
Lüksemburg - 12.05.2021
AB mahkemesinden, Amazon firması lehine karar
Avrupa Birliği (AB) Genel Mahkemesi dünyanın en büyük internet alışveriş şirketi Amazon'a Lüksemburg'daki faaliyetlerinden dolayı geriye dönük 250 milyon avronun üzerinde vergi borcu çıkaran AB Komisyonu kararını iptal etti.
Lüksemburg - 09.05.2021
Schuman Deklarasyonu'nun 71. yılında AB'nin gündemi gelecek kaygısı
Schuman Deklarasyonu Avrupa bütünleşmesini tetikledi Schuman Deklarasyonu Federal Almanya olarak yeniden siyasi birlik kurmasına izin verilen Alman devletinin egemenlik haklarını kömür ve çelik alanında sınırlamayı hedefliyordu. O yıllarda kömür ve çelik, savunma sanayi ve enerjisi bakımından hayati ehemmiyet taşıyordu. Eğer bu enerji kaynakları yeni kurulan Alman devletinin kontrolü altına verilirse, kısa bir süre sonra "Alman savaş makinesinin" devreye girmesinden endişe ediliyordu. Bu amaçla, Fransa ve Almanya'nın kömür ve çelik kaynaklarının ulus-üstü bir otorite tarafından yönetilmesi hususunda mutabakata varıldı. Savaş mağlubu İtalya'nın bu oluşuma katılması, Batı Avrupa'da yeni kurulan düzene hızlı bir şekilde uyum sağlama amacı taşıyordu. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ise zaten kendi aralarında 1944 yılında imzaladıkları Benelüks Gümrük Birliği ile ekonomik işbirliği başlatmışlardı.
Lüksemburg - 08.05.2021
AB, Avrupa Günü'nde "geleceğine" odaklanmak istiyor
1951'de Schuman Deklarasyonu'nun sonucu olarak Belçika, Federal Almanya, Lüksemburg, Fransa, İtalya ve Hollanda'dan oluşan 6 üye ile Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu kurularak AB'nin temeli atıldı.
Lüksemburg - 07.05.2021
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Benelüks ülkeleri dışişleri bakanları ile Donbas'taki durumu görüştü
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Benelüks ülkeleri (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) dışişleri bakanları ile Donbas'taki durumu görüştü.
Lüksemburg - 07.05.2021
Benelüks ülkelerinden Ukrayna'nın egemenliğine destek
Benelüks ülkeleri (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) dışişleri bakanları, Ukrayna'nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteklerini yineledi.
Lüksemburg - 02.05.2021
15 ÜLKEDEN GELENLERDEN PCR TESTİ İSTENMEYECEK
Koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu olan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle aralarında İngiltere, Ukrayna ve Çin'in de bulunduğu 15 ülkeden gelen yolculardan istenmeyecek.   Yurt dışından Türkiye'ye gelen yolculara, uçuşlardan 72 saat önce aldıkları PCR testini ibraz etme zorunluluğu bulunuyor. Alınan yeni kararla birlikte 15 ülkeden gelen yolculardan PCR testi talep edilmeyecek. Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde yer alan 'Türkiye'ye Seyahat' başlıklı bölümde yer alan açıklamada, "15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong Özerk Bölgesi ile Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya'dan Türkiye'ye gelen kişilerin Türkiye'ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir" denildi.
Lüksemburg - 02.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1947- Belçika, İngiltere, Danimarka, Fransa, Hollanda, İrlanda, İsveç, İtalya, Lüksemburg ve Norveç bir araya gelerek Avrupa Konseyini kurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lüksemburg Haberleri | Lüksemburg Haber - Haberler - Sayfa 6 - Lüksemburg haberleri, son dakika lüksemburg haber ve gelişmeleri burada. Enes Ünal kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımda oynuyor, mevkiisi ne, bonservis değeri ne kadar? Enes Ünal evli mi?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 18:38:34. #1.16#

title