Lüks Sitede Korkutan Yangın
Haberler » Güncel » Lüks Sitede Korkutan Yangın - Haber

Lüks Sitede Korkutan Yangın

(Özel) Lüks Sitede Korkutan Yangın

Lüks Sitede Korkutan Yangın

(ÖZEL) LÜKS SİTEDE KORKUTAN YANGIN

- 20 KATLI BİNANIN 8'İNCİ KATINDA YANGIN ÇIKTI...

* Yangın merdivenlerinden binayı terk eden bazı site sakinleri de dumandan etkilendi.

Ataşehir'de 80 dairesi bulunan 20 katlı bir binanın 8'inci katında yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede sardığı dairedeki yangın yüzünden bina içini duman kapladı. Olayda can kaybı yaşanmazken, yangın merdivenlerinden binayı terk eden bazı site sakinleri dumandan etkilendi.

Yangın, Ataşehir, Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağ Caddesi üzerinde bulunan Eston Çamlık Evleri sitesindeki 20 katlı binanın 8'inci katında çıktı. Özçoban ailesinin kaldığı dairede saat 20.30 sıraları evde kimsenin olmadığı esnada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler dairenin tamamını sardı.

YANGIN MERDİVENİNDEN TAHLİYE ETTİLER

Yangın yüzünden binanın içini de duman kapladı. Binadaki 80 daire sakini yangın merdivenlerinden apartmanı tahliye etti. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine kısa sürede gelen itfaiye ekipleri merdiven aracıyla yangına müdahale etti. Bu arada bazı site sakinleri dumandan etkilendi. Dumandan etkilenenlere olay yerine gelen ambulanslarda müdahale edildi.

"PATLAMA OLDU, YANGIN BÜYÜDÜ"

Bir bina sakini, "Elektrik kontağından çıktı sanırım. Biz kendimiz yangın merdivenlerinden boşaltık binayı. İtfaiye de çabuk geldi. Bir binada 80 daire var, ama tahliye sırasında panik yaşanmadı." dedi. Bir başka görgü tanığı ise, dairede patlama meydana geldiğini ardından yangının büyüdüğünü ileri sürdü. İtfaiye ekipleri yangının kesin çıkış nedenini araştırıyor.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler