Lugano: 'Türkiye'nin Başarılı Olmasını İsterim'

Lugano: 'Türkiye'nin Başarılı Olmasını İsterim'

Uruguay Milli Takımı'nda Yer Aldıktan Sonra Türkiye'ye Dönen Fenerbahçeli Futbolcu Lugano, Türkiye'nin 13. Avrupa Futbol Şampiyonası Elemelerinde Çok Başarılı Olmasını İstediğini Söyledi.

Lugano: 'Türkiye'nin Başarılı Olmasını İsterim'

Uruguay Milli Takımı'nda yer aldıktan sonra Türkiye'ye dönen Fenerbahçeli futbolcu Lugano, Türkiye'nin 13. Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde çok başarılı olmasını istediğini söyledi.

Fenerbahçe TV'ye açıklamalarda bulunan Lugano, Türkiye'nin, Yunanistan karşısında aldığı galibiyeti internetten izlediğini dile getirerek, ''Golleri görmememe karşın Türkiye'nin çok iyi oynadığını duydum. Türkiye'nin çok başarılı olmasını isterim. Öncelikle Türkiye'yi sevdiğim için bunu isterim. Yabancı oyuncuların bulunduğu ülkenin dünya çapında başarılı olması, o ülkede bulunan yabancı oyuncuların değerini, prestijini artırır'' diye konuştu.

Norveç'in kaliteli ve etkili oyuncularının bulunduğunu vurgulayan Lugano, ''Carew gibi etkili silahları var. Ama Türkiye'nin de iyi silahları var. Milli takım iyi bir dönem geçiriyor. Umarım ki Türkiye bu maçtan da güzel bir galibiyetle ayrılır'' dedi.

Uruguaylı oyuncu, ligde hafta sonunda yapacakları Ankaraspor maçına da değinerek, ''Bir final maçı gibi görüp, galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.